Sada je: pet tra 26, 2024 1:18 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 440 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: 440/460 1.7 i
PostPostano: sub ožu 13, 2010 10:08 pm 
Offline

Pridružen/a: ned ruj 27, 2009 9:04 pm
Postovi: 12
Lokacija: Zaprešić
Ovako došlo je vrijeme za kupnju mog prvog auta i htio bih da to bude volvo.Kako mi se taj auto sviđa već dugi niz godina,što zbog opreme,što zbog osjećaja sigurnosti...htio bih ga posjedovati.Kako raspolažem sa otprilike 2000 eura mislim da je to najbolji izbor za te novce,htio bih da moj auto ima do 102 ks(mladi vozač) i da je što bolje opremljen, da ne troši baš puno(svjestan sam potrošnje oko 9-10l) i da ako je moguće da ima što bolju opremu,jer to je jedan od razloga zašto me to i privlači.Ja sam mislio na ovako nešto-http://www.njuskalo.hr/auti/volvo-460-g ... as-1060701
,a vi mi recite jer to dobro,ili loše.Uvažavam svaku kritiku i prijedlog,hvala svima na odgovorima.


Vrh
   
PostPostano: čet ožu 18, 2010 1:55 am 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
bok stari,
ovako, najprije ces morat otic i pogledat auto izvana i vidjet na sto ti lici. Provjeri dali je tabla (kriskot ili armatura cijela) jer to rado pikne na tom modelu. Zatom vidi dali je prednji most cijel (za to ce ti trebat jarak), vidio sam vec dva sa mostom koji je bio popucan - nije neki problem za napravit, ali je dobar argument za spustit cijenu.
pogledaj u kakvom je stanju motor. Osobno mislim da se nemas sta brinut jer ti atmo motori ade bez "jebem ti" pol milje kilmetara izuzem vko su ostajali bez ulja, ruku na srce i ti si u kurcu ako si duze vremena "suh" ;) Svi ostali problemi na glavi su vise manje dobrodosli, ajr ti pruzaju mogucnost za manji usputni tuning :D

Iduca boljka : trap. Vjrojatno ces trebat promijenit amortizere, zadnje opruge (obavezno jer odu u kurac) i silen blokove. Za silene ne brini jer imamo popis zamijenskih dijelova pa neces potrosit bogatstvo na to. A za amotrizere ce ti vec netko sredit popust.

hm, sto bi jos vrijedilo dodat.... nista, peri i deri a ako sta zapne potrazi pomoc od zaguljenih 4x0 membera da ti ne pobjegne previse kuna kad nesto stane.

SRETNO

PS ja znam da je volvo kanta, ali meni se svidja takav kakav je i ja cu ga dalje vozit ;)


Vrh
   
PostPostano: čet ožu 18, 2010 9:35 am 
Offline

Pridružen/a: ned ruj 27, 2009 9:04 pm
Postovi: 12
Lokacija: Zaprešić
Ma znam,to je i meni jasno da neću moći za te novce nešto super očekivat,ali naravno da bih prvo otišao sa mehaničarom pogledat ga i vidit u kakvom je stanju.Ako nije u nešto bog zna kakvom stanju,neću ga uzet i krenut ću u potragu za novim takvim,nadam se da ću ga skoro nać.


Vrh
   
PostPostano: čet ožu 18, 2010 11:59 am 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
Jos bi ti jedino mogao savjetovat da si uzmes 1.8 model sa klimom.
Vrte mi se u glavi kombinacije da bi bilo super staviti B18EP glavu na taj blok. Tko zna mozda jedan dan i probam :) Uglavnom 1.8 ima monopoint ubrizgavanje i losu ispusnu granu, e sad da je nac granu od 1.7 koja je dvodjelna 4>2>1 i da je stavit drugu usisnu granu i naravno sa drugom glavom bi injektori bili iznad usisnih ventila... sline mi vec cure :)
Pa eto, imas milion kombinacija za probat :D

_________________
Ultimate Survival Jastrebarsko!


Vrh
   
PostPostano: čet ožu 18, 2010 6:28 pm 
Offline

Pridružen/a: ned ruj 27, 2009 9:04 pm
Postovi: 12
Lokacija: Zaprešić
Hvala puno na odgovorima,pokušat ću nać taj model,pa kaj bude bude.


Vrh
   
PostPostano: pon lip 07, 2010 8:21 pm 
Offline

Pridružen/a: ned ruj 27, 2009 9:04 pm
Postovi: 12
Lokacija: Zaprešić
Ovako,dobio sam ponudu od frenda(rider s foruma)da uzmem njegov 440 gl injection sa svom opremom za 1000 kuna.E sad,auto je neregistriran,nije vožen više od godinu dana,nego mu stoji u dvorištu i čeka bolje dane.Kako se meni taj volvo jako sviđa,ja bi ga najradije uzeo,ali prije toga treba napravit neke sitnice koje mi je on rekao,a to su:
1.da sam ga nastavio slagat, trebalo bi malo srediti limariju i narihtati branike, promjeniti kocni sistem i provjeriti ovjes, popraviti/zamjeniti auspuh; mislim da je masina i getriba skroz ok (da ga sebi slazem, raspitao bi se i za onu drugu masinu kaj imam kaj lik sa foruma veli da bi mogla bit 2.0 full inj)
2.fali mu akumulator, al pali odma i mogao bi se otpeljat do mehanicara (neko vozi ispred)
3. e sad mene zanima da li se to isplati uzet,te koliko bi ovo sve navedeno otprilike koštalo?,inače motor je 1.7-95 ks

hvala svima na odgovorima!


Vrh
   
PostPostano: uto lip 15, 2010 6:33 am 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
Kume, samo far za taj auto ti kosta skoro 2k kn. Mislim da je to super cijena za cijeli.
S druge strane, ako je u motoru uvijek bilo ulja onda bi eventualno glavu trebalo napravit i bit ce ko nov. Bolinji dio tog motora rijetko odlazi.

_________________
Ultimate Survival Jastrebarsko!


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan