Sada je: čet ožu 28, 2024 3:31 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto sij 13, 2015 8:19 am 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: čet svi 13, 2010 10:56 am
Postovi: 230
Vozi: Volvo S60 2.4T 200KS
Lokacija: Zagreb
Evo jedne teme koja me muči u zadnje vrijeme

Naime na popisu dokumenata koji vam trebaju za homologaciju pri unosu polovnog vozila u RH je i potvrda proizvođača.
Evo šta piše o toj famoznoj potvrdi.


"Potvrda proizvođača je dokument iz kojeg je vidljivo kojim je evropskim normama udovoljavalo vozilo u trenutku proizvodnje i bez kojeg se ne može izvršiti homologacija uvezenog vozila, a samim tim niti carinjenje i registracija istog u Republici Hrvatskoj.
Potvrda proizvođača mora biti u originalu te uredno ovjerena i potpisana, a može se dobiti od:

1. ovlaštenog dobavljača u Republici Hrvatskoj, ako postoji (npr. za uvezena Mercedes vozila od tvrtke Euroline, za Fiat vozila od tvrtke Autocommerce,)
2. proizvođača vozila odnosno od njegovog ovlaštenog zastupnika u zemlji iz koje vozilo uvozite
3. organizacija ovlaštenih za homologacijska ispitivanja s kojima Državni zavod za normizaciju i mjeriteljstvo sklopi Sporazum o izdavanju takve potvrde

Ukoliko je uvoznik prilikom kupnje u inozemstvu uz vozilo dobio COC dokument (Certificate of conformity), on zamjenjuje potvrdu proizvođača, s time da mora biti ovjeren od ovlaštenog dobavljača u Republici Hrvatskoj"


E sad, budući da ovlašteni dobavljač za Volvo U RH ne postoji, od koga možemo dobiti ovu potvrdu odnosno tko nam je može ovjeriti?
Točka broj 3. je nejasna jer se ne zna koja je to organizacija ovlaštena za homologacijska ispitivanja. To bi po meni trebalo biti u sklopu stanice za tehnički pregled vozila.

Ajde ako netko zna da malo prosvijetli ovu temu jer mi je dosta bitna.


Vrh
   
PostPostano: ned sij 18, 2015 12:42 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: uto kol 21, 2012 7:48 am
Postovi: 56
Vozi: S40/V40
Imaš firmu u Gornjem Stupniku ovlaštenu za izdavanje te potvrde.
http://www.dzm.hr/homologacija/dobavljaci" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja sam prije mjesec dana obavio svu tu papirologiju bez ikakvih problema. Osim ako kao problem ne računaš cjelodnevno čekanje carine na Jankomiru...
Pošalješ im broj šasije i to je to. Auto je bio iz Belgije.


Vrh
   
PostPostano: uto sij 20, 2015 9:57 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: sri svi 28, 2008 2:47 pm
Postovi: 277
Vozi: V40 CrossCountry D4
Lokacija: Rijeka
http://www.dzm.hr/homologacija/dobavljaci" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

VOLVO
KMAG d.o.o., Gornji Stupnik, Gornjostupnička 18j
01/65 88 460

A ovo da COC mora biti ovjeren u Hr, je prvi glas... COC je EU dokument, i ne znam od kada ga treba potvrđivati....?

Po meni ako dobiješ uz auto COC, možeš pravac u stanicu za tehnički...


Vrh
   
PostPostano: sri sij 21, 2015 11:20 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: čet svi 13, 2010 10:56 am
Postovi: 230
Vozi: Volvo S60 2.4T 200KS
Lokacija: Zagreb
OK. Hvala vam obojici. Jos razmišljam i važem.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan