Sada je: čet ožu 28, 2024 10:15 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 940 2.0 91g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon ruj 14, 2009 12:22 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: pon ožu 23, 2009 12:37 pm
Postovi: 238
Lokacija: Den Haag / Holandija
sa Volva 940 u kome je airbag?

Na volanu ima neki problem sa jednim dugmetom za sirenu - nema kontakt, a i djeluje da je ispod nešto zeznuto. Može li se samo to dugmence iščupati bez skidanja volana i nešto uraditi?

Cujem, više osjetim, redovno 1-2 klika kod okretanja volana, i to me izuzetno nervira. Nisam još stigao ništa da pogledam na tom autu - ima li mozda neko pravilo šta bi to moglo biti? (pretpostavljam da nije brava za zaključavanje volana, mada nisam siguran tj. nisam još ni pogledao tačno pod kojim uslovima se dešava i ima li veze sa opterecenjem). Mislim i da nije prekidač za migavce.

U principu me airbag ne zanima i ne bi ga hteo imati ispred sebe na autu starom 15 godina, posebno što auto unutra izgleda kao da nikad nije niti opran ni usisan, tako nešto jos nisam video čak ni na auto otpadima, ali radi kao singerica (sa izuzetkom gore opisanih problema, 335.000km, B 230FK - low pressure turbo, sta god to bilo, i automatik. Nikad do sada nisam imao neki turbo pa tek treba da se obrazujem)...


Vrh
   
PostPostano: pon ruj 14, 2009 12:28 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Imaš od iza dva torx vijka koja otpustiš. (sa zadnje strane volana, drže airbag fiksiran u kolo volana)
Ako ćeš skidati pazi na zavojnicu kontakta airbaga, imaš u volanu vijak za imobilizaciju kojeg ušarafiš kroz zavojnicu u glavu volana. Taj klik klik koji ti se čuje bi mogao dolaziti od zavojnice, ali u tom slučaju bi ti srs lampica trebala svijetliti ili ne bi ako je netko izvadio žarulju van iz nje.


Vrh
   
PostPostano: pon ruj 14, 2009 2:59 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: pon ožu 23, 2009 12:37 pm
Postovi: 238
Lokacija: Den Haag / Holandija
hvala ruka, videcemo danas ili sutra hoce li mi to explodirati u glavu ili ne...

pretpostavljam da tu zavojnicu treba fiksirati pre nego se pipnu ti torxovi - gdje je tocno taj vijak za imobilizaciju, sta se, ako se, skida da bi se doslo do njega?


Vrh
   
PostPostano: pon ruj 14, 2009 5:22 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: uto sij 15, 2008 10:09 am
Postovi: 209
Lokacija: Samobor
Ako ti je panika radi airbag-a, skini klemu sa akumulatora. Ukoliko SRS sustav nije pod napajanjem,
airbag se ne moze aktivirati (naravno, ukoliko je sustav elektricni). Ne znam kako je to na 940, ali skini
dva torx vijka, pa kad izvuces pakung airbaga iz kola volana, sve ce ti biti jasnije.

Kad skines airbag, isti je povezan sa komadom kabla (zavojnice) za rolicu koja je vezana "za onaj
komad iz kojeg ti vire prekidaci za migavce i brisace". Taj kabel na strani airbaga ima konektor sa osiguranjem.

Obrati paznju kad sve vracas nazad, volan se mora okretati na lijevu i desnu stranu do kraja, i ne smije natezati
kabel kojim se spaja airbag.

_________________
S70 2.5 TDI (Trese Do Iznemoglosti) - I to službena kola...


Vrh
   
PostPostano: pon ruj 14, 2009 8:31 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
hvala ruka, videcemo danas ili sutra hoce li mi to explodirati u glavu ili ne...

pretpostavljam da tu zavojnicu treba fiksirati pre nego se pipnu ti torxovi - gdje je tocno taj vijak za imobilizaciju, sta se, ako se, skida da bi se doslo do njega?
prvo torxovi van, onda lagano odvojiš airbag. Tada ćeš vidjeti spojni kabel, ičupaš ga van iz airbaga. Makneš airbag na suvozački sic. Tada ćeš vidjeti vijak za imobilizaciju zavojnice utaknut u plastiku volana, vezan jednom trakicom. Izvadiš taj vijak van s dva prsta i uguraš ga kroz zavojnicu u za to predviđeno mjesto i stegneš lagano. I to je to. Skini kleme prije tog svega da ne bi imao problema sa resetiranjem uređaja koji upravlja zračnim jastucima, to je ponekad malo teže za resetirati. Iako po onom "klik klik" kojeg osjetiš ja bih rekao da je ta zavojnica kod tebe zrela za zamjenu i da to ni sad ne radi. Ne boj se ništa ti neće eksplodirati u glavu.


Vrh
   
PostPostano: pon ruj 14, 2009 10:47 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: pon ožu 23, 2009 12:37 pm
Postovi: 238
Lokacija: Den Haag / Holandija
hvala vam, javiću se kad preduzmem radove, sada više nisam u stanju ni da idem da pogledam kako to izgleda... a vjerojatno ću morati i da kupim odgovarajući torx nastavak posto imam samo klasične odvijače sa kojima vjerojatno neću moći da pridjem sa zadnje strane...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan