Sada je: čet ožu 28, 2024 3:31 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 940 2.0 91g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto svi 22, 2012 9:12 pm 
Offline

Pridružen/a: uto svi 11, 2010 7:19 pm
Postovi: 139
Zdravo, trebala bi mi mala pomoć, otisla mi je guma na siberu sto kao "dihta" da voda ne ide u auto. . .

sada me intresira da li ju se moze zamijeniti, kupiti novu ili cak nesto drugo staviti umjesto stare. . .

svi savijeti dobrodosli


Vrh
   
PostPostano: sri svi 23, 2012 8:29 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Voda ti nejde u auto zbog te gume već zbog zahrđalog i propusnog klizača tj. limića koji usmjeravau vodu i kanale, za početak otvori šiber do kraja te vizualno možeš provjeriti te limiće, iako najprije dobro sve propuši kompresorom i kanale odčepi kompresorom ili tankom žicom recimo 2,5 m2 za struju jer se ta baš ne savije toliko koliko manje kvadrature, na kraju sve dobro namaši wd-40 ili lis mast po klizačima ili bilo koja grafitna mast ili sl, a ovaj dihtung/gumu oko šibera ti napravio svaki limar koji bi si dao malo truda.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: sri svi 23, 2012 10:57 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet vel 11, 2011 7:33 am
Postovi: 390
Vozi: kombi
Citat:
Voda ti nejde u auto zbog te gume već zbog zahrđalog i propusnog klizača tj. limića koji usmjeravau vodu i kanale, za početak otvori šiber do kraja te vizualno možeš provjeriti te limiće, iako najprije dobro sve propuši kompresorom i kanale odčepi kompresorom ili tankom žicom recimo 2,5 m2 za struju jer se ta baš ne savije toliko koliko manje kvadrature, na kraju sve dobro namaši wd-40 ili lis mast po klizačima ili bilo koja grafitna mast ili sl, a ovaj dihtung/gumu oko šibera ti napravio svaki limar koji bi si dao malo truda.
imaš 4 kanala! guma je samo provizorno za lepo vidit!

_________________
od 0-90 km/ h....29 sec


Vrh
   
PostPostano: sri svi 23, 2012 6:23 pm 
Offline

Pridružen/a: uto svi 11, 2010 7:19 pm
Postovi: 139
ma ja sam ocistio te kanale vec prosle godine jer mi je voda curila unutra, ali sada mi otisla guma sva je ispucana. . ..

a slijedece pitanje, tepih i tapecirung kod vozacevih nogu mi je mogar i nakrcan vodom. . . misli da mi ide voda kroz onaj prozorcic za zrak kod nogu, ali neznam zasto mi je ta voda ulazi u samu kabinu. . . ja sam cak skinuo taj prozorcic i zaljetio american tapeom, ali opet mi voda ulazi u kabinu kada pada kisa. . .


Vrh
   
PostPostano: čet svi 24, 2012 9:25 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Treba provjeriti kanale na prednjem djelu vozila ispod vjetrobranskog stakla u lijevom i desnom čošku, može doći kroz ventilaciju ali ne bih posumnjao u to, prije ti dolazi iz motornog prostora dakle predio ispred nogu jer tamo ona puno šlafića i cijevi u samom limu koji vode iz motornog prostora prema kabini pa njih provjeri da nije koji istrunuio i automatski ti kod voznje tjera vodu kroz rupu u kabinu pod noge i sl, te šlafiće lako zamjeniš samo sa crnim šlaufom/crijevom za vodu koje kupiš u bilo kojem poljo dućanu ili sl., održeš si koliko trebaš i ubaciš unutra i to je to.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: sub ruj 22, 2012 3:20 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon tra 25, 2011 11:38 pm
Postovi: 1790
Vozi: 740GT VTR Evolution, 760 V6
Lokacija: Banjaluka
Ja sam primijetio da kad pada jaka kiša, bude mi mokar dio tapacirunga oko krovnog rukohvata iza suvozača (znači zadnjeg desnog)...
Šta tu ima da curi?

_________________
En Volvo med en åtta, en gammal risig Volvo...
Brojno stanje: 960 x6, 940 x12, 780 x1, 760 x5, 740 x12, 360 x1, C10M x1...
www.nordicrenegade.com
Kvarimo pošten svijet.


Vrh
   
PostPostano: sub ruj 22, 2012 4:34 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Ili ti se slijeva voda of sibera uzduz krova i tamo negdi propusta , ili vanjska lajsna krova/ zlijeb u tom djelu propusta ili ti ne dihta zadnja sajba kako spada .

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: sub ruj 22, 2012 7:33 pm 
Offline

Pridružen/a: uto svi 11, 2010 7:19 pm
Postovi: 139
na kalupu sibera za odvod na svim stranama tocnije kantunima imas komadic gume koja ti je stegnjena selnom a povezuje ti taj kalup za cijevima za odvod.
lako moguce je da ti je guma popustila ili se neke iglice zapele na odvod.

ovako uzmi komad zice i u bunkeru sa lijeve i desne strane imas u onim portelama iza kola crna crijeva koja su ti odvod od sibera, slobodno ih skini i vidi da ti nije nesto zapelo, jer tako je meni, pa ocisti i proguraj zicicu kroz taj odvod na gore. . . poslat cu ti i sliku da tocno znas o cemu se radi. .


Vrh
   
PostPostano: sub ruj 22, 2012 7:38 pm 
Offline

Pridružen/a: uto svi 11, 2010 7:19 pm
Postovi: 139
slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan