Sada je: čet ožu 28, 2024 1:26 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr.C30 1.8, 08g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Paljenje xenona
PostPostano: ned pro 04, 2011 10:18 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pon stu 12, 2007 4:07 pm
Postovi: 424
Lokacija: Zagreb, Volovčica
Zanima me da li je moguće isprogramirati da se xenon ne gasi dok se motor pali ili da se xenon ne pali dok se motor ne upali, svejedno koja varijanta. Vjerujem da je to moguće jer na većini novih automobila se to isprogramira bez problema. Naime to mi je potrebno jer sam ugradio alarm sa daljinskim paljenjem i svaki put kad aktiviram paljenje lampe se upale, pa kad se motor pali lampe se ugase i kad se motor upali lampe se opet upale. To baš nije zdravo za xenon pa bi htio isprogramirati da se ne pali i gasi dva puta

_________________
C30 Summum LPG powered


Vrh
   
PostPostano: ned pro 04, 2011 10:21 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 4:29 pm
Postovi: 1789
Lokacija: Sv. Ivan Zelina
daljinsko paljenje motora?

pazi da ti auto ne ostane u brzini kad si kliknes na daljinskom. ;)

znam za auto koji je zavrsil totalka, a i takva je steta bila na druga dva auta kad je sam na slavonsku izasel u prvoj lijepo.

_________________
V70, d5 autom., 163ks, '02.g. (2007.-2015.)
S80, d5 autom., 185ks, '08.g. (2015.-

pitanja u vezi arhitektonskog projektiranja, legalizacija i sl...
http://gradecki-projekt.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: ned pro 04, 2011 10:24 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri srp 22, 2009 7:59 pm
Postovi: 1483
Vozi: V70XC 2.4T
Lokacija: Zagreb-Vrbani-Siget
Citat:
Zanima me da li je moguće isprogramirati da se xenon ne gasi dok se motor pali ili da se xenon ne pali dok se motor ne upali, svejedno koja varijanta. Vjerujem da je to moguće jer na većini novih automobila se to isprogramira bez problema. Naime to mi je potrebno jer sam ugradio alarm sa daljinskim paljenjem i svaki put kad aktiviram paljenje lampe se upale, pa kad se motor pali lampe se ugase i kad se motor upali lampe se opet upale. To baš nije zdravo za xenon pa bi htio isprogramirati da se ne pali i gasi dva puta
Gdje si ugrađival taj alarm,kod Ivana? Timsel?

_________________
S60 2.4i 170HP summum 2006.- 1/2010.-9/2011.
S70 R 250HP 1998.-10/2011.
C70 2.4i 170HP 2008.-8/2014.
V70XC 2.4T 2002.-02/2017.-


Vrh
   
PostPostano: ned pro 04, 2011 10:32 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pon stu 12, 2007 4:07 pm
Postovi: 424
Lokacija: Zagreb, Volovčica
Citat:
daljinsko paljenje motora?

pazi da ti auto ne ostane u brzini kad si kliknes na daljinskom. ;)

znam za auto koji je zavrsil totalka, a i takva je steta bila na druga dva auta kad je sam na slavonsku izasel u prvoj lijepo.
Znam i ja par bisera koji su tako završili :D
Ali nema brige jer je na mjenjaču optički senzor, a i nikada ne ostavljam mjenjač u brzini.
Citat:

Gdje si ugrađival taj alarm,kod Ivana? Timsel?
Nisam, ugrađivao sam ga kod žaca (TNT securus). To nije onaj klasičan alarm tipa advanced, nego sms commander. Sve se obavlja pozivima i sms porukama i ima puno više feature-a i praćenja nego obični alarmi :)

_________________
C30 Summum LPG powered


Vrh
   
PostPostano: pon pro 05, 2011 10:36 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Suer stvarćica,kolko krznaša dođe takva igra(ako nije tajna)?

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: uto pro 06, 2011 12:33 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pon stu 12, 2007 4:07 pm
Postovi: 424
Lokacija: Zagreb, Volovčica
Pa inače je oko 2-2.5 tisuće kn za normalne aute, ali volvo je zajeban u svakom pogledu i svi se hvataju za glavu kad dođem nešto ugraditi na njega tako da je ugradnja koštala 4500 kn i 5 dana se s njim zajebavao :D
A ja sam taman imao vremena da si napravim aplikaciju za mobitel, pošto uz alarm ne dolazi nego se klasično šalju poruke i zove

_________________
C30 Summum LPG powered


Vrh
   
PostPostano: čet pro 08, 2011 7:16 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pon stu 12, 2007 4:07 pm
Postovi: 424
Lokacija: Zagreb, Volovčica
Poludit ću s ovim. Šta god da pitam u servisu što se tiče software-skih modifikacija gledaju me ko da sam s marsa pao. Pa jeli moguće da su svi toliko nesposobni i ne znaju koristiti tu jebenu VIDA-u? Na kraju ću morati nabaviti kabel i sam istraživati jer su oni nesposobni. Jebote za vw-e, bmw-e, audi-je i sve ostale njemačke aute moguće je nabaviti hrpu software-a, modificirati sve moguće i nemoguće, poluidioti uključuju i isključuju opcije u software-u, a za volvo nitko živ ništa ne zna. VIDA-u sam već nabavio očito ću morati i kabel

_________________
C30 Summum LPG powered


Vrh
   
PostPostano: sri pro 21, 2011 9:51 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Citat:
Jebote za vw-e, bmw-e, audi-je i sve ostale njemačke aute moguće je nabaviti hrpu software-a, modificirati sve moguće i nemoguće, poluidioti uključuju i isključuju opcije u software-u,
kad se bude to moglo u Volvu onda budete vjerojatno kao vozači spomenutih vozila mogli mirno spavati tek kad vam ukradu auto ;)

nema u Volvu nikakvih modifikacija osim što se može spuštati preko VIDE ili je spomenuto u katalogu dodatne opreme


Vrh
   
PostPostano: sri vel 22, 2012 9:31 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned ožu 09, 2008 3:15 pm
Postovi: 709
Vozi: C70 T5
Lokacija: Zagreb
Citat:
Zanima me da li je moguće isprogramirati da se xenon ne gasi dok se motor pali ili da se xenon ne pali dok se motor ne upali, svejedno koja varijanta. Vjerujem da je to moguće jer na većini novih automobila se to isprogramira bez problema. Naime to mi je potrebno jer sam ugradio alarm sa daljinskim paljenjem i svaki put kad aktiviram paljenje lampe se upale, pa kad se motor pali lampe se ugase i kad se motor upali lampe se opet upale. To baš nije zdravo za xenon pa bi htio isprogramirati da se ne pali i gasi dva puta
Za programiranje ne znam ali eto upravo sam neki dan napravio takav isti/sličan sklop. Točnije sklop koji prilikom paljenja auta ima odgodu paljenja svjetala i/ili ima mogućnost korištenja samog sklopa kao luxomat. Laički rečeno ako je vani dan svijetla se ne pale a ako pada sumrak svijetla se pale.

Više detalja o sklopu će biti u DIY rubrici čim zatopli.

_________________
:)


Vrh
   
PostPostano: sri vel 22, 2012 10:16 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Ja sam predložio da se stavi vremenski relej koji će par min. za zakašnjenjem palit lampe.

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 10 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan