Sada je: pet ožu 29, 2024 2:53 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 440 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 27 postova ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet ruj 04, 2008 5:40 pm 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
Citat:
Malo sam zbunjen :? Mislil sam da je karoserija dobila po pixi a vi delate generalku na motoru :?: Ili u stvari renovirate čitav auto do zadnjeg šerafa. Što god bilo želim puno sreće i držim fige. U stvari mi je drago da si/ste se odlučili složiti auto a ne hititi ga u staro gvožđe.
U pravu si, karoserija je dobila po, mljac, picki :)
Posto sam u drugome dobio jos jedan motor odlucili smo se za slaganje novog.

_________________
Ultimate Survival Jastrebarsko!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri lis 08, 2008 9:05 pm 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
Evo i linka slikica mojeg novog vozila:
http://rapidshare.com/files/147118886/volvo.rar

Autu je 95. godiste, 1.6 - 66kW, prvi vlasnik (ja sam ponosni drugi vlasnik), 170 000 km.
Zateceno stanje:
Motor je trokirao na minimumu, i dosta se je tresao, odnosno trazio jedan veci servis. Vec je bilo tema na pitanje nestabilnog minimuma 1.7i motora na VKH.
Celicne felge s ratkapama, gume 185/60/14 Pireli dragon P6000 ‘ko nove :), ali je datum proizvodnje datirao iz davne 2003 te su odmah zamijenjene. Primjetio sam jednu ogrebotinu na zadnjem desnom blatobranu i auto je tamo uhvatio malo ruzine (prijasnji vlasnik je imao I jednog WV pola 2000.g pa je najvjerojatnije sa njega presla ruzina na volvinu :) (stvarno sam bezobrazan) ). Uglavnom nista strasno i uskoro ce biti popravljeno. Akkumulator od 55Ah je bio i vise nego mrtav. Unutrasnjost automobila: to je nesto sto me je zaista oborilo s nogu! Nema nikakavog mirisnog borica, a auto ne smrdi !? Kako je to moguce? Otvaram pepeljaru I nasmijesim se, cista kao suza :). Nisam mogao odoljeti, a da ne zavirim u straznju pepeljaru. Za divno cudo, u njoj se jos uvijek nalazio papiric sa uputstvima za rukovanje pepeljarom :) ha ha ha, pa to je san snova :) Pregledom kriskota ili ti table ustanovljena je jedna nepravilnost. Na desnom kutu iznad radija je jedno zanimljivo ostecenje. Naime, na tom mjestu se je do sada nalazila “gospa” pa je oklanjanje iste ostavilo mali pisani trag :) jos uvjek sam odusevljen. Stari kenwood radio kazetar i par koaksijalnih kenwood zvucnika u prednjim vratima. Vozaceva vrata blago udubljena, ali skoro neprimjetno.
Na (ne)srecu prijasnji vlasnik je ugradio multlock i auto alarm. Multlock je stvarno veliki minus i osim sto strsi i bode u oci smeta dok vozis auto. Da ne spominjem kako nemozes povuci vozacev sic do kraja prema volanu (da, da, karao sam na zadnjem sjedalu :) ). Alarm uopce nije radio. Pokusao sam prijaviti daljinski, prijava je prosla, ali niti jedna funkcija alarma ne radi, osim gasenja pumpe goriva kad iscupas alarm iz auta. Lol


Dakle krenimo redom. Uslijedilo je pranje motora. DF je tu odigrao dobru ulogu i motorni prostor (engine room, ha ha ) je drugo jutro zablistao punim sjajem.
Promijenjene su svijecice (denso), kablovi, razvodna kapa, ocicsena "solex" klapna usisa, promijenjeni filter ulja i zraka, ulje motora, te ulje mijenjaca te je dodan liqui moly aditiv za mjenjace i narucen keramicki aditiv za motor. Promijenio sam amortizer motora (stari se je raspao jer je motor dosta tresao - uzrokovano losim svijecicama i starom i prljavom razvodnom kapom). Na mijesto akkumulatora je dosla Exide Maxxima 900. Bakrena flat masa je zamjenjena 35mm2 elka kabelom. Stavio sam 15" felge sa 480 serije (Hvala Ghost), gume goodyear eagle f1 – 195/50/15.
Na mjesto starog GT 26BL alarma su dosla pluca od sistema plinskog napajanja, sva instalacija veoma loseg alarmnog sistema je izvadjena iz auta. Naravno kupio sam natezac I klizac zupcastog remena, te zupcanti I klinasti kemen. Jos nije promijenjeno, ali kroz par dana ce I to biti promijenjeno. Na peta vrata je “sjeo” crni spoiler sa strvine (strvina je crveni Volvo 440 kojeg sam udomio prije 3 mjeseca za dijelove).

Od radova jos slijedi: nove vilice ili promjena silen blokova, ako ih nadjem. Zamijena amortizera plinskim amortizerima. Promjena amortizera koji drze peta vrata, preslabi su da drze vrata i spoiler. Ugradnja ventilirajucih prednjih diskova i kljesta, zamijena zadnjih dobosa diskovima. Od vecih modifikacija razmatram zamijeniti postojeci zadnji ovjes, odnosno most sa puno boljom torzionom oprugom. Treba vidjeti dali pase sa kojeg renaulta. Ako mi to podje za rukom onda ce volvina postati pravo borbeno vozilo!
Nadalje, ali ne i posljednje, promjena motora.
U Renault Factoryu se je pored 5 F7P motora nasao i jedan “obican” 2L, 8V blok (b20f?). Fali mi samo jedan ventil i jedan hidropodizac (znaci najvjerojatnije idem po novu glavu motora). Taj upgrade je vrlo zanimljiv :), ali najprije treba sve ostalo dovesti u red!

Od sound systema tu je sljedece: Alpine CDA7998r, dynaudio mw150 i md100. Dampirana prednja vrata, par slojeva plastike na panelima (kume moj 'ko da su blindirani, ha ha ha). Provuceni svi kablovi: napajanje 70mm2 od akku do distribucije u bunkeru, od distribucije do pojacala 35mm2, masa od akkumulatora I masa od motora je napravljena sa 35mm2 kabelom. Tasker C129 za prijenos signala. Pojacalo prednjeg sistema za sada je MBquart RAA2400 (2 x 400W lol), koje ce kasnije pogoniti Phase Linear Aliante 15 ili 10 sub. Ulogu pojacala za prednji system ce preuzeti Phoenix Gold ZPA 03. Naruceni su i elektricni retrovizori te ce se visokotonci useliti u vrata gdje inace stoji ruckica retrovizora.

Puno se je radilo i ustvari sada idem u afriku na odmor :)

Naravno, nista od vec ucinjenog nebi bilo moguce da tu nisu susretljivi decki iz Williams Factorya, o daljnjim planovima da i ne govorim.
Vjerujem da je sada donekle opravdano ogorcenje forumom.

U medjuvremenu se je rodilo i novo “hibridno vozilo”, ali posto se radi o Renaultu biti ce to dobra tema za renaultov forum.

Srdacan pozdrav iz Parisa
Zeljko_M

Volvo for life!

Edit 09.10.2008: gramatika i smailici :)

_________________
Ultimate Survival Jastrebarsko!


Zadnja izmjena: Zeljko_M, dana/u čet lis 09, 2008 9:26 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri lis 08, 2008 9:32 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon svi 14, 2007 2:02 pm
Postovi: 1001
Vozi: S80
Lokacija: Šibenik
Sve je to super u slovima al link na rapid ti je crkel pa daj aploudaj ponovo da vidim kak ta pila zgledi. :wink:

_________________
S80 2.4i '00 140KS LPG
S80 2.4D '09 195KS


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet lis 09, 2008 9:31 pm 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
Nazalost nemogu, slike nemam sa sobom na laptopu niti imam pristup drugom forumu di su neke slike.
Zamolit cu nekog da mi to posta :)

_________________
Ultimate Survival Jastrebarsko!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet lis 09, 2008 10:25 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon svi 14, 2007 2:02 pm
Postovi: 1001
Vozi: S80
Lokacija: Šibenik
ma kaj se sekiraš, nije meni hitno samer da vidim to čudo. :wink:

_________________
S80 2.4i '00 140KS LPG
S80 2.4D '09 195KS


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet lis 16, 2008 8:10 pm 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
Eto, sutra dolazi nova prednja shajba.
Izgleda da su alarm i multlock ugradjeni nakon sto je netko provalio u auto i to kroz shajbu. ha ha budala
Anyway, shajbu je netko lose zalijepio preko original ljepila i prilikom neke jebacine je nas najludji vozac Williamsa primjetio malu suzicu kako se spusta sa krova po sajbi! Naravno probali su ju skinut ali je bila napuknuta u dolinjem rubu. Dalje znate. Nova sajba sjeda sutra na volvinu.

Sada se povlace jos neka pitanja.
Htjao bi obnoviti prednji i zadnji ovijes.
Sve silen blokove i gumice staviti nove, ali od kuda se najvise isplati naruciti?
Koje amortizere i opruge odabrati? Za sada mi je na pameti plinski amortizer KYB. Postoji li bolje rijesenje za malo vise novaca?

_________________
Ultimate Survival Jastrebarsko!


Vrh
   
PostPostano: pon lis 27, 2008 10:23 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto svi 15, 2007 2:47 pm
Postovi: 58
Lokacija: Zagreb
Pitanje za Željka M. Gdje se može kupit amortizer motora ?Hvala.

_________________
kristian_0
440 gl ('90) B18EP cat.
(210 000 km)
740 gl ('86) B230A
(217 000 km)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lis 28, 2008 8:30 am 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
U volvu su skupi, ja sam ih skidao po otpadima u italiji.
Vise ne idem tamo ali misim da ga mores dobit za 100 - 150kn ispravnog.
Ako ti je tisao mogu nazvat poznanika koji ide svaki vikend preko pa da ti nadje ispravnog.

_________________
Ultimate Survival Jastrebarsko!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lis 28, 2008 9:31 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto svi 15, 2007 2:47 pm
Postovi: 58
Lokacija: Zagreb
Hvala.Probat ću nabavit polovni ovdje, a ako ne onda u Italiji.Mislio sam da ima novih po nekoj normalnoj cijeni.

_________________
kristian_0
440 gl ('90) B18EP cat.
(210 000 km)
740 gl ('86) B230A
(217 000 km)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lis 28, 2008 1:28 pm 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
Cuj, da novi kosta 500kn bilo bi to bar 100kn previse.
A kosta i vise, stoga nemoj se sramit kupovati polovne dijelove sa auto otpada.

_________________
Ultimate Survival Jastrebarsko!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lis 28, 2008 2:54 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto svi 15, 2007 2:47 pm
Postovi: 58
Lokacija: Zagreb
O.K. ako ti ga frend može nabavit za 100-150 kn , rado bih kupio jednog. Mislim da je moj totalna koma, a nisam siguran da ih netko reparira.Pozdrav.

_________________
kristian_0
440 gl ('90) B18EP cat.
(210 000 km)
740 gl ('86) B230A
(217 000 km)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lis 28, 2008 6:19 pm 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:31 am
Postovi: 1051
Vozi: C30 D
Lokacija: Rijeka
nema problema,
doma sam 05.11. pa mi posalji sms nakon tog datuma. Nazvat cu te i sve cemo dogovoriti.

Pozdrav
Zeljko_M

_________________
Ultimate Survival Jastrebarsko!


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 27 postova ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan