Sada je: čet ožu 28, 2024 11:36 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 2 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet lis 09, 2015 6:27 pm 
Offline

Pridružen/a: pon tra 06, 2015 7:03 pm
Postovi: 131
Vozi: V50, 2006., 2.0D, 100 kW, 6+R, Momentum
Lokacija: Sarajevo
Pozdrav svima,

Ovdje možete vidjeti moje namjere po pitanju kupovine automobila viewtopic.php?f=3&t=12100" onclick="window.open(this.href);return false; (da ne ponavljam i ovdje) tako da me sada interesuje sve vezano za plin.

Potpuni sam laik kada je plin u pitanju. Istraživao i raspitivao sam se i rekli su mi da je najbolje rješenje LPG sekvent plin sa bocom umjesto rezervne gume i sa priskalicama koje na određeni vremenski period bacaju ulje na sjediša ventila kako ventili i njihova sjedišta ne bi bili presuhi od plina. I da se može podesiti pri kojoj temperaturi motora se automatski prebaci sa benzina na plin. Također da se može podesiti kada se pređe određeni broj obrtaja da se automatski prebaci sa plina na benzin, jer ne valja voziti na plin na viskoim obrtajima.

Mene interesuje šta je od toga tačno, a šta nije? Koliko se sigurno voziti na plin? Kako se plin servisira i održava? I koliko često? Koje sve vrste plina postoje i koja je najbolja? Da li automobil koji me interesuje ima ikakvih problema sa plinom i koji je plin najbolji za njega? Znači aspolutno sve. Na plinu ne bih štedio zbog sigurnosti i zbog svega ostalog.

Unaprijed hvala!


Vrh
   
PostPostano: sri ožu 08, 2017 8:48 am 
Offline

Pridružen/a: čet vel 23, 2017 1:55 am
Postovi: 5
Vozi: volvo s40 1.8 1996
Na moj volvo s40 1996 ugradio sam pre 7-8 godina "Lovato" plinski ured sa plosnatom bocom u mesto za rezervni tocak (37-38 litara) ,tad sam platio oko 950 eura,sad je puno jeftinije, ja sam prezadovoljan-minimum odrzavanja-2 filtrera koja menjas na godinu-2 i to je sve..A za sigurnost plina citao sam pre nego sto sam ugradio-da je sigurnije nego benzin..Pozdrav!


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 2 posta ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan