Sada je: čet ožu 28, 2024 10:44 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 2 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto srp 17, 2018 6:15 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet lip 23, 2016 9:16 pm
Postovi: 2
Vozi: Volvo S40 1.9D 2002
Pozdrav.
Imam nekoliko pitanja vezano uz ovog Volvača.
Zanima me razlika u motorima od 75 i 85kW (načuo sam nešto da je 75kW dTi, a 85 dCi)
Opčenito nekakva kilometraža koju mogu prijeći? Ja sam trenutno prešao 292k. Zamijenjeno je kvačilo (set), komplet remena sa pumpom vode svim tekućinama na 280k.
Prije koji dan je servisirana klima, alternator (remenica) te provjeren turbo. (gruba provjera, nema lufta i relativno je cist)
Također, motor je bučniji na oko 2000 okretaja, u rasponu od možda 50-70 okretaja. Znaci ispod ili iznad super. U čemu bi mogao bit problem? Ne kuži se kod ubrzavanja, ali kod konstantnog broja okretaja se kuži. Nosači motora su vjerujem orginalni.

Hvala unaprijed


Vrh
   
PostPostano: sri srp 18, 2018 5:37 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 345
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Citat:
Također, motor je bučniji na oko 2000 okretaja, u rasponu od možda 50-70 okretaja. Znaci ispod ili iznad super. U čemu bi mogao bit problem? Ne kuži se kod ubrzavanja, ali kod konstantnog broja okretaja se kuži. Nosači motora su vjerujem orginalni.
Buka na odredjenom broju okretaja obicno znaci da ti nesto rezonira tj. to nesto nije dovoljno pricvrsceno ili se dodiruje necega cega se nebi smjelo dodirivati. Probaj provjeriti sve pod haubom da nije prelabavo tj. da se ne klima. Bilo bi super da imas nekoga tko ce ti dici okretaje, a ti gledas sto proizvodi dodatan zvuk (naravno, osim ako se to dogadja samo u voznji).

Mene je npr. na Hyundaiju zezala zica od instalacije - na nekih 2800 okr/min je vibrirala po limu i proizvodila zvuk koji se cuo u kabini.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 2 posta ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan