Sada je: čet ožu 28, 2024 10:12 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: sub tra 14, 2018 10:12 am 
Offline

Pridružen/a: čet tra 12, 2018 11:42 pm
Postovi: 4
Vozi: Volvo v40 2003
Pozdrav, već neko vrijeme imam problem sa svojim Volvom. Dešava mi se da kad krećem (tačnije kad otpuštam kvačilo dok krećem iz mjesta) čuje se poprilično glasno struganje, kao metal od metal. Bolje rečeno strugne jednom (0,5s-1s) i prestane kako auto krene. Ne dešava se toliko često, i dešava se samo ponekad kada je auto mirovalo neko vrijeme tj. kad se ohladi (tako mi se čini) ali ipak s vremena na vrijeme se čuje i tako već nekoliko mjeseci.
Nekoliko mehaničara koje sam posjetio većinom upućuju na zamajac, potisni ležaj i sl. ali niko nije siguran...pogotovo jer nisam nikad uspio pred mehaničarom postići da zastruže, a samo kvačilo normalno hvata, zamajac ne lupa kad je auto u leru niti kad se mijenjaju brzin...ugl nikakvih drugih problema i zvukova nema osim tog struganja.
Da li je neko imao sličan problem ili možda zna šta bi moglo da bude u pitanju, bio bih zahvalan na odgovoru :)


Vrh
   
PostPostano: sub tra 14, 2018 3:56 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Lamela se potrošila ili raznitala pa potisna ploča i zamašnjak zastružu po nitancima,Događa se samo kod kretanja jer nakon toga potisna ploča sve zajedno pritisne pa više ne struže

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
PostPostano: čet tra 19, 2018 2:21 pm 
Offline

Pridružen/a: čet tra 12, 2018 11:42 pm
Postovi: 4
Vozi: Volvo v40 2003
I ja sam sumnjao na to ali me čudi da lamela ne pokazuje druge znakove istrošenosti, ne proklizuje i sl. Mada nekako mi se čini da kvačilo hvata poprilično visoko.
Kad se mijenja lamela mijenja se i potisna ploča? Mora li se promijeniti i zamajac?


Vrh
   
PostPostano: čet tra 19, 2018 6:15 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Dok se sve ne skine i ne prekontrolira i izmjeri nemem odgovor.U pravilu ga svi mijenjaju jel baš i nije mali posao skidanje getribe

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan