Sada je: pet ožu 29, 2024 3:00 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 21 post ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: ned kol 21, 2016 8:26 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sri lip 29, 2016 7:12 pm
Postovi: 24
Vozi: Volvo
na kraju ispadne da sam sretan sto mi je deal propao odmah po upitu... baš me zanima kod koga je pila završila... i koliko je ponudio da se forumski dogovor ne ispoštuje... :think:


Vrh
   
PostPostano: ned kol 21, 2016 9:26 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri tra 07, 2010 1:01 pm
Postovi: 662
Budući da je samo drvljem i kamenjem po Jura1, moram reći da mi je u najmanju ruku to čudno, jer moje iskustvo s njim više nego dobro - čak smo se našli na pola puta zbog transakcije i niti u jednom trenutku mi nije djelovao kao netko tko bi izigrao dogovor ili sl. Nadalje, da ne ulazim dublje u ovu problematiku (božesačuvaj nekog uvrijedim), samo ću "primjetiti" da je beli t-5 r redesign bio 4.000 € ne bi bila tolika jagma i razočarenje :twocents-02cents:

_________________
nordic renegade team member

440 turbo
850 T5
740 TiC
940 GL
480 ES
460 turbo


Vrh
   
PostPostano: pon kol 22, 2016 8:30 am 
Offline
član VKH
član VKH

Pridružen/a: uto lip 04, 2013 11:30 pm
Postovi: 289
Vozi: Toyota RAV4 2,0 vvt-i 2008g, plin, automatik; Volvo XC70 2005g, D5, Automatik
Citat:
samo ću "primjetiti" da je beli t-5 r redesign bio 4.000 € ne bi bila tolika jagma i razočarenje :twocents-02cents:
To uopće nema veze s ničim. Nije bitna cijena nego dogovor, neki ljudi još drže do toga. Ne želim reći ništa protiv Jure jer čovjeka i ne znam, vjerojatno su se poklopile neke stvari......ali, svejedno, to se tako ne radi.


Vrh
   
PostPostano: pon kol 22, 2016 11:42 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6554
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Pozivam još jednom drugu stranu da se izjasni dok ostale molim da se suzdrže komentara da ovo sve nebi ipak otišlo predaleko
Hvala

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.0 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
PostPostano: pon kol 22, 2016 3:06 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Citat:
Budući da je samo drvljem i kamenjem po Jura1, moram reći da mi je u najmanju ruku to čudno, jer moje iskustvo s njim više nego dobro - čak smo se našli na pola puta zbog transakcije i niti u jednom trenutku mi nije djelovao kao netko tko bi izigrao dogovor ili sl. Nadalje, da ne ulazim dublje u ovu problematiku (božesačuvaj nekog uvrijedim), samo ću "primjetiti" da je beli t-5 r redesign bio 4.000 € ne bi bila tolika jagma i razočarenje :twocents-02cents:
Da malo razjasnimo ovu situaciju obzirom na tvoju konstataciju o "drvlju i kamenju" kao i jagmi i cijeni od 4.000€.

Ja ti imam 850 T-5 2.0 turbak s plinom iz iste godine, dakle auto je star 21 godinu, ali da ti nabrojim slijedeće: novi amortizeri, novi diskovi, nove vilice (reparirane kod Nenada i bolje od bilo kojih zamjenskih), reparirana kočiona kliješta s novim gumicama, reparirana glava (500€), reparirane originalne felge, pjeskarene i polakirane termo lakom, nove gume Yokohama (cca 500kn/kom), ugrađen plin i auto je chipiran, ide zvjerski dobro još uvijek i ima izuzetno malu potrošnju goriva. Prosjek potrošnje u svim režimima je 13,5 lit plina / 100km. Generalno, auto je prilično dobro očuvan osim laka koji je apšisao zbog starosti. Sve to možeš provjeriti kod Nenada koji je sve to i radio. Promijenio sam prije 60.000km kuplung set original Sachs (500€) još kad sam ga kupio. Tada sam promijenio i kilere, a nedavno i kiler kabine. E sad, ak mi za taj auto daješ 4.000€ ja ću ti ih rado uzeti ;) U zamjenu ćeš dobiti još uvijek dobar auto (koji realno ne vrijedi 4K€).

A kaj se tiče ove transakcije, Jura je stavio post, slike i cijenu. Javio sam se telefonom negdje sredinom tjedna i kaže da se strpim do ponedjeljka dok ne realizira taj neki XC ako se ne varam. Kako se u taj ponedjeljak nije javio, nazovem u utorak, a on kaže da hitno mora otputovati natrag na posao i da se strpim do kraja 8. mjeseca pa da ćemo to riješiti onda. To je sve bilo u 6. mjesecu.

Prošli utorak mu pošaljem mail i čovjek mi odgovori da je tu i da ga nazovem. Kaže da mu je iznenada umro otac pa da je došao na sahranu. Izrazim mu sućut zbog smrti oca i naravno da ga ne želim smetati, a on kaže da u petak putuje nazad, ali da će ženi ostaviti punomoć pa da mogu doći po auto i sve srediti s njom. I tak ja to nakon 2 mjeseca smatram gotovom stvari pa u subotu krenem put Rijeke da bih iza Karlovca na Viber dobio poruku da je auto prodan jer eto... bla, bla... Ja neću pisati što kome i zašto, a Jura ako želi napisat će sam. Ono kaj mi se nameće kao logično pitanje je kad je sve to u petak uspio napraviti, ako je u petak otputovao nazad pa onda u krajnjoj liniji zašto mi to javlja tek u subotu?

Pa sad ti meni reci kaj je tu bitna cijena i o kakvoj jagmi pričaš za auto star 21 godinu? I kakve to uostalom ima veze i s čim? Osim toga, ovo nije nekakav autooglasnik nego Forum na kojem se mnogi ljudi osim virtualno poznaju i osobno, a kako na početku teme postoji njegov post / oglas sa slikama i cijenom i drugi post u kojem je sam napisao da je auto rezerviran, a ja se nadovezao da je rezerviran za mene, ovo što je on napravio je naprosto, najblaže rečeno, nekorektno. A sad, ak je tebi to ok, meni nije. Možebit da sam ja oldtimer kojeg je zgazilo vrijeme, ali ja smatram da se ljude drže za riječ, a volove za rogove.
Citat:
Olle, vjerujem da ćeš dobiti iskreno i fer obrazloženje, mada ploča uvijek ima dvije strane...iskreno prema napisanom da si krenuo i da si zaprimio sms da je auto prodan, zvuči na puno drugih završetaka priče .... ososbno sam se opekao jako 2011 godine kad sam prodavao 525d bmw, kupac decko sa foruma jednoga, najprije pm-ovi bla bla...pa je i došao vidjet auto, pa ga drugi put vozio sa frendom u ZG na provjeru i sve 5, dogovorili cijenu onakvu kakva je tad bila stvarno jako povoljna jer sam ja istovremeno kupovao drugi auto pa sam cijenu formirao koja sa mojim dodatnim ulogom rezultira meni kupnju drugog auta, ALI decko ne kapari auto kao kakva kapara, forumski kolege, ako kažem uzimam onda uzimam...ja reko ok, ja drugi auto odem kaparit i čekam dogovorenih 10 dana da ovaj dodje po auto, naravno NIJE nikad došao po auto, ne javlja se više itd...a ja kapario auto, a novce sve nemam i naravno da ne popušim kaparu posudim novce kako bih kupio drugi auto koji sam em kapario em želio kupiti .... bilo kako bilo bez kapare i nečeg napisano na komadu papira ako već nije bilježnik u blizini -nema više NIŠTA !
Ovak, ja uopće nisam vidio taj auto uživo, nisam ništa pitao, Jura je sam napisao u kakvom je auto stanju, nije bilo nikakvih razgovora niti pregovora o cijeni, dakle, ako sam na temelju napisanog, fotki i razgovora s njim rekao da kupujem, tada kupujem. I još mi je jedan forumaš rekao da je auto ok i da ga uzmem. Da je čovjek htio kaparu, dao bih mu kaparu. Ali ne, htio je da pričekam tu realizaciju njegove kupovine drugog auta i to je ok, tu nemam primjedbi, čekao sam pa i da ga je tada prodao na bilo koji način, ne bih imao šta reći. Ali da me netko zavlači 2 mjeseca pa mi kaže da dođem po auto i onda se sve promijeni u 24 sata, a svi se tu na neki način znamo? Sorry, to je bezobrazno.
Citat:
A i ja sam bio u nekom dogovoru sa njim i pare pripremio a ono truba
:mrgreen:

_________________
850 T-5


Zadnja izmjena: olle, dana/u čet ruj 01, 2016 7:33 pm, ukupno mijenjano 7 puta.

Vrh
   
PostPostano: pon kol 22, 2016 7:13 pm 
Offline

Pridružen/a: ned srp 31, 2016 11:36 pm
Postovi: 3
Vozi: volvo 850 2.5 10v,alfa 75 3.0 america
Lokacija: Dugo Selo
Citat:
Pozivam još jednom drugu stranu da se izjasni dok ostale molim da se suzdrže komentara da ovo sve nebi ipak otišlo predaleko
Hvala






Tako je


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 21 post ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan