Sada je: sub tra 20, 2024 7:24 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 440 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: čet tra 07, 2011 1:57 am 
Offline

Pridružen/a: čet tra 07, 2011 1:32 am
Postovi: 4
Vozi: Volvo 460 turbo
Za početak tri pitanja:
1. Nakon gašenja motora turbina se hladi i ponekad zuji sasvim normalno, ponekad imam osjećaj da hoće van iz haube. Ulje OK, voda OK, ne kužim problem
2. Trip komp se pali kad mu dođe, ponekad radi sve, ponekad vidim samo pola brojki, najčešće ništa tako da nemam pojma ni koliko ima benzina kao ni išta drugo što je na kompu
3. Kod okretanja volana nešto lupa u kotačima, u vožnji se ne kuži ali kod kretanja i na parkingu se poprilično čuje, a i osjeti

Help!


Vrh
   
PostPostano: čet tra 07, 2011 7:53 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon lis 11, 2010 8:09 pm
Postovi: 1999
Lokacija: ploče
pod 1- mozda ventilator hladnjaka a ne turbina. da li ga gasis odmah nakon zestoke voznje?
pod 2- vjerojatno lemove treba pregledati
pod 3- kakav zvuk se javlja? ako krci i lomi najvjerojatnije je homokineticki u pitanju.


Vrh
   
PostPostano: čet tra 07, 2011 10:48 am 
Offline

Pridružen/a: čet tra 07, 2011 1:32 am
Postovi: 4
Vozi: Volvo 460 turbo
Thx, ovako: pod 1. nije ventilator hladnjaka, on se nakon gašenja tek ponekad pali i radi normalno, ovo je baš hlađenje turbine koje traje po nekoliko minuta nakon gašenja; 2. vjerojatno jesu lemovi ili kontakti, kad mi digne živce proradi nakon što ga "pomazim" šakom :pray: 3. čuje se samo lupkanje kod okretanja volana pri parkiranju ili jako velikom skretanju, u "normalnoj" vožnji se ne čuje ništa


Vrh
   
PostPostano: pet tra 08, 2011 8:45 pm 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
1 da nije elektro pumpa od vode? Meni je tu i tamo znala divljat ali mislim da je uzrok tome bio slabo ozracen sistem. Provjeri da nimas zraka oko nje.
2 zna im zafrkavat konektor na samoj tabli, netrebas mlatit po kriskotu jer ionako sami od sebe pucaju!
3 pogledaj da ti se nisu odvidale vide koje drze jabucicu na vilici.
Moglo bi takodjer biti do potrosenih kocnica, vec tanka plocica grebe po rubu diska...

Been there done that!

_________________
Ultimate Survival Jastrebarsko!


Vrh
   
PostPostano: pet tra 08, 2011 8:51 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet pro 30, 2010 9:45 pm
Postovi: 106
Vozi: Opel Astra S100
Lokacija: Savica
Citat:
1 da nije elektro pumpa od vode? Meni je tu i tamo znala divljat ali mislim da je uzrok tome bio slabo ozracen sistem. Provjeri da nimas zraka oko nje.
2 zna im zafrkavat konektor na samoj tabli, netrebas mlatit po kriskotu jer ionako sami od sebe pucaju!
3 pogledaj da ti se nisu odvidale vide koje drze jabucicu na vilici.
Moglo bi takodjer biti do potrosenih kocnica, vec tanka plocica grebe po rubu diska...

Been there done that!
Najžešći dio.....

Možda je turbina dobila malo lufta :P

_________________
ACIKA - Advanced Car Electronics


Vrh
   
PostPostano: sub tra 09, 2011 12:36 am 
Offline

Pridružen/a: čet tra 07, 2011 1:32 am
Postovi: 4
Vozi: Volvo 460 turbo
Ajmo probat ovako: turbina se u vožnji ponaša sasvim OK, povuče žestoko. To čudno zujanje je samo nakon gašenja motora i to ne uvijek. Ponekad se javi i kad dam kontakt prije paljenja, čim upalim motor sve je OK i tog zujanja nema. Ono lupanje u kotačima ću provjerit kad ga dignem, diskovi su OK jer su alu felge pa ih vidim. A za trip komp, vidi se na donjem desnom dijelu fotke, ponekad je tako na pola, ponekad radi baš sve (dakle nije otišao display), ponekad se zaglupira i zablokira a najčešće ne svijetli ništa. Btw ima netko možda bravicu pretinca za rukavice ili kako se to stručno zove, odnosno onaj dio gdje se pritisne da se otvori jer mi se feder razletio pa je ne mogu otvorit. Sigurnosni pojas se zaglavio, sajla ručne je pukla, al glavno da on ide preko 190 :whistle:


Privitak/ci:
DSC02004a.jpg
DSC02004a.jpg [ 103.03 KiB | Pogledano 2831 put. ]
Vrh
   
PostPostano: sub tra 09, 2011 12:41 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet pro 30, 2010 9:45 pm
Postovi: 106
Vozi: Opel Astra S100
Lokacija: Savica
I prije paljenja zuji.... Hmmm Da fakat ona pumpa za vodu nije podivljala :D
Kaj se borda tiće... Mislim da je ona folija ili kak već ima riješen spoj LCD-a i tiskane pločice...

_________________
ACIKA - Advanced Car Electronics


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan