Sada je: uto ožu 19, 2024 6:19 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 440 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 41 post ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 480 1.7 t
PostPostano: sri svi 12, 2010 10:40 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 11:08 am
Postovi: 170
Vozi: volvo 480T
Lokacija: Matulji-Rijeka
za taj auto sa ja bio zainteresiran. Zeljko je taj auto detaljno pogledao, jer ja ni na svom ne stignem dignut haubu i odgovori me od njega. za promjene motora neznam ali decki sa kastva nisu nikako bili zadovoljni s ovim.
dali ti je instalacija motana u zuto-narandjasti izolir ili crni? ako je crni onda si na konju jer je neke nedostatke i 'bube' lakse otklotni.
vidi i etikete na centralini i na modulu sto kontrolira bust turbine. moraju bit iste boje da bi sve savrseno funkcioniralo. mogu radit i razlicite boje zajedno ali treba promjenit neke pinove na jacku centraline jer injektori dobivaju neki blesavi signali i auto upali ali trokira i sam sebe zalije i pogasi.

sto se tice klime i ja sam svoju maknuo. postoji nosac koji umjesto kompresora klime ima samo remenicu i rijesava sve probleme vezane za to. bili su na modelima koji nisu imali klimu a mislim da i od nekih renola pase. za to ti moram malo izvidit doma po kutijama jer nisam siguran da imam. ako nista drugo uvijek mozes sa kompresora otklonit sve viskove i pustit samo remenicu i nosac koji ti treba.

_________________
Jednom turbo, ZAUVIJEK TURBO!!!


Vrh
   
 Naslov: Re: 480 1.7 t
PostPostano: sri svi 12, 2010 11:02 pm 
Offline

Pridružen/a: sri tra 28, 2010 7:01 pm
Postovi: 51
Vozi: vovlo 480
pih samo tezina dodatna :mrgreen:

jos samo sutra umjesto kljuca pravi nosac nabusit doma :dance:
ima nosaca i dijeva doma napravit ce se :whistle:


slika


slika


slika

buzir je crn


Vrh
   
 Naslov: Re: 480 1.7 t
PostPostano: sri svi 12, 2010 11:05 pm 
Offline

Pridružen/a: sri tra 28, 2010 7:01 pm
Postovi: 51
Vozi: vovlo 480
kad sam se ec ufuro u stavljanje slika zanima me sta ti mislis o ovom


slika


Vrh
   
 Naslov: Re: 480 1.7 t
PostPostano: čet svi 13, 2010 8:29 am 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 11:08 am
Postovi: 170
Vozi: volvo 480T
Lokacija: Matulji-Rijeka
znaci ides na varijantu bez serva. meni je hod letve volana kracen tako da ga cak i u voznji tesko motat bez pumpe.

ova usisna od atmosferca. bila na autu :) sa vecom klapnom od 58mm. nije pokazalo nikakve pomake, cak ni kad je auto bio na valjcima tako da sam pustio orginal samo smo je doradili koliko se moglo. inace je na motorima 1.7 od 109ks u paru sa ispusnom 4-2-1. to je serijala.

_________________
Jednom turbo, ZAUVIJEK TURBO!!!


Vrh
   
 Naslov: Re: 480 1.7 t
PostPostano: čet svi 13, 2010 9:13 am 
Offline

Pridružen/a: sri tra 28, 2010 7:01 pm
Postovi: 51
Vozi: vovlo 480
nije bila na autu nego sam je ja stavio,nabavio odmah 2 komada :mrgreen:
znaci da se ni ne mucim prebrikavat crijeva do nove grane,odlicno ,hvala 8)

zato mislis da idem bez serva,vidis da je pumpa gore :think:

kasnije cu ga ili skinut ili cu vec nekako doc do progresivne od renaulta :whistle:


Vrh
   
 Naslov: Re: 480 1.7 t
PostPostano: pet svi 14, 2010 3:32 pm 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
definitivno moram ghosta nagovorit da te jedan dan posjetimo, pa makar u birtiji :D

No, ako si stvarno zagrizao za tu 400tku onda bi mogli i ruku dat u kakvoj akciji. Ja sam ti inace jako dobar sa kobasicama i pregaca mi dobro stoji ha ha ha

_________________
Ultimate Survival Jastrebarsko!


Vrh
   
 Naslov: Re: 480 1.7 t
PostPostano: pet svi 14, 2010 6:58 pm 
Offline

Pridružen/a: sri tra 28, 2010 7:01 pm
Postovi: 51
Vozi: vovlo 480
ok ti pregacu,ghost kljuceve,ja po pivi :mrgreen:


hm akcija,sounds good,elektronika je jedna crma plastika i ta mislim da je od turba a druga srebrena tj limena standard ali su nalje na njima obje narancaste i bosch

jucer sam slozio nosac za alternator od komada kovane ograde :mrgreen:

i posto sam ja raskopo cijeli auto i nemam krusskota ni nista,slozio sam da voda uopce ne ulazi u kiler grijanja i sad nisam siguran hoce li se dobro hladit pogotovo radi turbine,e da i puklo mi je ono crijevo od dovoda vode za hladenje turba pa ako ko ima nek vice


Vrh
   
 Naslov: Re: 480 1.7 t
PostPostano: pet svi 14, 2010 10:38 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 11:08 am
Postovi: 170
Vozi: volvo 480T
Lokacija: Matulji-Rijeka
Zeljac zna da sam ja antialkoholicar i vjerujem da bi me jedna piva srusila, vas dvoje po cugi a ja za volan.

da, to srebrno limeno ti je centralina a crna ja za turbo. ako se naljepnice poklapaju onda sve ok.
kiler grijanja su malo problem, bar kod mojeg. uvijek slini i pusta u kabinu tako da sam ga jedno vrijeme eliminirao ali osjeti se nedostatak vode.. to ti je dodatnih 1.5l, neznam kako je na renolu ali svakako gledaj iskoristit svaku litru, bas zbog turba.

puklo ti je crijevo? gumeno ili onaj metalni komad? fi16, malo teze za nac ali nabolje da se zaletis u neku firmu sto radi sa hidraulikom da ti naprave 'prave' cijevi, ne samo vodu za turbo nego i za ulje. skidaj onu tvornicku cijev i stavi fleksibilnu.

posjetili su me istrani koji su uzeli tvoju karoseriju.

_________________
Jednom turbo, ZAUVIJEK TURBO!!!


Vrh
   
 Naslov: Re: 480 1.7 t
PostPostano: pet svi 14, 2010 11:07 pm 
Offline

Pridružen/a: sri tra 28, 2010 7:01 pm
Postovi: 51
Vozi: vovlo 480
a vjerujem da se osjeti nedostatak vode konto sam mozda sa zrakom se igrat ai vidjet cu,ma lako za kilercice ima h doma, :mrgreen:

ma da ono crijevo bas kod turba metalno,vidim da se mice tj napuklo je ali kod mene se to mjenja :whistle:

hm istrijano,ma uzeli karoseriju samo da nikako dodu po nju hahahahaha :mrgreen:


Vrh
   
 Naslov: Re: 480 1.7 t
PostPostano: uto svi 18, 2010 10:11 pm 
Offline

Pridružen/a: sri tra 28, 2010 7:01 pm
Postovi: 51
Vozi: vovlo 480
:mrgreen:


evo me :mrgreen:

posto sam ja totalni laik za turbo motore,zanima me jedna najopcenitija stvar,uzeo bi blow off od forgea,
na sta moram pazit,i dali ima sa tim ikakvog olaksanja za turbinu i smanjivanje turbo rupe,fuckanje me ne zanima :whistle:


http://www.njuskalo.hr/image-w450/tunin ... 020744.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

radi se o doticnom


Vrh
   
 Naslov: Re: 480 1.7 t
PostPostano: sri svi 19, 2010 8:17 am 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 11:08 am
Postovi: 170
Vozi: volvo 480T
Lokacija: Matulji-Rijeka
naravno da pomaze, na turbu je obavezan. kad pustis gas nabijeni tlak negdje mora i napravi povrat na lopatice turbine, steti turbini i usporava je zato taj visak izlazi na blow off. znaci cuvas turbinu i brze se zavrti i napuni tlak kad ponovo das gas.

na ovom motoru jednoklipni ne radi dobro. svakako uzmi dvoklipni jar ces inace imat problema sa trokiranjem i motor ce se gasit kod naglog pustanja gasa. e sad dali ces recilkulirajuci ili da sve fijuce van... na tebi je.

svatko ima svoje misljenje ali meni turbo nije turbo ako nema zvuka blowoff-a

_________________
Jednom turbo, ZAUVIJEK TURBO!!!


Vrh
   
 Naslov: Re: 480 1.7 t
PostPostano: sri sij 19, 2011 8:49 pm 
Offline

Pridružen/a: sri tra 28, 2010 7:01 pm
Postovi: 51
Vozi: vovlo 480
slika


ljudovi ,sta je ovo u gornjem desnom kutu i smijem ili tj dali je moguce to eliminirati
naime,doci ce mi blow off i crijev pa bi od turbine stavio sasvim druga crijeva koja mi ond nemaju izvod za ovo
pitanje je
mogu li ovo eliminirati i ako ne koja je solucija sa dovodom tu


Privitak/ci:
tn_S5037155.JPG
tn_S5037155.JPG [ 91.97 KiB | Pogledano 5935 puta. ]
Vrh
   
 Naslov: Re: 480 1.7 t
PostPostano: čet sij 20, 2011 9:42 am 
Offline

Pridružen/a: pon stu 01, 2010 5:46 pm
Postovi: 51
Vozi: 440 1.7 t
To bi trebalo služiti za skupljanje uljnih para.
Ako sam u krivu, neka me netko ispravi


Vrh
   
 Naslov: Re: 480 1.7 t
PostPostano: čet sij 20, 2011 10:13 am 
Offline

Pridružen/a: pon pro 20, 2010 7:32 pm
Postovi: 74
Vozi: s80
Lokacija: Sarajevo
ima varijanta autodata i mjeri otpore senzora, to sam radio i rejsio dosta poblema, i na kraju svega zamjenim svjećice :D i sad je ok ...


Vrh
   
 Naslov: Re: 480 1.7 t
PostPostano: čet sij 20, 2011 10:50 am 
Offline

Pridružen/a: sri tra 28, 2010 7:01 pm
Postovi: 51
Vozi: vovlo 480
volvash stari ko bi tebe skuzio :mrgreen:
nema ovdje nicega da nesto mjeri :mrgreen:


tomi sve si i ja tako mislim tj pretpostavljao sam ,ali ako to eliminram sta nije problem,onda ce mi ulje od turbine tj te pare ic kamo :mrgreen:

ili u ic ili u senzor :whistle:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 41 post ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan