Sada je: uto ožu 19, 2024 9:06 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 440 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri ruj 25, 2013 2:33 pm 
Offline

Pridružen/a: pet srp 05, 2013 3:04 pm
Postovi: 35
Vozi: 340 GL 1,6 diesel
Molim vas,

pukao mi je kanalni remen, star 3 mjeseca, stavio sam novi isti takav i opet problemi. U vožnji zna zablinkati lampica od alternatora ali ništa ozbiljnije, međutim remen kao da se otpusti sam od sebe makar na dodir ne djeluje otpušteno. Ne znam, ispada da ga se mora zatezati svakih 200-tinjak km, malo mi je to sumnjivo.


Vrh
   
PostPostano: pon ruj 30, 2013 8:26 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sub sij 05, 2013 8:02 pm
Postovi: 32
Vozi: volvo 760
Provjeri si nosač alternatora,moguće da se od godina "pojeo" materijal (aluminij) te da cijeli alternator na račun toga dobiva malo lufta što je dovoljno da remen izleti sa remenice prilikom vrtnje,ili ako je jače napet-puca (jer se više nemože rastegnut zbog napetosti,a sitan pomak alternatora mu automatski mjenja putanju iz kanala remenice i nateže ga prema van)imao sam sličan problem na starom D20 motoru,remen bi ispadao sam od sebe,a bio je dobro napet.onda smo dali napravit bukule i umetnuli u nosač alternatora-kroz njih je išo šaraf,stegnuli alternator,više nije bilo lufta ni ispadanja.


Vrh
   
PostPostano: ned lis 06, 2013 10:44 pm 
Offline

Pridružen/a: pet srp 05, 2013 3:04 pm
Postovi: 35
Vozi: 340 GL 1,6 diesel
Hvala ti, budem probao...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 3 posta ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan