Sada je: pet ožu 29, 2024 11:37 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 940 2.0 91g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: ned kol 02, 2009 12:53 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: pon ožu 23, 2009 12:37 pm
Postovi: 238
Lokacija: Den Haag / Holandija
Kontakt brava na 940ici se pomjera gore dole i to me nervira. Skinuo sam instrumente i nisam siguran šta dalje da radim ne bi li je skinuo ili samo učvrstio. Pored toga što se klima gore dole, ponekad i zariba kod paljenja u položaju za startanje. (Oprostićemo Volvu jer ovaj ima 435.000km, i jako je loše bio održavan pre nego što sam ga uzeo, zašto sam ga uzeo, zbog točkova i sad mi je zao da bacim ostalo jer se uz malo truda vraća u vrlo dobro stanje). Zna li mi neko reći šta trebam uraditi da bi učvrstio ovu bravu? Idem skinuti uložak sa kontaktima da vidim da li tu zaribava ili u samoj bravi...

slika

slika

slika

slika


Vrh
   
PostPostano: ned kol 02, 2009 1:26 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: pet sij 16, 2009 7:09 pm
Postovi: 171
Vozi: volvo 740
Lokacija: Kutina
Brava ti se skida tako da otpustiš onaj vijak koji nema glavu ,ali moraš i stisnuti štiftić ,odnosno moraš pronaći ima mala rupica na kučištu tam gdje je spojena na volan u koju metneš mali borer stisneš i brava je vani-sorry neznam kako bi ti drugačije objasnio :doh:

_________________
740 2.0-t,1990god................................................


Vrh
   
PostPostano: ned kol 02, 2009 2:32 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: pon ožu 23, 2009 12:37 pm
Postovi: 238
Lokacija: Den Haag / Holandija
Hvala, shvatam. Sa čime se odvija ili doteže taj vijak?, nisam ga ni video do malopre... mislim da se mora prethodno skinuti donji dio instrument table da bi sve bilo pristupačno, znači i volan i prekidači oko njega... mislim da ću odustati, sad me još j... donji vijak od umetka sa kontaktima, nikako da mu pridjem kako treba.

Ako procijenim da će to moći još da radi, ili ako će biti samo potrebno zamijeniti umetak, lijepo ću ja zaliti kućište brave sa epoksi ljepilom, pa nek proba da se mrda poslije toga... ili još bolje, koristiću gustu epoksi masu koja se da oblikovati i napraviti pun obruč oko kućišta, tu gdje ulazi u taj dio koji se steže sa vijkom bez glave... idemo dalje, sada tražim ogledalce da vidim zašto me hebe taj donji vijak od umetka, ili ću ga nekako probati uslikati iznutra pa da vidimo...


Vrh
   
PostPostano: ned kol 02, 2009 6:06 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: pet sij 16, 2009 7:09 pm
Postovi: 171
Vozi: volvo 740
Lokacija: Kutina
Gle taj vijak inače pri montaži ima glavu ali je napravljena tako da ju otkineš kad dovoljno dotegneš ,inače to otegneš sa klještima(papagajke ili cvik cange ja uspio cvikcangama) :mrgreen: :whistle: :violin: a možeš zamjeniti normalnim vijkom.Mislim da paše m8x30mm

_________________
740 2.0-t,1990god................................................


Vrh
   
PostPostano: pon kol 03, 2009 12:39 am 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: pon ožu 23, 2009 12:37 pm
Postovi: 238
Lokacija: Den Haag / Holandija
lukavo smišljeno protiv pozajmljivača... evo posle najgluplje provedenih nekoliko sati života, u ovakvim uslovima

slika

barem sam naučio da se može skinuti uložak kontakt brave bez skidanja brave i pola instrument table (i još je sjedište neispravno i ne može se pomjeriti skroz unazad... sutra dobijam dva dobra prednja sjedišta pa će biti i prednja i zadnja kako treba, ova nisu originalna) ,

slika

uglavnom, nije ga ni trebalo skidati, problem povremenog zaribavanja je bio u cilindru brave, što se je naravno moglo riješiti za sekundu sa kapljicom ulja bez ikakvog maltretiranja

sutra se kupuje epoxy stick i fiksira ta mrdajuća brava

slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 5 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan