Sada je: uto ožu 19, 2024 4:31 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 440 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 17 postova ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon svi 06, 2013 3:42 pm 
Offline

Pridružen/a: pet tra 05, 2013 3:46 pm
Postovi: 10
Vozi: 460
Ok, trebat će mi malo vremena da pohvatam di je šta da ne napravim veći problem nego šta ga imam. Dakle Haynes i ovo iznad u ruke i kopanje.

Možda mi možeš ti (ili netko drugi) pomoć oko još jednog problema, čisto da ne otvaram novi topic. Kad vrtim volan na mjestu, u vožnji, a i kad idem ravno čujem pretežno s desne strane neko škripanje/rastezanje, dosta slično zvuku u ovome videu. Probao sam pohvatat dijelove oko kola i najviše vibrira desna anti roll bar spona, pa onda anti roll bar i nešto malo lijeva ARB spona. Desna ARB spona, koliko mi se čini, uopće ne "šeće" niti lupka, samo škripi. Šta misliš da li bi moglao ovakav zvuk bit do spone ili ona pokuplja vibracije od negdje drugdje? Npr. opruga amortizera i amortizer vibriraju minimalno kod okretanja volana.

Dobio sam i prijedlog da bi zvuk mogao bit do veze volana i horizontalne šipke za koje ne znam kako se točno zovu na hrv. ali ne eng. mi je lik rekao da bi trebao razmaknut "steering rack boot" i vidjet da li je mastan. E sad, za takvo nešto napravit moram kupit one plastične ili metalne vezice koje idu na boot a pojma nemam kako da pitam u trgovini :oops: Dakle - koji je najlakši način za skinut ih (rezanje ili?) i kako se točno zovu te vezice?


Vrh
   
PostPostano: uto svi 07, 2013 2:34 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon tra 25, 2011 11:38 pm
Postovi: 1790
Vozi: 740GT VTR Evolution, 760 V6
Lokacija: Banjaluka
Misli se vjerojatno na "letvu volana", koliko sam shvatio iz tvog opisa?

A to što bi trebao onda razmaknuti su manžetne...vezice, vjerovatno misliš na jednokratne plastične vezice? Ako da, tražiš u bilo kojoj prodavnici koja ima dio sa alatom "plastične vezice", morali bi imati...


U biti, naoružaš se strpljenjem i polako skidaš dijelove i sortiraš ih, pamtiš (fotografiraš, još bolje) što je gdje išlo i kojim redoslijedom i to ti je to...Vjeruj mi, nije to ništa pretjerano strašno.

_________________
En Volvo med en åtta, en gammal risig Volvo...
Brojno stanje: 960 x6, 940 x12, 780 x1, 760 x5, 740 x12, 360 x1, C10M x1...
www.nordicrenegade.com
Kvarimo pošten svijet.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 17 postova ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan