Sada je: uto tra 16, 2024 2:30 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 940 2.0 91g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 25 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: sub lis 17, 2009 9:21 pm 
Offline

Pridružen/a: pet lis 16, 2009 1:01 pm
Postovi: 106
Vozi: Volvo 940 GLE d24tic
Kao što sam već u predstavljanju rekao, namjera mi je kupit Volva 760 (prvenstveno TD). Moj stari ga je imao prije jedno 2-3 godine, al ga je nažalost prodao. Sad koliko sam čitao po forumu vidim da su se u njega ugrađivala tri dizelska motora. Pretpostavljam da je obični dizel 2.4 (bez turba) sa 60kW malo preslab za takav auto. Ciljam na 2.4td-a s koji se pokazao bar kod mog starog kao dobar motor, osim što je pod zadnje trošio dosta ulja :mrgreen: . Neznam koje su mu točno mane, no znam da je starome u 5g koliko ga je otprilike imao otišao overdrive. Znam da je izgubio 4. i 5. brzinu. Ostalo je bilo sve više manje uobičajno. Pa bi mi svaki vaš savjet dobrodošao.

Vidim da se po oglasniku vrti jedan 2.4 vulgaris, koji mi se ovak preko slika čini ok. Zna možda netko nešto više o njemu?

http://www.auti.hr/automobili/showAdvert509145.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Isto tako ako znate za još neki primjerak za prodaju slobodno recite :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: ned lis 18, 2009 9:32 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
650.000km ima doktorat za 700tke pa ti je najbolje malo prolistati i potražiti što je on napisao.

_________________
850 T-5


Vrh
   
PostPostano: ned lis 18, 2009 10:04 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Mission imposible :oops: :oops: kupiti kod nas dobar 740/760 dizel, jer tko ga ima a da je dobar ili ga ne prodaje ili pak hoće normalno puno novaca za njega, no i da ima dobrog za kupiti dobra je investiciji i platiti ga i 500 eur više ako je dobar, jer generalka za taj motor je oko 14-15 000 kn pa ti broji.

760 nikada ama baš nikada nije imao 2,4 obični dizel, samo TD 115 ks i onaj jači 130/131 ps, samo 740 je imao obični (vw LT/audi) 6ak dizel sa nekih 86 ks ili koliko več, imao sam i 740 2,4 d i sad imam 760 2,4 td i obični dizel za taj auto je preslab u svakom pogledu.

Ovaj iz oglasa iz Kupčine ak ti ne kupiš možda uzmem ja, ja sam mu ponudio 500 eur i reko nek me zove da dodjem po auto ak je za prodaju za te pare, treba ga regati i urediti malo i auto i motor i imaš stroj 1/1 za 2500-3000 eura

Moj savjet je gledati iako ni njih nema puno 740 benzinac obični kak ima Dugi, to je nepoderivo, u kombinaciji sa plinom niš ne troši ali niti nejde bigzna što, ali za odvesti od toče a do toče b je idealan, pa Dugi ga ima godinama i samo vozi i vozi i vozi ....

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: ned lis 18, 2009 11:02 am 
Offline

Pridružen/a: pet lis 16, 2009 1:01 pm
Postovi: 106
Vozi: Volvo 940 GLE d24tic
Ma ovaj iz oglasa mi je zapeo za oči. To trenutno trebam riješit svoj sadašnji auto, pa tek onda idem u ozbiljnu kupnju. Tak da još neko vrijeme niš od toga :cry: .

Znam da je stari prije 3 godine prodao svojeg za 10000kn i to je najveći iznos koji namjeravam dat za njega.

O benzincima baš i nisam previše razmišljao. Ni neznam koji su se benzinski motori ugrađivali u 700 seriju. Al ak bi uletio neki sa plinom bio bih zainteresiran. Čitao sam da su ti benzinski motori jako trajni. Samo ak nebi bio problem dami napišete koji su se sve benzinski motori ugrađivali i koje preporučate.


Vrh
   
PostPostano: ned lis 18, 2009 3:52 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 7:47 pm
Postovi: 4486
Vozi: 740 GL ,1989......S90 3.0 24v
Lokacija: Donja Bistra
Ako naiđeš na dobrog i sređenog dizelaša onda super i isplati se uzet ,ali kak veli Bela to će ti možda biti nemoguča misija. Puno više sreče bi mogao imat ak nađeš benzinca jer je rizik puno manji kaj se tiće mašine koje zbilja mogu puto torture izdržat ,a ja to znam jer imam benzinca s plinom i vadim mu mast već 10 godina i on ide i ide. Kaj se tiće motora ima ih dosta ,ali kak nisam doma nemrem ti stavit popis jer neznam sve napamet ,ali znam da imaš 2.0 ,2.3 i to su ti s četiri cilindra i šestake 2.9. Tu sad još imaš one s fergazerom i one sa injektorima (mehanički i električni). Inaće oznaka mog motora je B230F (električni injektori LH-Jetronic) i ta je dušu dala za ugradnju plina jer za one sa mehaničkim injektorima vele da je plin teško narihtat tj. gotovo nemoguće.
Kad se vratim s terapija bum ti točno napisal koji su motori ,ak me Ruka ne preduhitri.

_________________
15% popusta na servis vašeg omiljenog automobila : 100 kuna
15% popusta pri kupnji rezervnih djelova za vaš omiljeni automobil : 100 kuna
Upoznati nove ljude i prijatelje :Neprocjenjivo




Volvo for Life


Vrh
   
PostPostano: pon lis 19, 2009 7:28 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
BUMP:

Ovog iz oglasa nejdi niti glet, javi se meni danas čovjek i reko nek dam 500 eur i da dodjem po auto, danas u 15:00 sjedam sa frendom i pičimo za Pavučnjak, dodjem tamo ono koooommmmaaaaa je preblaga riječ ... jedva upalio, aspuh podrapan, nema ručne, nema dihtunga motora koji ne pušta, kiler pušta, kvaka samo od vozačevih vratiju radi, svjetla su sve samo ne svjetla - nešto čime bi mogao osvjetljavati put po noći ...svaka dizna slini ... ma koma jedna komaaaa ... okrenuo se i pravac doma, potrošio 200 kn bezveze za put, i vrijeme i sve, na tom autu jedino što valja su gume i alipne radio cd ... ovo sve ostalo če tip morati nekome platit da mu ga odveze sa dvorišta ...joj mene jojjjjj :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: uto lis 20, 2009 3:07 am 
Offline
.
.

Pridružen/a: sub svi 26, 2007 10:34 pm
Postovi: 204
Hehe, djabe si krečio sa dolaskom,
anegdota,
sjećam se ja kad sam kupovao, bil je neki na prodaju u Bistri (možda dugi zna za njega?),
i kad sam trebao doć da vidim, zovem ja čovjeka i kaže on "Joj, imao sam nesreću prije 2 dana, razbijen je sav"
LOOL

Al najveća komedija u to vrijeme je bio onaj oglas sa plavim 740 sa motorom od 170 konja i ugrađenim "plinom" koji je navodno iznutra bio živa štala,tipa brzinomjer je bio od bicikla ili tako nešto,
a par tjedana kasnije je već bio na volvo otpadu, sa potpuno izgorjelim prednjim dijelom i motorom, pa si ti ugrađuj plin u vlastitoj garaži.
Samo se nadam da ga to nije isporučio nesretni kupac, nego prodavač.

@
Još jedan dokaz da je čudo i sreća naći ga u dobrom stanju.

A za TD koji želiš kupit piše ti po forumu dosta savjeta, uglavnom sve je rečeno da je i to teško nać po maloj cijeni a da je motor uređen, uglavnom nećeš ga nać za samo 10k kuna, a možeš ga kupiti i takvog neuređenog, pa pravac gospodin V. koji će ti vrlo rado i povoljno ugradit novi agregat i ostale sitnice kojih, vjeruj mi, neće nedostajat.

_________________
740 GL 2.4 TurboLUEL 1989. - 2015.


Vrh
   
PostPostano: ned sij 24, 2010 11:55 am 
Offline

Pridružen/a: pet lis 16, 2009 1:01 pm
Postovi: 106
Vozi: Volvo 940 GLE d24tic
Nije me dugo bilo, al da pitam prije tu nego šta bi eventualno išao pogledat auto.

Dal je kome poznat ovaj:

http://www.auti.hr/automobili/oglas-605948/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: ned sij 24, 2010 3:19 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: ned stu 18, 2007 6:55 pm
Postovi: 420
Lokacija: zadar
To je bez turba, kako je već bilo govora, malo preslabo za auto od blizu 2 tone.
Traži račun za generalku, iako je malo čudno da ga procdaje nakon što je to napravija.
A i rega je do kraja godine što je zuper.

Hmm... :think:

_________________
855 TDI 96 manual


Vrh
   
PostPostano: ned sij 24, 2010 3:20 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: ned stu 18, 2007 6:55 pm
Postovi: 420
Lokacija: zadar
A bela, što je s onim tvojim, ipak ništa od prodaje?

_________________
855 TDI 96 manual


Vrh
   
PostPostano: ned sij 24, 2010 3:43 pm 
Offline

Pridružen/a: pet lis 16, 2009 1:01 pm
Postovi: 106
Vozi: Volvo 940 GLE d24tic
Citat:
To je bez turba, kako je već bilo govora, malo preslabo za auto od blizu 2 tone.
Traži račun za generalku, iako je malo čudno da ga procdaje nakon što je to napravija.
A i rega je do kraja godine što je zuper.

Hmm... :think:
Ma to kaj nema turba me tolko ne dira (barem se nema kaj pokvarit :mrgreen: ). Znam otprilike kak to ide jer sam vozio nedavno LT-a starog sa takvim motorom i čisto ok ide.

Morat cu jedan dan drugi tjedan skoćit i pogledat ga.


Vrh
   
PostPostano: ned sij 24, 2010 4:11 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: ned stu 18, 2007 6:55 pm
Postovi: 420
Lokacija: zadar
ajde sretno :wink:

_________________
855 TDI 96 manual


Vrh
   
PostPostano: ned sij 24, 2010 4:25 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 7:47 pm
Postovi: 4486
Vozi: 740 GL ,1989......S90 3.0 24v
Lokacija: Donja Bistra
Ajd i ja držim fige pa da nam još jedna sedmaća dođe u familiju :dance:

_________________
15% popusta na servis vašeg omiljenog automobila : 100 kuna
15% popusta pri kupnji rezervnih djelova za vaš omiljeni automobil : 100 kuna
Upoznati nove ljude i prijatelje :Neprocjenjivo




Volvo for Life


Vrh
   
PostPostano: ned sij 24, 2010 4:39 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 7:47 pm
Postovi: 4486
Vozi: 740 GL ,1989......S90 3.0 24v
Lokacija: Donja Bistra
I ovaj ne zgleda loše:
http://www.njuskalo.hr/auti/volvo-740-td-oglas-893670" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
15% popusta na servis vašeg omiljenog automobila : 100 kuna
15% popusta pri kupnji rezervnih djelova za vaš omiljeni automobil : 100 kuna
Upoznati nove ljude i prijatelje :Neprocjenjivo




Volvo for Life


Vrh
   
PostPostano: ned sij 24, 2010 8:40 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sub vel 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 839
Lokacija: Zagreb
Citat:
To je bez turba, kako je već bilo govora, malo preslabo za auto od blizu 2 tone.
Traži račun za generalku, iako je malo čudno da ga procdaje nakon što je to napravija.
A i rega je do kraja godine što je zuper.

Hmm... :think:
Po broju sasije koji mozes saznati ovdje po regi, trebao bi biti turbodiesel (bez intercoolera)

http://www.huo.hr/ispis_osig.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Motor D24T

Masina D24 je bez turba i nije bila bas nesto, a ova D24T je bila jos podloznija pregrijavanju.

S intercoolerom je bio D24TIC i to je vec bilo bolje - tako pise po webu, a za D24 koji sam vozio mogu i sam reci da nije bas bio...

Mozda je ovaj mijenjao motor D24T i puknuo nutra D24 ?

_________________
[1981...244gld6] - 1992. > 2004.
[1997 ... 855tdi] - 2004. > danas.
[2013 ... V70d3] - 2022. > danas.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 25 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan