Sada je: čet ožu 28, 2024 9:31 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr. 940 2.0 91g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: čet vel 28, 2008 7:39 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet vel 28, 2008 7:30 am
Postovi: 7
Pozdrav svima!

Dakle, akumulator je dao sve od sebe i moram ga zamijeniti. S obzirom na ponudu raznih modela i firmi, ima li netko prijedlog koji da kupim i gdje? Trebao bi biti bar od 74Ah. Hvala!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet vel 28, 2008 10:24 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: sub pro 01, 2007 3:15 pm
Postovi: 387
Ako nije problem predstaviti se.Akumulatora ima na benzinskoj! :lol:

_________________
VOLVO Astra GTC


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet vel 28, 2008 12:25 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
možda čovjek želi biti anoniman. Uglavnom, za tu krstaricu nema potrebe metati 75Ah, sasvim dovoljno je 55. Na jednom od mojih je čak 40Ah i radi sasvim zadovoljavajuće. Jedino obrati pažnju na dužinu klema, ako ti je minus na knap tražiu akumulator sa plusom na ljevoj strani. Obavezno očisti sve spojeve minusa sa karoserijom i motorom, tu znaju bit problemi. Sve drugo je toči i vozi.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet vel 29, 2008 9:07 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet vel 28, 2008 7:30 am
Postovi: 7
Pardon! :D

Dakle, ja sam Goran iz Zagreba, 37g, i ponosni vlasnik ove ladje (244 DL, '78) koja mi ponekad tako zna dic tlak da mi dodje zelja za maljem... Pali - ne pali, stane nakon sto upali, svako malo nesto rikne (vlasnicu servisa ponekad vidjam cesce od svog brata), ali kad je sve o.k. (nije bas cesto) stvarno uzivam u voznji.

Probao sam sa 55ah i 66ah, i iiiide nekako, ali puno je bolje sa 74ah. Zato i zelim taj, samo ne znam koju firmu da kupim i gdje su najpovoljniji. Neki kazu da je Bosh Silver 4, 2g garancije, jako dobar, a neki da ne. Pa da je Exide, 3g garancije, izvrstan, a neki da je njemacko smece, pa sam u dilemi...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet vel 29, 2008 9:14 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
meni se čini da ti imaš kronični problem sa slabom masom negdje. Sve drugo nije uzrok paljenju-nepaljenju ukoliko su ti platine, rotor i kapa razvodnika ok, a vjerojatno jesu. Moj savjet ti je da promjeniš servis, taj auto inače pali i vozi. I tvoje je da samo točiš benzin u njega i mjenjaš ulje. Ukoliko osjećaš razliku na 55 i 75 Ah ne bi bilo loše da posjetiš električara da ti anlaser pregleda, iako meni to sve skupa ide na lošu elektro instalaciju oko motora, to im je primarna bolest. vejruj mi, ako je sve uredu sa elektro instalacijom i 45Ah je ok za bezbrižno paljenje.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sub ožu 01, 2008 6:47 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 6:46 am
Postovi: 644
Lokacija: SPLIT
Mislim da je Ruka u pravu.

_________________
DS


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sub ožu 01, 2008 9:08 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet vel 28, 2008 7:30 am
Postovi: 7
Puno hvala!!!
A ima li prijedlog za elektricara - servisera? Obicno idem u Savsku (prije zeljeznicke pruge desno - preko puta Vjesnika) i na onu furdu u Zagrebackoj (ak se tak zove ta ulica - iz Selske prije podvoznjaka lijevo)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sub ožu 01, 2008 12:09 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
broj jedan je renjak, al ima puno posla, počel je šrotat u zadnje vrijeme, proširil je djelatnost. Taj je na barutanskom. Onda imaš u petrovoj prekputa murje jednog solidnog koji hoće radit, dubravko se zove. A ima i žaruljica kod kvatrića, taj je isto dobar. A možeš i sam dignut haubu i sve sam pregledat, nije neka nauka


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sub ožu 01, 2008 4:36 pm 
Offline
Veteran
Veteran

Pridružen/a: uto lis 02, 2007 12:55 pm
Postovi: 868
Auto elektrika Kajfeš - Samoborska kod Vulkala - dooobar :D


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan