Sada je: čet ožu 28, 2024 4:46 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 14 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: čet stu 17, 2016 8:07 pm 
Offline

Pridružen/a: čet lis 27, 2016 10:17 pm
Postovi: 28
Vozi: Volvo S40
Pozdrav,
Samo da vam se potužim...
Jel moguće da su mi razvalili auto na tehničkom?
Dovezao sam se na tehnički normalno, bez vibracija, još sam ga i ispuhao na autoputu na 190 i sad...
Tip ga stavi na razvlačilice, miče ga lijevo, desno oko minute i zovne me u grabu da mi pokaze manžetu.
Ona pukla po pola na jednom pregibu, nema masti okolo, sva unutra što znači da je pukla tamo.
Krenem s tehničkog a na 50km/h vibracije tolike da volan ide po 3-4cm lijevo-desno.
Rezultat tehničkog je potrgana manžeta, homokinetički zglob a vibracije su od križa poluosovine kod getribe na kojem je ležaj puknuo.
Sad, jel moguće da je to sve na prednjem lijevom kotaču bilo pri kraju pa je samo od sebe popucalo baš na tehničkom?


Vrh
   
PostPostano: čet stu 17, 2016 11:19 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri stu 19, 2008 3:21 pm
Postovi: 941
Vozi: V70 2.4 125kw Aut
Lokacija: Banana Republic
Koliko god to mrdanje na tehnickom izgledalo bolno za auto, sve se to dogadja pri malo brzem ulazu u zavoj...jos i gore ak pri tome naletis i na neravninu na cesti.
Tak da ti ga oni nisu strgali nego se eventualno poklopilo. I tak bi to trebao zmenjati, dans, sutra ili za 3 mjeseca...

_________________
V70 2002. 2.4 170KS Automatic


Vrh
   
PostPostano: pet stu 18, 2016 10:02 am 
Offline

Pridružen/a: čet lis 27, 2016 10:17 pm
Postovi: 28
Vozi: Volvo S40
Hoćeš reći da Deawoo Tico i Mercedes GL imaju isti hod kotača kad ih on pomiće lijevo desno na toj razvlaćilici?


Vrh
   
PostPostano: pet stu 18, 2016 7:03 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri stu 19, 2008 3:21 pm
Postovi: 941
Vozi: V70 2.4 125kw Aut
Lokacija: Banana Republic
Otvaras pandorinu kutiju fizike ali ako hoces u raspravu, moze.
Znas li kolike sile djeluju na taj isti kotac kada Tico uleti u zavoj sa 5 ljudi, 100 kila u gepeku i jos 50 na krovu, (a mora izdrzati i udarnu rupu u tom zavoju), za sto je Tico konstruiran?
Ono kaj ti na tehnickom je mala beba prema tome sto on prozivljava samo sta je to jedina situacija kada vidis uzivo kojim naprezanjima je auto izlozen.

_________________
V70 2002. 2.4 170KS Automatic


Vrh
   
PostPostano: pet stu 18, 2016 8:58 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Slazem se sa ovim samo boli kad stojis pored auta a ovaj ga razvlaci ko zvaku nekako kad si u autu ne mislis o tom ili vec kad udaris u rupu onda bude svakakvi zvukova tipa piiii piii cenzura pregrmis to i vozi dalje a ovo je meni strasno za gledati zato obicno pijem kavu dok ga rasturaju. Jos jaca mi je ona platforma za testiranje amortizera kad sam vidio kako ga tresu reko sam i ovo sto je valjalo nece vise sigurno.

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: sub stu 19, 2016 11:36 pm 
Offline

Pridružen/a: čet lis 27, 2016 10:17 pm
Postovi: 28
Vozi: Volvo S40
Ne, ne znam kolike sile djeluju na natovaren Tico u zavoju ni za šta je konstruiran. Ako ti znaš pa napiši.
Makar me više zanima za kolike sile je konstruiran Volvo S40 mod. 2001.
Ali to i nije bilo moje pitanje. Da ti objasnim na ekstremnijem slučaju:
To na tehničkom nije mala beba prema tom što auto proživljava u vožnji jer da bi na istom uređaju (razvlačilici kako to oni zovu) pregledao ovjes mog Volva od 1850 kg natovaren i Iveca od 6.5 tona mora postići dovoljne sile za pregled Iveco bile one 2000 N, 20.000 N ili 200.000 N.
Posve je logično da se neće toliki pritisak koristit na Volvo, ali može ako on to hoće. Zar ne?
A kako god se mi vozili u Volvu i kojom god brzinom uletili u rupu nečemo postići silu koju on primjenjuje na Iveco od 6.5 tona.


Vrh
   
PostPostano: pon stu 21, 2016 12:04 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Najveći dio apsorcije "sile" na toj njihovoj "razvlačilici" odradi guma kotača. Ispitivaču to služi samo da bi utvrdio ispravnost, tj. uvjerio se da nemaš lufta na ovjesu. Nema šanse da je zglob potrgan zbog toga. Ako je pukao baš tamo, to samo znači da igrom slučaja nije tamo, tebi bi pukao na povratku doma.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: uto stu 22, 2016 4:17 pm 
Offline

Pridružen/a: čet lis 27, 2016 10:17 pm
Postovi: 28
Vozi: Volvo S40
Lako za zglob, kako je potrgao križ poluosovine? a puknuo je tamo, u hali na tehničkom 100%, a što je zanimljivo on nije prigovorio ni za zglob ni za poluosovinu. Samo je napisao manžeta, a auto se više nije mogao vozit od vibracija. Napisao sam vam koliko je volan šetao.


Vrh
   
PostPostano: uto stu 22, 2016 4:58 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
Moje mišljenje je da to izgleda na tehničkom strašno ali isto tako je to ništa prema onom što se događa u stvarnim uvjetima na cesti i poljskim putevima gdje još i fizika daje svoj udio na vozilo.
Da je to tako na tehničkom, mislim da bi 60%(ako ne i više) auta u Hrvatskoj poslije tehničkog završilo u raspadu. :mrgreen:


Vrh
   
PostPostano: uto stu 22, 2016 5:12 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet pro 05, 2014 10:55 pm
Postovi: 497
Vozi: S60 2002. D5
Lokacija: Slavonski Brod
Rastavio ti se zglob na istezanju, čak mislim da i nije na istezanju nago na provjeri amortizera usljed vibracija, a dalje si sam napravio štetu vozeći takav auto.. da ti se to nije desilo na TP, desilo bi ti se na cesti ubrzo.
Vjerujem da ti je to teško prihvatiti, ali jbg. Popravi i drljaj dalje

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: uto stu 22, 2016 10:45 pm 
Offline

Pridružen/a: čet lis 27, 2016 10:17 pm
Postovi: 28
Vozi: Volvo S40
Nema ova stanica provjeru amortizera, samo istezanje.
Ovo s poluosovinom sam osjetio na 100m od stanice, znači na prvoj ravnini na kojoj sam postigao 50km/h.
a do mehaničara sam napravio 2.400 metara.
Kad dođete na tehnički navirite se u kanal pa pogledajte hidrauliku kojom vam rastežu auto, a kod mehaničara pogledajte cilindar preše kojom vam recimo uprešava kuglu. Podcjenjujete svi snagu hidraulike...


Vrh
   
PostPostano: sri stu 23, 2016 8:15 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet pro 05, 2014 10:55 pm
Postovi: 497
Vozi: S60 2002. D5
Lokacija: Slavonski Brod
Ti si stvarno zapeo.
Nisu ti na tehničkom potrgali auto. Možda su samo ranije isprovocirali trganje, koje bi se svakako desilo.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: sri stu 23, 2016 8:52 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri stu 19, 2008 3:21 pm
Postovi: 941
Vozi: V70 2.4 125kw Aut
Lokacija: Banana Republic
Citat:
Nema ova stanica provjeru amortizera, samo istezanje.
Ovo s poluosovinom sam osjetio na 100m od stanice, znači na prvoj ravnini na kojoj sam postigao 50km/h.
a do mehaničara sam napravio 2.400 metara.
Kad dođete na tehnički navirite se u kanal pa pogledajte hidrauliku kojom vam rastežu auto, a kod mehaničara pogledajte cilindar preše kojom vam recimo uprešava kuglu. Podcjenjujete svi snagu hidraulike...
Prije bi guma proklizala na toj ploci nego sto bi se nekaj potrgalo, kuzis? Kamo srece da se guma drzi podloge tako da se pomicanjem te ploce auto pocne trgati.
Tada bi zaustavni put od 100 do 0 bio 5 metara a F1 i ostale jurilice ne bi skidale nogu s gasa u zavojima.

Uleti jednom u ostar zavoj sa punim autom ljudi i imas silu ta hidraulika x 3 na vanjskom kotacu.

_________________
V70 2002. 2.4 170KS Automatic


Vrh
   
PostPostano: sri stu 23, 2016 2:26 pm 
Offline

Pridružen/a: čet lis 27, 2016 10:17 pm
Postovi: 28
Vozi: Volvo S40
Ok. Hvala na pojašnjenju.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 14 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan