Sada je: čet ožu 28, 2024 5:13 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 06g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: ned sij 10, 2016 5:56 pm 
Offline

Pridružen/a: pon tra 06, 2015 7:03 pm
Postovi: 131
Vozi: V50, 2006., 2.0D, 100 kW, 6+R, Momentum
Lokacija: Sarajevo
Pozdrav ljudi,

Tražio sam na forumu, ali nisam našao. Ako, već ima tema/teme vezano za ovo što me interesuje molim vas da mi date link/linkove.

Interesuje me ugradnja xenon svijetala/Bi-Xenon projektora ili šta već sve postoji od tih xenon svijetala :D u Volvo-a V50 prije facelifta (2006. godište je, a model je za 2007. godinu)?

Znam da je facelift model imao aktivne Bi-Xenone. Da li mogu ugraditi od njega? Ako, ne mogu koja onda sve rješenja imam?

Farovi su mi ovakvi https://i.ytimg.com/vi/B7Krv8Gw_DQ/maxresdefault.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Unaprijed hvala!


Vrh
   
PostPostano: sub vel 06, 2016 3:17 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet svi 18, 2012 6:43 pm
Postovi: 87
Vozi: Volvo V50 2.0D 2005
Lokacija: Maribor
Zaboravi...jeftinije ces proci da prodas auto i kupis drugi sa fabrickim xenonima :)

Za regularni sistem ti treba:

- zamena prednjeg branika ( ili rezanje otvora na starom )
- ugradnja sistemea za pranje farova u prednji branik
- drugi farovi za xenon
- nivomat tj sistem za automoatsko podesavanje visine farova
- Drugi CEM jer ce ti u suprotnom javljati gresku za prednja svetla
i sve to atestirati da bi mogao bez prekrsaja u saobracaj. U suprotnom si potencijalna meta za nadrndane policajce a i tehnicki pregled neces moci da prodjes...


Vrh
   
PostPostano: pon vel 15, 2016 7:17 pm 
Offline

Pridružen/a: pon tra 06, 2015 7:03 pm
Postovi: 131
Vozi: V50, 2006., 2.0D, 100 kW, 6+R, Momentum
Lokacija: Sarajevo
Citat:
Zaboravi...jeftinije ces proci da prodas auto i kupis drugi sa fabrickim xenonima :)

Za regularni sistem ti treba:

- zamena prednjeg branika ( ili rezanje otvora na starom )
- ugradnja sistemea za pranje farova u prednji branik
- drugi farovi za xenon
- nivomat tj sistem za automoatsko podesavanje visine farova
- Drugi CEM jer ce ti u suprotnom javljati gresku za prednja svetla
i sve to atestirati da bi mogao bez prekrsaja u saobracaj. U suprotnom si potencijalna meta za nadrndane policajce a i tehnicki pregled neces moci da prodjes...
Znam da svako auto koje izađe iz fabrike sa xenonima treba imati perače farova. Ovdje u BiH to nije slučaj. :D Barem ne još uvijek.

Tako da mogu proći sa oko 75 Eura da sve uradim.


Vrh
   
PostPostano: sub vel 20, 2016 8:59 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet svi 18, 2012 6:43 pm
Postovi: 87
Vozi: Volvo V50 2.0D 2005
Lokacija: Maribor
Citat:
Citat:
Zaboravi...jeftinije ces proci da prodas auto i kupis drugi sa fabrickim xenonima :)

Znam da svako auto koje izađe iz fabrike sa xenonima treba imati perače farova. Ovdje u BiH to nije slučaj. :D Barem ne još uvijek.

Tako da mogu proći sa oko 75 Eura da sve uradim.
Naravno, rekao sam sta ti je potrebno za regularni sistem. Za montiranje "na divljaka" imas dosta kineskih xenon kopmleta za cca 50-60 eur koji su korektni, sve mozes smestiti u far tako da se spolja i ne vidi da je bilo sta vanstandardno...
Druga varijanta je i LED koja isto zna korektna ako nabavis dobre samo za njih moras prilagoditi poklopce farova jer imaju velike hladnjake pozadi tako da je malo vise posla.
I da, moras se naviknuti na gresku koju ce ti izbacivati sto vremenom dosadi...

A sta ako te put nanese van BiH? :D


Vrh
   
PostPostano: sub vel 20, 2016 12:53 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Kupiš lijepo kineske xenone sa can busom i nemaš greške na displeju,a i jeftino si prošao.

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pon vel 22, 2016 11:26 pm 
Offline

Pridružen/a: sub vel 20, 2016 5:10 pm
Postovi: 17
Vozi: Volvo V50 2.0d
Lokacija: CRO, Križevci
Za S40/V50 vam je ta tema podosta razrađena po stranim forumima jer kaj je da je svijetla su katastrofa.

Glavna stvar je da prema jednoj temi (budem probal naći pa postam link) ima 80% šanse da skurite motor brisača (točnije jedan čip na elektronici motora) tak da nije baš jednostavno. Razlog, ako se dobro sječam je taj da su suvozačev far i motor brisača uzemljeni na istom mjesto i da balast u suradnji sa PWM od svjetala napravi neku vradžbinu i skuri taj čip jer je struji tuda najlakše. Nadam se da ću uspjet nać temu.

Edit:

Evo jedne od tema sa dvije solucije:

http://forums.swedespeed.com/showthread ... iper-motor" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: čet ruj 08, 2016 7:19 pm 
Offline

Pridružen/a: pon tra 06, 2015 7:03 pm
Postovi: 131
Vozi: V50, 2006., 2.0D, 100 kW, 6+R, Momentum
Lokacija: Sarajevo
Opet ja kada je ova tema u pitanju.

Da li se na prije facelifta model, koji fabrički nema xenon svijetla, mogu ugraditi fabrička xenon svijetla od prije facelift modela ili čak i od facelift modela? Ovi od prije facleifta mogu fizički (možda i ovi od facelifta?), ali da li ima ikakvih prepravki ili je samo skini i stavi, plug & play? :D

I još jedno pitanje, išao sam kod majstora koji ugrađuje xenone i rekao mi je da se to ne isplati raditi na ovom modelu, jer su njemu svijetla, žmigavci, brisači... svi na jednom modulu i da se taj modul može spržiti zbog xenona, jer proizvode puno više struje/topline, pa onda imam problem. Je li to tačno? I ako jeste, ima li način da se to zaobiđe?

Ovo za modul je vjerovatno ovo što thugsoul govori.

I u slučaju da sve ovo prodapne, koja je najbolja marka za obične H7 sijalice koje su sada u autu?


Vrh
   
PostPostano: čet ruj 08, 2016 8:39 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Najbolje ti je staviti kineski xenon h7 sa canbus i nećeš imati grešku na dim-u i sve će normalno raditi


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 09, 2016 2:47 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 346
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Citat:
Najbolje ti je staviti kineski xenon h7 sa canbus i nećeš imati grešku na dim-u i sve će normalno raditi
Imas neki link na ebay necega sto pouzdano radi bez problema?


Vrh
   
PostPostano: sub ruj 10, 2016 1:17 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Morao bi potražiti


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: ned ruj 10, 2017 4:19 pm 
Offline

Pridružen/a: pon tra 06, 2015 7:03 pm
Postovi: 131
Vozi: V50, 2006., 2.0D, 100 kW, 6+R, Momentum
Lokacija: Sarajevo
Danas sam skinuo oba fara kako bih očistio sočiva, a i same farove iznutra. Farove iznutra sam očistio koliko sam mogao, jer je vrlo zeznuto zobg malog prostora, ali sočiva sam očistio kako treba.

Dok je sočivo u lijevom faru u odličnom stanju, sočivo u desnom faru mislim da je zrelo za zamijeniti.

slika

slika

slika

Šta je ova tamno smeđa boja? Na lijevom sočivu je ima malo sa ove iste strane, dok vidite na ovom desnom sočivu je ima baš dosta, tako da predpostavljam da to nije fabrički nego je to od starosti izgorilo ili?

Dakle ovo lijevo sočivo je ispucalo i sa vanjske i sa unutrašnje strane.

Ima li neko iz BiH da prodaje samo sočivo, da ne kupujem cijeli far? I jesu li desno i lijevo sočivo isti? Ja bih rekao da jesu, ali nisam siguran.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan