Sada je: pet tra 26, 2024 12:46 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 21 post ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri ruj 18, 2013 8:38 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet lip 24, 2010 8:35 pm
Postovi: 343
Vozi: v40t4+lpg, 2001
Opet mi je krepala bobina.
danas se auto dosta teško dovukao do zagreba i nazad i zaključio sam da se radi o svječicama. uspus nazad sam stao i kod nenada da malo pogleda auto itd... i lijepo kad sam stigao u rijeku kupio sam svječice (ngk bcr8es koje su i bile) i krenuo ih promijeniti.

kad sam složio sve nazad auto radi na 2 cilindra. uglavnom krepala je bobina. bobina nije krepala do zg niti nazad nego kad sam mijenjao, nemam pojma zašto. od kad imam auto ovo je već treća bobina i to mi počinje ići na živce jer nisu jeftine, a i glupo mi je radi takve idiotarije ostati negdje na cesti. pa se obično vozim s rezervnom u bunkeru ali sad ostah bez.

i što drugo nego na e-bay i vidim tamo ima, po istoj ili malo nižoj cijeni kao original ngk bobine. ne vjerujem da mogu biti gore od originala ali evo ipak pitam ima li tko iskustva s njima?

e sad, ima i pravo sranje bojim se. jedna svječica je bila oko one šajbe/podloške ruzinava. mislim da to ne donosi ništa dobro.

ali prvo bobine a onda ovo.

dakle, može li ngk bobina, ima li netko bobine za prodati (pešest komada)?


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 18, 2013 10:07 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet kol 16, 2013 7:41 pm
Postovi: 275
Vozi: Volvo C30
Ne vidim zašto ne bi moglo...

http://www.akadia-ats.com/catalogs/inde ... spid=10250" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 20, 2013 6:50 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet lip 24, 2010 8:35 pm
Postovi: 343
Vozi: v40t4+lpg, 2001
ok, naručiti ću to ;)

do tada vjerojatno u trst po original.

ima li netko ideju što je ovo s ruzinavom svječicom? svječica je bila ruzinava oko podloške (kao neke sitne željezne prašine da je bilo između podloške i svječice) i za razliku od ostalih koje su "bijele" oko elektrode ova je bila crna i smrdila na izgoreno ulje?! otišao ventil? nemam pojma lupetam bzvz :)

btw, dobio sam sina jučer! (da se i ovdje pohvalim) :D


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 20, 2013 7:10 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto vel 09, 2010 11:06 am
Postovi: 893
Vozi: S60 2.4D 2002. XC90 D5 2006.
Lokacija: Koprivnica
Moje čestitke! :clap:

_________________
V40 1.9TD 90 HP 2005.-2009
S60 2.4D 170 HP 2009.-danas
XC90 2.4D 185 HP 2016-


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 20, 2013 7:35 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
Čestitam! :clap:


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 20, 2013 8:57 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon lis 11, 2010 8:09 pm
Postovi: 1999
Lokacija: ploče
cestitam :dance:


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 20, 2013 7:51 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
:clap: :clap: :greetings-clappingyellow: :happy-wavemulticolor: :gay-male: :obscene-drinkingdrunk:

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: pet ruj 20, 2013 10:21 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3805
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Čestitke za prinovu,ja bi na tvom mjestu izmjerio kompresiju da se vidi nije li taj cilindar slabiji od ostalih.

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: sub ruj 21, 2013 12:00 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon ruj 09, 2013 5:47 pm
Postovi: 38
Vozi: 850 GLT 20V
Lokacija: Rijeka
:clap: Nek se sin isto uživa u Volvo automobilima :dance:

Čestitke

_________________
http://bit.ly/1gtKk1E" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: pon ruj 23, 2013 9:30 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Citat:
Opet mi je krepala bobina.
danas se auto dosta teško dovukao do zagreba i nazad i zaključio sam da se radi o svječicama. uspus nazad sam stao i kod nenada da malo pogleda auto itd... i lijepo kad sam stigao u rijeku kupio sam svječice (ngk bcr8es koje su i bile) i krenuo ih promijeniti.

kad sam složio sve nazad auto radi na 2 cilindra. uglavnom krepala je bobina. bobina nije krepala do zg niti nazad nego kad sam mijenjao, nemam pojma zašto. od kad imam auto ovo je već treća bobina i to mi počinje ići na živce jer nisu jeftine, a i glupo mi je radi takve idiotarije ostati negdje na cesti. pa se obično vozim s rezervnom u bunkeru ali sad ostah bez.

i što drugo nego na e-bay i vidim tamo ima, po istoj ili malo nižoj cijeni kao original ngk bobine. ne vjerujem da mogu biti gore od originala ali evo ipak pitam ima li tko iskustva s njima?

e sad, ima i pravo sranje bojim se. jedna svječica je bila oko one šajbe/podloške ruzinava. mislim da to ne donosi ništa dobro.

ali prvo bobine a onda ovo.

dakle, može li ngk bobina, ima li netko bobine za prodati (pešest komada)?
Bobine obično popucaju (šprungiraju) uzdužno na onom tuljcu što ulazi u poklopac ventila do svjećice. To je izolator, te nakon tog puknuća, iskra linijom manjeg otpora, umjesto sa elektrode na elektrodu svjećice, "preskoči" na glavu motora. Popucaju uslijed konstantnog temperaturnog šokiranja.

Međutim, to se obično dogodi nakon 50-100k km. E sada, ukoliko kupuješ rabljene bobine, onda me ne čudi da ti popucaju brzo, jer su vrlo vjerojatno već izmučene. Ako ti u kratkom roku popucaju nove originalne bobine, tu nešto definitivno ne štima. Provjeri si i stanje konektora na ožičenju do bobina, tamo se oko konektora nalazi silikonski izolator koji se također, uslijed topline, vremenom raspadne, pa se konektor labavo drži za bobinu i dolazi do prekida napajanja bobine.

Sa zamjenskim bobinama nemam nikakvog iskustva, znam samo da zamjenski kablovi na T4 motoru nisu dobri.


Čestitam na prinovi :dance:!

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: pon ruj 23, 2013 9:54 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned stu 30, 2008 2:27 pm
Postovi: 676
Vozi: V4O 1.9 D 103 KS
Lokacija: Sovići, Grude, Hercegovina
Čestitam

_________________
Ne vjeruj ženi koja laže!
slika


Vrh
   
PostPostano: uto ruj 24, 2013 11:28 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet lip 24, 2010 8:35 pm
Postovi: 343
Vozi: v40t4+lpg, 2001
Citat:
Citat:
Opet mi je krepala bobina.
danas se auto dosta teško dovukao do zagreba i nazad i zaključio sam da se radi o svječicama. uspus nazad sam stao i kod nenada da malo pogleda auto itd... i lijepo kad sam stigao u rijeku kupio sam svječice (ngk bcr8es koje su i bile) i krenuo ih promijeniti.

kad sam složio sve nazad auto radi na 2 cilindra. uglavnom krepala je bobina. bobina nije krepala do zg niti nazad nego kad sam mijenjao, nemam pojma zašto. od kad imam auto ovo je već treća bobina i to mi počinje ići na živce jer nisu jeftine, a i glupo mi je radi takve idiotarije ostati negdje na cesti. pa se obično vozim s rezervnom u bunkeru ali sad ostah bez.

i što drugo nego na e-bay i vidim tamo ima, po istoj ili malo nižoj cijeni kao original ngk bobine. ne vjerujem da mogu biti gore od originala ali evo ipak pitam ima li tko iskustva s njima?

e sad, ima i pravo sranje bojim se. jedna svječica je bila oko one šajbe/podloške ruzinava. mislim da to ne donosi ništa dobro.

ali prvo bobine a onda ovo.

dakle, može li ngk bobina, ima li netko bobine za prodati (pešest komada)?
Bobine obično popucaju (šprungiraju) uzdužno na onom tuljcu što ulazi u poklopac ventila do svjećice. To je izolator, te nakon tog puknuća, iskra linijom manjeg otpora, umjesto sa elektrode na elektrodu svjećice, "preskoči" na glavu motora. Popucaju uslijed konstantnog temperaturnog šokiranja.

Međutim, to se obično dogodi nakon 50-100k km. E sada, ukoliko kupuješ rabljene bobine, onda me ne čudi da ti popucaju brzo, jer su vrlo vjerojatno već izmučene. Ako ti u kratkom roku popucaju nove originalne bobine, tu nešto definitivno ne štima. Provjeri si i stanje konektora na ožičenju do bobina, tamo se oko konektora nalazi silikonski izolator koji se također, uslijed topline, vremenom raspadne, pa se konektor labavo drži za bobinu i dolazi do prekida napajanja bobine.

Sa zamjenskim bobinama nemam nikakvog iskustva, znam samo da zamjenski kablovi na T4 motoru nisu dobri.


Čestitam na prinovi :dance:!


hvala!

ma te žice do bobina su koma. morao bih nešto i snjima napraviti ali čini mi se da nigdje tamo ne baca iskru van. kablove nisam nikad mijenjao?!
inače, naručih novu bobinu i sutra ću poći po nju u moto ris pazin. da, ove što su krepale dosta brzo su bile polovne. možda sam mogao sad odmah naručiti dvije nove (jednu za rezervu) :)

nadam se da će to ispasti ok, a onda ću pogledati kompresiju da vidim što je to s tim cilindrom koji je imao ruzinavu svječicu.
uf,uf...


Vrh
   
PostPostano: uto ruj 24, 2013 1:26 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Krivo si me shvatio, nisam rekao da si ti mijenjao kablove sa zamjenskim, nego da je moje iskustvo sa zamjenskim kablovima loše :D. A da za zamjenske bobine ne znam kakve su.

Kupiš dvije nove originalne bobine i miran si par godina.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: ned lis 06, 2013 10:11 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet lip 24, 2010 8:35 pm
Postovi: 343
Vozi: v40t4+lpg, 2001
naručio sam original bobinu u moto risu i taj dan kad je stigla u pazin sam našao http://www.charltonvolvocentre.co.uk/vo ... ck-1275602" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; te naručio i nju. ovu s neta sam čekao deset dana, prekjučer ju ugradio i radi kao original. naravno onu iz pazina sam otkazao pa ako netko želi, meni preskupi original, ima u pazinu jedna viška ;)

"engleska" me došla ukupno 28 i sitno funti. kad sam utvrdio da radi naručio sam odmah još jednu.

razlika u cijeni (3x) je prevelika s obzirom da englezi daju garanciju 12 mjeseci :whistle:


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 28, 2016 4:12 pm 
Offline

Pridružen/a: uto pro 22, 2009 2:39 pm
Postovi: 11
Lokacija: BG
Citat:
Provjeri si i stanje konektora na ožičenju do bobina, tamo se oko konektora nalazi silikonski izolator koji se također, uslijed topline, vremenom raspadne, pa se konektor labavo drži za bobinu i dolazi do prekida napajanja bobine.
Meni je baš propao ovaj silikonski izolator na konektoru što ulazi u bobinu. Ja sam ga nekako vratio i ne primećujem razliku a i ne znam da li da ga menjam, da li ima on da se kupi posebno?

Pozdrav.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 21 post ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan