Sada je: sub tra 27, 2024 5:29 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto ožu 15, 2016 11:06 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto vel 17, 2015 6:32 am
Postovi: 40
Vozi: V40 2.0
Pozdrav svima.

Imam problema sa daljinskim. Radio je normalno do nedavno pa je malo počeo štekati kod zaključavanja/otključavanja. Onda sam mu promijenio bateriju jer tko zna kada je zadnja bila mijenjana... Ali sada skroz odbija suradnju. Kada stavim novu bateriju mogu par puta otključat/zaključat auto ali nakon tih par puta baterija se isprazni (mjereno multimetrom). Promijenio sam 2-3 baterije i uvijek isto. Mislim da je prdnulo nešto u elektronici daljinskog pa zato vuče struju negdje i prazni baterije.
Ima li netko iskustva sa time?

Našao sam u Zg firmu koja popravlja ključeve odnosno daljinske i cijena za popravak je od 150kn na dalje pa prije nego se počastim volio bih čuti vaša mišljenja.

Hvala!


Vrh
   
PostPostano: uto ožu 15, 2016 9:54 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3805
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Popravljaj, to je sica prema novom daljincu


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: čet ožu 17, 2016 11:01 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto vel 17, 2015 6:32 am
Postovi: 40
Vozi: V40 2.0
[quote="Števa 071"]Popravljaj, to je sica prema novom daljincu

Drugog izbora nemam tako da će to biti najbrža opcija. Jednog dana kad se zaletim u Zg.
Čisto me zanimalo da li je još netko imao takvu situaciju pa ju je riješio na neki drugi način, DIY i sl.


Vrh
   
PostPostano: pon tra 11, 2016 3:56 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto lis 13, 2015 10:16 am
Postovi: 8
Vozi: S40 1.9 TD, 1999.g.
Lokacija: Rijeka
kad se već priča o daljincu, je zna netko gdje bi bila antena prijemnika, ja moram doći full blizu da otkljuca/zaključa?
Hvala

nevera @1+1


Vrh
   
PostPostano: pet tra 22, 2016 2:29 pm 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: sub ožu 19, 2011 10:31 am
Postovi: 14
Vozi: 244D6-81.g.(2004-2016); V40 1.9di '02.g. (2016-...); XC 90 D5 2005.g.(2020-...)
Lokacija: SMŽ
Ja imam dva daljinca. Jedan nije radio, drugi je. Kad sam našao malo cajta normalno me zanimalo šta ovaj drudi neće. Rastavijo ja to(normalno da su već prije aje to majstori u rastavljanju kućište zeznuli) i sve izgleda ljepo, ali nema baterije. Pa si ja mislim nije ni čudo da neće ipak je to Volvo, pa, moralo bi.. I tak na nekoj pločici elektronike piše sitno CR 2016 3V. Nazovem ja trgovinu; imaju; kupim ja; to kad neće! a u šit jer je Volvo moralo bi. Neće, jebaji ga. izmjerim ja napon dobar 3,301V JCB baterija. Ma Šta se ja jebem prebacim bateriju sa drugog kljuća Duracell na njoj napon 3,002V i hoće. Ipak je to _Volvo. E jebi ga sad ovaj pšrvi daljinac neće sa novom baterijom. Ništa sjednem malo i proučavam baterije na kompu i to gdje budem nabavio duracell i kojih još sve ima i koje su struje izlazne (na ovoj nisam mjerio). I kaže da su Cr 2016 75 mA, jebiga a slična CR2025 ima 150 mA. Sve su to iste baterije po promjeru i naponu kao i CR2032(što je za backup napajanje kompa- kolega ih ima na kile), jedino je debljina druga . Nema veze jer stane. Odem do kolege što ih ima i da mi jednu i radi kao na Volkvu s koliko oćeš metara sad se u đepu sam stišće mamu mu njegovu preosjetljiv.
Zaključak, ne trošite novce na majstore za daljinski bez veze zbog nedovoljno kvalitetnih baterija koje plus još stoje negdje na skladištu i učinak im je slabiji. Volvo je u originalu jamačno imao vrhunsku kvalitetnu bateriju. Ta duracell što je bila u jednom daljinskom je proizvedena u Japanu i solidno šljaka.
Nadam se da še ova moja recenzija nekom pomoći.
Srdaćan pozdrav svim Volvašima.


Vrh
   
PostPostano: čet tra 28, 2016 11:02 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto lis 13, 2015 10:16 am
Postovi: 8
Vozi: S40 1.9 TD, 1999.g.
Lokacija: Rijeka
Hvala na podjeli iskustva...
u mom s40 ph1 daljincu su bile dvije CR2016 i radile su kratko vrijeme dok greškom nisam odjavio daljinski, što je za posljedicu imalo kupnju cijele table tih CR2016... naravno snaga signala je i dalje za ništa, a nakon cca. 3 mjeseca moram doći doslovce do vrata da tek onda prihvati "unlock" tipku... Čak sam došao do stupnja ozbiljnog razmišljanja o traženju te antene i njenom izmiještanju, naravno nakon što nabavim i isprobam još jedan daljinac

nevera @1+1


Vrh
   
PostPostano: sub lis 29, 2016 10:42 pm 
Offline

Pridružen/a: čet lis 27, 2016 10:17 pm
Postovi: 28
Vozi: Volvo S40
Pozdrav,
Ja imam S40 iz 2000 god, model 2001, kupio sam ga novog i tek prije par god sam promijenio obje baterije i u daljinskima su bile panasonicove 2032. Samo da znate šta je u originalu bilo montirano. možda modeli prije 2000god imaju neke druge.


Vrh
   
PostPostano: sri stu 16, 2016 10:07 pm 
Offline

Pridružen/a: čet vel 11, 2010 1:28 am
Postovi: 38
Lokacija: Jaska
Citat:
Hvala na podjeli iskustva...
u mom s40 ph1 daljincu su bile dvije CR2016 i radile su kratko vrijeme dok greškom nisam odjavio daljinski, što je za posljedicu imalo kupnju cijele table tih CR2016... naravno snaga signala je i dalje za ništa, a nakon cca. 3 mjeseca moram doći doslovce do vrata da tek onda prihvati "unlock" tipku... Čak sam došao do stupnja ozbiljnog razmišljanja o traženju te antene i njenom izmiještanju, naravno nakon što nabavim i isprobam još jedan daljinac

nevera @1+1

Ako se ne varam, antena od daljinca je na cem-u stacionirana. Najbliže ti je ključ prislonit na onaj bočni žmigavac prije vrata s vozačeve strane.


Vrh
   
PostPostano: uto sij 17, 2017 12:35 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned stu 30, 2008 2:27 pm
Postovi: 676
Vozi: V4O 1.9 D 103 KS
Lokacija: Sovići, Grude, Hercegovina
Moj isto zeza al sam primjetio kad pritisnem dio koji je označen na slici da normalno radi pa sam ubacio komad plastike :
Ostarilo se jbg :character-oldtimer:

slika

_________________
Ne vjeruj ženi koja laže!
slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan