Sada je: uto tra 16, 2024 7:57 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. S40 1.8, 96g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 32 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri kol 10, 2011 7:45 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet lip 24, 2010 8:35 pm
Postovi: 343
Vozi: v40t4+lpg, 2001
prošlo me :)

sutra idem u jasku da utvrdimo što je, a onda ćemo vidjeti što dalje.

tcode, meni se dim čini bijelim, ne znam koliko plavo je to plavo, ne vjerujem da je baš modro. imam folije na autu pa ne kužim sasvim nijanse, a u bočnom retrovizoru mi se čini bijelim. dim se vrlo brzo raziđe.
ne vidim da ulje kapa na turbo, ispod haube ne smrdi na izgoreno ulje.

moj zaključak o karikama je temeljen na nekoliko članaka na internetu koji kažu da ukoliko auto nakon suštanja nizbrdo u petoj brzini bez gasa i pusti da auto uspori na 50 km/h pa ubaci u drugu i doda gas jako zadimi onda ne valjaju karike.totalni sam laik i možda lupetam, a ne mogu doći do svog mehaičara.

nadam se da ćesutra nenad otkriti o čemu se radi.


Vrh
   
PostPostano: sri kol 10, 2011 10:06 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon lis 11, 2010 8:09 pm
Postovi: 1999
Lokacija: ploče
evo da se i ja ubacim sa slicnim problemom.
danas napravio cca 400 km, bilo je razne voznje uglavnom se vozilo normalno oko 80 km/h. na jednom dijelu spustao sam se niz brdo u trecoj brzini i kocio jer je kamion usporavao. kad sam ga mogao preteci stiskam gas i iza mene plavi dim. saltam u cetvrtu, opet gas opet plavi dim. nakon cca 1 km stiskam gas na leru i opet dimi. poslije se vise nije pojavljivalo. mozda ima veze sa turbinom koju cujem da zvizdi ima 2-3 mjeseca?


Vrh
   
PostPostano: sri kol 10, 2011 10:26 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Taj vaš opis ponajviše odgovara istrošenim gumicama ventila,no i jedan i drugi imate turbine pa nisu ni one isključene

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
PostPostano: sri kol 10, 2011 10:37 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet lip 24, 2010 8:35 pm
Postovi: 343
Vozi: v40t4+lpg, 2001
Citat:
evo da se i ja ubacim sa slicnim problemom.
danas napravio cca 400 km, bilo je razne voznje uglavnom se vozilo normalno oko 80 km/h. na jednom dijelu spustao sam se niz brdo u trecoj brzini i kocio jer je kamion usporavao. kad sam ga mogao preteci stiskam gas i iza mene plavi dim. saltam u cetvrtu, opet gas opet plavi dim. nakon cca 1 km stiskam gas na leru i opet dimi. poslije se vise nije pojavljivalo. mozda ima veze sa turbinom koju cujem da zvizdi ima 2-3 mjeseca?

jebemmu, eto i tebe u problemu...


možda sam ja daltonist pa vidim bijelo!??!

javim sutra što smo utvrdili


Vrh
   
PostPostano: čet kol 11, 2011 12:31 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet lip 24, 2010 8:35 pm
Postovi: 343
Vozi: v40t4+lpg, 2001
eto me nazad kući.

idem s volvom na godišnji!!! :dance: :dance:

nenad, rekao si da je potrošnja previsoka pa eto podataka: ri-jaska-ri (ista benzinska oba puta pun rezervar), 11/100. prosječna brzina odokativnom metodom 130-135 km/h. još da nema arjesa na krovu.

eb ga, u gradu kad ga dam ženi to pređe 13 :D


Vrh
   
PostPostano: čet kol 11, 2011 1:55 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
A problem je bio?

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: čet kol 11, 2011 2:47 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet lip 24, 2010 8:35 pm
Postovi: 343
Vozi: v40t4+lpg, 2001
problem je bio i ostao u gumicama ventila. taki je zaključak.

problema ima još s autom ali će se sve odjednom raditi

meni zapravo svejedno u čemu je problem dok ne moram generalku raditi. važno mi je bilo da znam da mogu autom napraviti još 1000 km prije popravka. odnosno da mogu s njim otići na godišnji a ne posuđivati tuđe aute.

po povratku s godišnjeg će se popravljati.


Vrh
   
PostPostano: pet vel 27, 2015 3:27 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet lip 24, 2010 8:35 pm
Postovi: 343
Vozi: v40t4+lpg, 2001
ČIN PRVI

Scena prva


Nakon mnogih popravaka i radova na autu obavljenih prošle godine auto opet miješa ulje i vodu. Ovaj put dimi bijelo kad se upali nakon dužeg stajanja i kad ga sisnem, a ima i malo bijelog na čepu od ulja. Doduše, radi samo relacije od kilometar i pol dva puta na dan ali mislim da je nešto ozbiljnije.
Dakle: turbina reparirana, glava uređena, stavljena, nije bilo dobro. Složeno opet, sve ok sljedećih 15 tkm... Sad opet ovo. Jel to nije u početku otklonjen pravi uzrok ilije samo motor na kraju pa odlazi jedno za drugim? Auto sad ima 224 tkm.

Para za drugi auto više nemam nego imam ali podsvjesno već neko vrijeme razmišljam o većem autu pa u obzir dolazi i prodaja. A opet,svidi se čovjeku taj t4 i ako ne moram ne bih ga mijenjao da prištedim još malo pa da ne moram kupovati opet nešto polovno.

Dijagnoza? Prognoze za budućnost? Popravaljati još jednom ili? Želje, čestitke, pozdravi... :)


Zadnja izmjena: jazmi, dana/u sub vel 28, 2015 7:23 am, ukupno mijenjano 2 puta.

Vrh
   
PostPostano: pet vel 27, 2015 5:41 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet lip 24, 2010 8:35 pm
Postovi: 343
Vozi: v40t4+lpg, 2001
čin drugi

Nakon propuhivanja na zaobilaznici ništa ne dimi. Niti dok sam ga stiskao, niti kod paljenja, a ni u leru. Pritisak rashladne tekućine standarno, po mom osjećaju prevelik, ali takav je oduvijek. Nema više bijelog na čepu od ulja.
Volvo si je, izgleda, opet kupio malo vremena, a tijekom propuhivanja i ljubavi.
Inače, motor se već neko vrijeme čuje kao da drobi kamenje, svako malo nešto zamelje unutra - to se čuje i sa spuštenim poklopcem motora...

inače, čime bi vi zamijenili v40 t4?
preferencije su veći volvo ali radi obiteljskih (ne)prilika dobro bi mi došao auto sa sedam sjedala ili kombi :D
naravno da mora imati makar 200 ks, biti turbo benzinac i voljeti plin.


Vrh
   
PostPostano: pet vel 27, 2015 9:45 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pon lip 16, 2008 12:22 pm
Postovi: 1358
Vozi: V90 1997. opet i još uvijek
Lokacija: rotterdam
Već si prije pričal da bi v90..aktualiziraj ga ponovo..i dolaze i sa 7 sjedala(bez zajebancije), a puhalice ti Nenad ugradi čas posla..u bonus još dobiš pravi (zadnji) pogon i volvo kvalitetu koja mu je stvorila reputaciju..

_________________
Nosonja...964...2.5...170KS...1995...šalto sam...
Crni đek...V90...3.0...204KS...1997... šalto sam...
Kumpić ...V90...3.0...180KS...1997...šaltam ja...


Vrh
   
PostPostano: pet vel 27, 2015 10:00 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3801
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Kako je sam po sebi prestao dimiti?Po meni je to popravak pred smrt:-D jel kod izmjene brtve glave bio i blok na ravnanju(znaci brusen kako se i glava brusi) jer ako nije moguće da je on spigan

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: sub vel 28, 2015 8:32 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet lip 24, 2010 8:35 pm
Postovi: 343
Vozi: v40t4+lpg, 2001
Znam za to s blokom ali ipak nije bio ravnan. Prema mišljenjima oba majstora koji su ga pregledali blok je bio u redu.
Osim toga vjerujem da bi se to pokazalo puno prije da je do krivog bloka jer od kad je mijenjana brtva auto je napravio ohoho kilometara bez emulzije i neuobičajenog gubitka tekućina.

Čitam po netu da do tog bijelog na čepu zna doći zbog kratkih relacija vožnje, a auto je zadnjih tjedana vožen samo dva puta dnevno kad je žena išla na posao u kilometar i pol udaljenu školu. Iako i sam sumnjam da je samo do toga.

Nego... što bi se to moglo drobiti unutra? :) ako se sjetim snimiti ću zvuk.

Marijane, v90 rado ali on mi je ipak malo prestar, a i nisu mi to odgovarajuća dodatna sjedala. Biti će nešto s tri reda sjedala, možda i kombi čak :D samo se bojim da neće biti volvo jer takvog osim xc 90 nema a toga gledam svaki dan u dvorištu i nikad nisam dobio želju probati ga...


Vrh
   
PostPostano: sub vel 28, 2015 12:35 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3801
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Da sve je to malo čudno, kratke relacije jesu smrt za motor, emulzija se inače javlja kod lošeg izgaranja, te lošeg ulja, ja sam to vidio na starim škodama, opelima čak novijim, na Volvu baš i ne, a drobit ti može remenica alternatora, bregaste ili radilice al onda i remen skače.

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: sri ožu 11, 2015 10:20 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet lip 24, 2010 8:35 pm
Postovi: 343
Vozi: v40t4+lpg, 2001
Probati ću utvrditi što to drobi...
Remen ne skače ;)
Jučer bio u zg u žurbi, sam u autu bez kofera na krovu... Sjetih se zašto sam kupio t4.
Sad servis pa okačiti prikolicu i u Niskozemsku po jedrilicu ;)


Vrh
   
PostPostano: pet ožu 13, 2015 9:43 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pon lip 16, 2008 12:22 pm
Postovi: 1358
Vozi: V90 1997. opet i još uvijek
Lokacija: rotterdam
Javi se kad dođeš..[GRINNING FACE WITH SMILING EYES][THUMBS UP SIGN]

_________________
Nosonja...964...2.5...170KS...1995...šalto sam...
Crni đek...V90...3.0...204KS...1997... šalto sam...
Kumpić ...V90...3.0...180KS...1997...šaltam ja...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 32 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan