Sada je: čet ožu 28, 2024 9:55 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 940 2.0 91g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 14 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: čet lip 18, 2009 7:52 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: pon ožu 23, 2009 12:37 pm
Postovi: 238
Lokacija: Den Haag / Holandija
Evo opet dugačak uvod... :oops: :

Pre jedno dvije godine sam pomogao mome kumu iz Beograda da ovdje proda staru bubu koju je restaurirao tamo u Srbiji. Igrom slučaja tog kupca srećem skoro svaki dan jer nam se nekako poklapaju rute u jutarnjem odlasku na posao, on se vraća kući nakon što je odveo djecu u školu, ja idem u suprotnom smjeru ulicom u kojoj on stanuje. Nebitno. Nakon jedno godinu dana takvog mahanja, ja njemu :greetings-waveyellow: iz različitih Volvoa, on meni :greetings-waveyellow: iz različitih buba, ili onih starih VW sambi (mini van), sretnemo se na ulici. Kaže on meni da je prošle godine organizirao veliki skup vlasnika tih kamper VW kombija ovdje u Nizozemskoj, skupilo ih se više tisuća (!), u pitanju je bila neka godišnjica od kada je prvi taj kombi napravljen (valjda prototip 1948; tražio malo na webu da nešto nadjem o takvom skupu, ali nisam uspio).

Nedavno je došao na ideju da registrira firmu koja će se baviti iznajmljivanjem tih VW kamperauta (novijih uglavnom, naravno, jer ti stari su nevjerojatno skupi, ali i baš tih starijih - ljudi to vole) i to sad počinje da donosi profit. On uzima dio profita, a drugi, naravno, rade one prljavije poslove, jer tu treba da se dobrano odradi posao kako bi se ljudima koji žele takav način odmora, a to su isključivo porodični ljudi sa djecom, obezbjedilo prevozno sredstvo koje neće otkazati negdje usput, gdje niko od tog posla onda ne bi imao koristi. (Ja nemam neko visoko mišljenje o tim starim VW iako je buba nesumnjivo bila dugotrajan i kvalitetno uradjen auto, jednostavno nikada me ni bube ni ti njihovi kamperi nisu privlačili). Sve je to navodno još u fazi razrade, nije mi rekao ima li ih na webu ni kako to sve organizacijski funkcionira, osim da je lokacijski negdje blizu granice sa Njemačkom,

E sad, čisto radi zaokrugljenja cijele priče, da pomenem i to da treba znati da su Nizozemci vjerojatno najpoznatija na svijetu kamperska nacija, i da im nema konkurencije u tom pogledu - nema većeg zadovoljstva i sreće nego zakačiti prikolicu i otići negdje, ili u lokalu ili bilo gdje dalje po Evropi. Do sada to izgleda ovdje nitko nije radio na tom nivou, dakle da iznajmljuje kompletno opremljen auto - znači, ako treba gumeni čamac, dobiće ga, ako treba daska za jedrenje, dobiće je, itd., tako da mu vjerujem da će biti interesovanja, e sad koliko će to moci da se održi u životu sa starim vozilima - jer to je poenta cijele ideje, zbog neplaćanja punih putnih taksi i niskog osiguranja, što izgleda vazi čak i u slucaju komercijalizacije takvih vozila, ne znam baš.

Meni zvuči bez veze, ali vidim ga nasmijanog svako jutro na putu prema svojoj kući, dok ja idem da gubim oči i krivim kičmu ispred računara i odradim svoje radno vrijeme koje mi je netko drugi osmislio.... dakle ko je tu pametniji i bolje prošao u životu, nema dileme :evil: . A kad biste ga vidjeli (vrlo simpa lik), nikada ne biste rekli da bi takav mogao biti neki ozbiljan 'biznismen', jednostavno, ne uklapa se u priču koju mi je ispričao o sebi, niti ovu sa tim kombijima, niti u svoju 'glavnu' priču (ima navodno neku firmicu koja se bavi dizajnom armatura ili bilo čega što može imati upotrebu u nautičkoj manufakturi - od tekstila preko metalnih dijelova do drvenih dijelova, dakle on smisli dizajn, napravi prototip, nadje zainteresovanog kupca, zaštiti to patentom i proizvodi u manjim ili većim serijama, gdje će drugdje, nego u Kini gdje ima neka svoja ulaganja u te fabričice koje rade pa rade, i za njega i za druge); vidim ga da je sam svoj gazda i živi očigledno na vrlo visokoj nozi sa gomilom tih starih buba i kombija oko kuće. Bubu (doduše kabriolet je u pitanju) iz Bg je platio na nevidjeno - samo preko slika - dvocifrenu vrednost eurića pa x 1000; i bio spreman na ono što je morao još srediti na njoj...a što mu baš ovaj moj nije napisao crno na bijelo, nego je to bila kao ground up restauracija, 'sve novo'... Dakle treba ga shvatiti ozbiljno i povjerovati da će i ta kamperska varijanta stvarno donositi ili već donosi, kako kaže, dobit.

evo, ističe mi današnji radni dan 8) , pa će nastavak i objašnjenje čemu cijela ova priča koja bi trebalo da ima veze sa Volvo kockastim autima, uslijediti prvom prilikom...


Vrh
   
PostPostano: čet lip 18, 2009 8:40 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto lip 12, 2007 12:03 pm
Postovi: 2022
Vozi: XC90 2.5T
Lokacija: Jaska
ajd baš me zanima nastavak, planiraš iznajmljivati volviće?


Vrh
   
PostPostano: pet lip 19, 2009 11:00 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Samo u ugovor o najmu treba staviti klauzulu da ne postoji pravo otkupa ili ako da, onda za dobre pare. Jer tko se dočepa kocke, neće ju htjet vratit :lol: .

_________________
850 T-5


Vrh
   
PostPostano: pet lip 19, 2009 11:01 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Citat:
Samo u ugovor o najmu treba staviti klauzulu da ne postoji pravo otkupa ili ako da, onda za dobre pare. Jer tko se dočepa kocke, neće ju htjet vratit :lol: .
Možda bi ovaj moj avatar bio zanimljiv za rentanje :?:

_________________
850 T-5


Vrh
   
PostPostano: pet lip 19, 2009 5:16 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: pon ožu 23, 2009 12:37 pm
Postovi: 238
Lokacija: Den Haag / Holandija
Citat:

Možda bi ovaj moj avatar bio zanimljiv za rentanje :?:
:clap: :clap: Biće on uskoro na naslovnici novog VKH rent-a-kocka websajta… :lol: a možda i replicirati :idea: , čitaj dalje…

evo napolju kiša, teško vama sad kad se dohvatim tastature… :techie-hiding:

Evo o čemu se radi: nadavno sam za sitne novce kupio jedan 940 jer je stajao na dobrim 16” felgama kakve se više ni ovdje ne nalaze tako često, a ima i svjež tehnički tako da sam računao uzeću felge, ostalo prodati manje više za iste novce jer meni se ne mora žuriti sa prodajom, a ovo je bila neka hitna prodaja.

Dakle, izlicitirao sam auto na http://www.marktplats.nl" onclick="window.open(this.href);return false; (350E, auto je imao oštećen prednji blatobran), odem ja tamo, obavimo prijenos. Nisam ni gledao šta u papirima piše, dok ih nisam dobio u ruke na moje ime.

Evo kako izgledaju papiri, u dva slučaja, najprije taj koji sam sada kupio, a ispod neki od prije.

slika

slika


Dakle, ovaj novi ima u produžetku ’kampeerauto’, što nisam ranije vidio

što to prakticno znači – pa za mene je to dobro jer osiguranje tog kampera će biti reda veličine 50EUR godišnje (u poredjenju sa bar 5 puta toliko za standardan Volvo 940), a i država će mi uzeti samo ¼ taksi, umjesto obrijati na suho sa 100% taksi. Auto je inače potpuno oridjidji i ništa nije mijenjano. Pitao sam prethodnog vlasnika zna li nešto tome, kaže nije ni obraćao paznju, sve su mu automatski odbijali i činilo mu se povoljno za tako velik auto (nije dugo taj bio mu vlasnik, rešio da proda kad je čuo kolko su mu tražili za popravku blatobrana, još se sudi sa nekim biciklistom kome je uništio bicikl od par tisuca ojra, a i bio mu prevelik).

E onda sam nazvao nadležne vlasti da pitam onako usput kako mogu promijeniti moj stari Volvo karavan koji više kao ne koristim svaki dan nego samo za izlete, kažu nema problema, ne smije ti jedino bit jedini auto u kući ako nije originalno kamper. Pitam može li svaki auto, u principu ne može, ali ti stari Volvo karavani su na spisku onih koji mogu, dovoljno je da se stavi pozadi kao neki madrac, obore sjedišta, čak se niti ne moraju vadit, i eto kamperauto… Smije li se taj madrac poslije izvaditi i auto vozit bez njega, pa kao ne, ali nitko ti ništa ne moze – tvoj je auto pa ga ti iznutra uredjuješ kako treba, samo mora imati madrac kada se zahtjev za kamperizaciju podnosi…

E pa ova priča (a nisam je ranije čuo iako pratim te oglase redovito) sada tome autu bitno povećava vrijednost jer po plaćanjima skoro da je izjednačen sa oldtajmerima. Zapravo je otprilike u rangu nekog najmanjeg auta sto se tiče taksi, a ima ugradjen plin, i to relativno moderan sistem koji odlično radi.

= = = = = = = = = = = = = =

treći momenat, neću ić u detalje :lol: jer mi ideja nije interesantna, a opet je djelomice intrigirala ovo razmišljanje: dakle jedan drugi poznanik me već par godina juri da započnemo neki posao proizvodnje ni manje ni više Porsche Speedstera / 356 u kitu. Navodno se karoserije od stakloplastike kupuju i slažu na šasiju od bube; ta bi se firma registrirala ovdje, bube nalazile na Balkanu, dijelovi u kitu uvozili iz EU (Engleska) direktno tamo, kao privremeni uvoz. Najveći problem je struganje i restauracija šasija od bube, to bi se radilo tamo gdje je kao rad još uvjek jeftin plus se aktiviraju razne olakšice u smislu carina i drugih troskova; a gotovi proizvodi bi se prodavali po Evropi tj. ovdje gdje bi bilo sjedište firme, navodno se to traži i dobro ide: kažem čisto sumnjam, ali toliko me ubjedjuje netko tko nije baš budala da ponekad mislim možda takvo nešto stvarno ima smisla. Opet ne pada mi na pamet jer nit imam vremena niti me takve varijante nešto mnogo zanimaju... možda ako bi avatar bio u pitanju :lol:

= = = = = = = = = =

pitanje za vas stručnjake i volvaše je: posto je ovdje kupiti dobar karavan još uvijek moguće za relativno male novce, može li se osmislit nekakav posao

- koji bi ovdje bio započet kupovinom jeftinih a dobrih 700/900 karavana;
- nekakvom kvazi prepravkom u kamper aute i
- iznajmljivanjem onima koji žele na odmor a nemaju veći auto ili bi baš htjeli vozat se u velikim autima kakav je Volvo, ali ne cijeli zivot – naravno volvaći bi morali/trebali biti sa plinskim uredjajima.
- možda se može osmislit nekakva turistička ponuda, to bi moralo ići sa nekim tko već je ili želi biti u toj branši, u kojoj bi nizozemci i svi drugi željni Jadranskoga mora i kamperskih iskustava, a koji doputuju avionom, recimo do Zagreba ili Pule, mogli tamo sjest u volvo “kamper” sa dva kreveta (i nekim privremeno uvoznim tablicama ako nema načina da to budu HR table) ili pak sjesti u normalan volvo - volvo i proputovati dio te lijepe obale u kocki. Pri tome bi im se obezbjedilo ono što većina ovih ovdje koje sam ja upoznao žele a najčešće nemaju, a to je precizni itinereri – gdje i kojim putevima ići, gdje stati, što pogledati itd, tako da mnogi odustaju od putovanja, ili loše prodju jer ne idu autom ili loše prodju jer idu autom pa završe na pogresnim mjestima itd.

Osnivački kapital za desetak kocki karavana bi se dao skrpiti lakše nego za neke druge biznise (koji će isto tako propasti :lol: :lol: ), nema tu nekog velikog inicijalnog ulaganja poslije, a auti će moci da odrade to zašta su namjenjeni barem neko vrijeme (koju godinu) – vjerojatno ne bi ni prelazili neke enormne kilometraze i otkazivali iza svake krivine? Moje iskustvo ovdje je da se ljudi plaše imati / kupiti stari auto, ali tko god je sjeo i provozao se u sedmici ili provozao sam sedmicu, kao što reče Olle :clap: :clap: :lol: izlazi sa potpuno promijenjenim mišljenjem o tim autima, tako da je s te strane sigurno zagarantovano i širenje popularizacije Volva…

dakle, za upravu kluba bi tu bilo dosta posla da prouči kakve mogućnosti pruzaju lokalni propisi, šta je bolje gdje osnovati i registrirati, kako najbolje riješiti pitanje osiguranja auta itd. i možda biti suosnivač i dalje razvijati jednu ovako genijalnu ideju :happy-jumpeveryone: čija će realizacija sigurno revitalizirati turizam i spasti Hrvatsku u ovim teškim vremenima

evo razvedri se napolju, odoh u kocku pa :orcs-cheers: sa jednom neprijateljicom volvaka, kaže sve je to bacanje novaca i gubljenje vremena...


Vrh
   
PostPostano: pet lip 19, 2009 7:28 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon stu 10, 2008 12:04 am
Postovi: 115
Lokacija: Zagreb
Ovaj tvoj kompa sa VW kombijima ima sasvim sigurno nos za biznis. Nevjerojatan broj ljudi voli te kombije u kamperskoj varijanti, naravno radi se o dvojki ili Buliju, odnosno Teroristu. To je neki hipy đir, auto je relativno upotrebljiv, ima karizmu itd.. Međutim, ova ideja sa Vovo kockama, iako meni simpatična, je nažalost savim druga priča. Volvo karavan je moguće kao kamper registrirati samo u Nizozemskoj, bez ikakvih prerada. Da bi u Hrvatskoj radio iznajmljivanje kampera, moraš imati kampere koji su kao takvi i homologirani,atestirani i registrirani i to kod nas, dakle nemožeš ih iznajmljivati sa NL tablicama, osim ilegalno. Isto tako ne vjerujem da bi se Volvo karavan mogao nekome prodati pod kamper, kamper kao takav, bi morao imati bar minimum (kamperskog) konfora. Osim toga da bi radio bilo kakv biznis vezan uz turizam moraš živjeti, barem u sezoni, u nekoj od turističkih destinacija. Međutim, evo ti ideja za biznis, Kamp kućice su u Hrvatskoj pomalo deficitarna roba. Kućicu koja u NL vrijedi 1000-1500€, kod nas nemožeš kupiti ispod 3,5-4 soma €. Kamp kućicu možeš kod nas uvesti savim legalno, bez obzira na starost, plaća se samo PDV, ako je evropske proizvodnje. Pa možeš spojiti ugodno s korisnim, kupiš kućicu, ljetuješ i prodaš uz zaradu. Ako te zanima možemo na PP.

_________________
fwdlose.jpg


Vrh
   
PostPostano: pet lip 19, 2009 9:49 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Citat:
Da bi u Hrvatskoj radio iznajmljivanje kampera, moraš imati kampere koji su kao takvi i homologirani,atestirani i registrirani i to kod nas, dakle nemožeš ih iznajmljivati sa NL tablicama, osim ilegalno.
Nisam siguran da je ovo baš točno, treba provjeriti. Nego, 650.000km (daj si promjeni / skrati nick), ti si tak temeljit, daj malo elaboriraj s financijskog aspekta. Zanemari da će biznis propast, ako ćeš tako razmišljat onda sigurno hoće. Dakle cijena dnevnog najma, ograničenje u smislu kilometraže itd. , koliko bi se dnevno dalo dignut po autu i sl. Kratki račun dobiti i gubitka :!:

_________________
850 T-5


Vrh
   
PostPostano: ned lip 21, 2009 12:04 am 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: pon ožu 23, 2009 12:37 pm
Postovi: 238
Lokacija: Den Haag / Holandija
2deda i 2olle: javiću se na PP ovih dana da ne gušim(o) ostale. a možda i neki novi precizniji topic na nekom drugom mjestu (Razno) :think:

I da, olle je u pravu za nick, smisliću nešto. ne znam kako se mijenja, vjerojatno mora preko moderatora :?:


Vrh
   
PostPostano: ned lip 21, 2009 7:57 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Citat:
I da, olle je u pravu za nick, smisliću nešto. ne znam kako se mijenja, vjerojatno mora preko moderatora :?:
:oops: mi je jer sam bio netaktičan. Nisam želio omalovažiti tvoj nick jer on govori o tvom ljubimcu. Ispričavam se. Ja sam svoj promijenio iz drugih razloga jer postoji ona latinska "Nomen est omen" pa sam izabrao ime iz (naravno) švedske priče, Olle i Truffa tj. Ivica i Marica. Pozdrav.

_________________
850 T-5


Vrh
   
PostPostano: pon lip 22, 2009 5:25 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: pon ožu 23, 2009 12:37 pm
Postovi: 238
Lokacija: Den Haag / Holandija
Citat:
:oops: mi je jer sam bio netaktičan. Nisam želio omalovažiti tvoj nick jer on govori o tvom ljubimcu. Ispričavam se. Ja sam svoj promijenio iz drugih razloga jer postoji ona latinska "Nomen est omen" pa sam izabrao ime iz (naravno) švedske priče, Olle i Truffa tj. Ivica i Marica. Pozdrav.
Ma nema razloga, jeste ljubimac, ali cajger se vrti i vrti pa nije dobra ideja da ga zaustavim svojim nickom...... plus nikad nisam volio biti broj, pa ne znam sta mi bi da ga takvog izaberem za nick. Inace pokusavam doci do jednoga koji je oglasio auto sa 700.000 km, i na slikama izgleda sasvim dobro. Ali izgleda da sam zakasnio...


Vrh
   
PostPostano: pon lip 22, 2009 7:34 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon stu 10, 2008 12:04 am
Postovi: 115
Lokacija: Zagreb
Da sam na tvom mjestu, ja bi nick mjenjao prema cajgeru, 651 000. 652 000, 653 000 itd :lol: :lol: :lol:

_________________
fwdlose.jpg


Vrh
   
PostPostano: ned lip 28, 2009 5:18 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Citat:
Da sam na tvom mjestu, ja bi nick mjenjao prema cajgeru, 651 000. 652 000, 653 000 itd :lol: :lol: :lol:
Obzirom da se ne oglašava već danima, sigurno je već na cca 700.000 :lol: :wink: :lol: .

_________________
850 T-5


Vrh
   
PostPostano: pon lip 29, 2009 4:33 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: pon ožu 23, 2009 12:37 pm
Postovi: 238
Lokacija: Den Haag / Holandija
Citat:
Citat:
Da sam na tvom mjestu, ja bi nick mjenjao prema cajgeru, 651 000. 652 000, 653 000 itd :lol: :lol: :lol:
Obzirom da se ne oglašava već danima, sigurno je već na cca 700.000 :lol: :wink: :lol: .
:clap: :clap: sam' se vi zafrkavajte, iznenadice vas taj cajger :text-bump: uskoro :wink:


Vrh
   
PostPostano: uto lip 30, 2009 7:12 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Citat:
Da sam na tvom mjestu, ja bi nick mjenjao prema cajgeru, 651 000. 652 000, 653 000 itd :lol: :lol: :lol:
Obzirom da se ne oglašava već danima, sigurno je već na cca 700.000 :lol: :wink: :lol: .
:clap: :clap: sam' se vi zafrkavajte, iznenadice vas taj cajger :text-bump: uskoro :wink:
701.000 :?: Nema ništa na PP o biznisu :?: :!: Sezona počinje :wink:

_________________
850 T-5


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 14 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan