Sada je: pet tra 26, 2024 4:34 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 940 2.0 91g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: čet srp 19, 2007 7:52 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Dakle, danas sam popodne hebao klimu, otišo kod frenda koji ima frigo servis i stari plin, sve mi nafilamo, ne pušta kompresor radi ... sve idealno ali ne hladiiiiii ni milimetra, el je moguce da je kaj gdi zastopano pa ne cirkulira iako kad spojimo instrument dok kompresor radi daje normalni radni tlak, sve cijevi od klime su tople, plina ima, komp. radi ali ne hladi ... jel moguce da mehebe ona klapna od grijanja (onaj ventil i one 2 cijevi gumene kraj toga, kad pustim klimu da radi klapna zatvori grijanje ali kao da pušta negdi i obje te cijevi su i dalje vruce ko kamen, malo smo mrdali po tome i pocelo je malo hladiti ali nedovoljno ... kaj sam sad s tom klapnom, jel se može očistit, podesit, našpanat ... kaj s njom ???)

Znači :
plina ima i ne pušta.
ventil tlaka protoka plina radi normalno.
kompresor radi ok.
struja ok.
sve radi kad ukljucis al ne hladi ??? Di je hebeni problem.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet srp 19, 2007 7:53 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Da serija 760 automatska klima je u pitanju, mislim da je klima ista kao ina mojem bivšem 740 ali je tam bila manuelna.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet srp 19, 2007 11:21 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto lip 12, 2007 12:03 pm
Postovi: 2022
Vozi: XC90 2.5T
Lokacija: Jaska
Ja sam isto imao problema s dotičnom klapnom, tj. problem je bio u motoru koji pokreće klapnu, zamijenio sa ga kod Ris-a, cijena za v40 je oko 500-600kn s radom.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet srp 20, 2007 1:41 pm 
Offline

Pridružen/a: ned srp 15, 2007 4:26 pm
Postovi: 57
Lokacija: Podgorica,Montenegro
Kad se vec prica o klimi da kazem moj problem mozda znate odgovor.Radi sve normalno ali kad podjem u preticanje,tj. predjem odredjene obrtaje ugasi se.Kad obrtaji padnu trebala bi opet da se upali ali nece.Ugasim je par minuta upalim i radi normalno,naravno do prvog preticanja.Kroz grad radi bez problema.
I kad mi se desi to da se ugasi ona izduvava ali ne hladan vazduh.

_________________
Sto manje razmisljate manje ce da vas boli glava!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet srp 20, 2007 2:14 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Citat:
Kad se vec prica o klimi da kazem moj problem mozda znate odgovor.Radi sve normalno ali kad podjem u preticanje,tj. predjem odredjene obrtaje ugasi se.Kad obrtaji padnu trebala bi opet da se upali ali nece.Ugasim je par minuta upalim i radi normalno,naravno do prvog preticanja.Kroz grad radi bez problema.
I kad mi se desi to da se ugasi ona izduvava ali ne hladan vazduh.
Regulator tlaka ti iskljucuje kompresor u višim okretajima - dopuni klimu i sve rješeno, bar bi trebalo tako biti.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet srp 20, 2007 2:30 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
Citat:
Kad se vec prica o klimi da kazem moj problem mozda znate odgovor.Radi sve normalno ali kad podjem u preticanje,tj. predjem odredjene obrtaje ugasi se.Kad obrtaji padnu trebala bi opet da se upali ali nece.Ugasim je par minuta upalim i radi normalno,naravno do prvog preticanja.Kroz grad radi bez problema.
I kad mi se desi to da se ugasi ona izduvava ali ne hladan vazduh.
Regulator tlaka ti iskljucuje kompresor u višim okretajima - dopuni klimu i sve rješeno, bar bi trebalo tako biti.
navodno hladi do iskljucenja, znaci da gresku treba trazit u tom sklopu koji bi ju trebao ukljucit ponovo.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet srp 20, 2007 4:52 pm 
Offline

Pridružen/a: ned srp 15, 2007 4:26 pm
Postovi: 57
Lokacija: Podgorica,Montenegro
Dopunjena je prije leta,nije sigurno u tome problem.Napravio bih je ja ali interesuje koji je to sklop koji ponovo treba da je ukljuci da zna odakle da krenem.

_________________
Sto manje razmisljate manje ce da vas boli glava!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet srp 20, 2007 8:25 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Citat:
Dopunjena je prije leta,nije sigurno u tome problem.Napravio bih je ja ali interesuje koji je to sklop koji ponovo treba da je ukljuci da zna odakle da krenem.
Odpoji regilator tlaka na jcku i direktno ga spoji sa žicom/kljesštima - kratki spoj i vidjet ces dal ti kompresor radi onda stalno i na leru i pod dodavanjem gasa, ako radi stalno ili te hebe taj regulatorili ti fali plina kako je i kod mene slucaj kao sto mi je reko v40neno pa cu u pon. otici jos dopuniti pa cemo vidjeti sta bude.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sub srp 21, 2007 11:48 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sub vel 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 839
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Kad se vec prica o klimi da kazem moj problem mozda znate odgovor.Radi sve normalno ali kad podjem u preticanje,tj. predjem odredjene obrtaje ugasi se.Kad obrtaji padnu trebala bi opet da se upali ali nece.Ugasim je par minuta upalim i radi normalno,naravno do prvog preticanja.Kroz grad radi bez problema.
I kad mi se desi to da se ugasi ona izduvava ali ne hladan vazduh.
Regulator tlaka ti iskljucuje kompresor u višim okretajima - dopuni klimu i sve rješeno, bar bi trebalo tako biti.
Savjet - kod kupnje starog auta nema se pojma kad je i sta tocno radeno na klimi. Bio sam u takvoj situaciji kad mi je u drugoj godini pocela slabo hladiti. Obavezno dobar majstor pregledava sustav, mijenja sav plin, stavlja novo ulje (ovo je narocito vazno!) i ubacuje boju u sustav. Ako bilo gdje pusta ta se boja vidi pod UV svijetlom...

Samo nadopuna moze ubiti kompresor ako nema dovoljno ulja!!!

Evo od onda je proslo 2 god i ovih dana kad je skoro 40c hladi ko nova...

_________________
[1981...244gld6] - 1992. > 2004.
[1997 ... 855tdi] - 2004. > danas.
[2013 ... V70d3] - 2022. > danas.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: ned srp 22, 2007 7:59 am 
Offline

Pridružen/a: ned srp 15, 2007 4:26 pm
Postovi: 57
Lokacija: Podgorica,Montenegro
Resen je i ovaj problem,bio sam juce kod majstora.Pored kompresora ima neki magnet koji kad se upali klima privuce jednu plocu sa kompresora i ona pocne da radi.Kaze kad se predju neki obrtaji magnet se razdvoji klima se ugasi da bi se povratila snaga za preticanje.I stvarno kad dam gas ugasi se a on samo takne magnet on opet privuce i pocne da radi.Treba da skine kompresor i stavi neku podlosku da smanji zazor,nije mu to juce uradio nije imao vremena pa ce sutra.

_________________
Sto manje razmisljate manje ce da vas boli glava!


Vrh
   
PostPostano: uto srp 24, 2007 5:52 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
Dakle, danas sam popodne hebao klimu, otišo kod frenda koji ima frigo servis i stari plin, sve mi nafilamo, ne pušta kompresor radi ... sve idealno ali ne hladiiiiii ni milimetra, el je moguce da je kaj gdi zastopano pa ne cirkulira iako kad spojimo instrument dok kompresor radi daje normalni radni tlak, sve cijevi od klime su tople, plina ima, komp. radi ali ne hladi ... jel moguce da mehebe ona klapna od grijanja (onaj ventil i one 2 cijevi gumene kraj toga, kad pustim klimu da radi klapna zatvori grijanje ali kao da pušta negdi i obje te cijevi su i dalje vruce ko kamen, malo smo mrdali po tome i pocelo je malo hladiti ali nedovoljno ... kaj sam sad s tom klapnom, jel se može očistit, podesit, našpanat ... kaj s njom ???)

Znači :
plina ima i ne pušta.
ventil tlaka protoka plina radi normalno.
kompresor radi ok.
struja ok.
sve radi kad ukljucis al ne hladi ??? Di je hebeni problem.
Kupi si ventil grijanja i zamjeni ga. S klimom ti je sve ok, taj ventil te jebe. Mozes ga skupo platit u servisu ili malo jeftinije negdje drugdje.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan