Sada je: pet tra 26, 2024 12:35 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr.C30 1.8, 08g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto kol 31, 2010 12:25 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pon stu 12, 2007 4:07 pm
Postovi: 424
Lokacija: Zagreb, Volovčica
Evo opet ja o problemima :)
Dakle zanima me zašto mi se već drugi puta pojavljuje to iritatno škripanje remena. To se događa samo kad auto stoji preko noći pa ga ujutro upalim. Ista stvar se događala i prošle godine i u servisu su mi promjenili remen pod garancijom, a evo sad, godinu dana nakon toga, opet se javlja to škripanje. Pa nije vrag da ću jednom godišnje morati mijenjati remen. To mi se nekako ne čini normalno :naughty:
Ima li kakvog lijeka protiv toga? Zamjeniti sa nekim kvalitetnijim remenom ili šta da radim? Pa yebote ko da vozim auto star 20 godina pa mu remen škripi, a ne auto koji ima 2 i nešto sitno godina i nešto više od 30000 km :evil:

_________________
C30 Summum LPG powered


Vrh
   
PostPostano: uto kol 31, 2010 4:04 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Citat:
Evo opet ja o problemima :)
Ima li kakvog lijeka protiv toga? Zamjeniti sa nekim kvalitetnijim remenom ili šta da radim? Pa yebote ko da vozim auto star 20 godina pa mu remen škripi, a ne auto koji ima 2 i nešto sitno godina i nešto više od 30000 km :evil:
Lijek je dotegnuti ga.

_________________
5 cilindara, aman taman.


Vrh
   
PostPostano: uto kol 31, 2010 4:52 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pon stu 12, 2007 4:07 pm
Postovi: 424
Lokacija: Zagreb, Volovčica
Nadam se da je samo u tome problem jer su mi prošle godine mjenjali remen kad je isto tako škripao

_________________
C30 Summum LPG powered


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 01, 2010 7:07 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Citat:
Nadam se da je samo u tome problem jer su mi prošle godine mjenjali remen kad je isto tako škripao
Kod starinskih klinastih remena si ga dotezao dokle god nije popucao ili se potrošio da je sjeo na dno remenica. Ako je pak kanalni remen u pitanju (plosnati sa uzdužnim utorima s unutarnje strane) dotezanje mu može pomoći ako se napravi odmah, dok se nije od proklizavanja (nejednako) potrošio. Ako je, onda ga je stvarno bilo potrebno mijenjati.

_________________
5 cilindara, aman taman.


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 01, 2010 9:46 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Nekak čisto sumnjam da nema španer na oprugu, tj. da nije samozatezajući sistem. Probaj ga lagano poprskati WD-om kada motor radi.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: čet ruj 02, 2010 10:10 am 
Offline
.
.

Pridružen/a: sri pro 30, 2009 1:53 pm
Postovi: 169
Lokacija: Sv.I.Zelina
Citat:
Nekak čisto sumnjam da nema španer na oprugu, tj. da nije samozatezajući sistem. Probaj ga lagano poprskati WD-om kada motor radi.
Ak već nečim šprica remen onda je silikonski sprej dobar izbor....iako su sva ta špricanja privremeno rješenje.
Frendu su tako mijenjali 3 puta španer i svaki nakon nekog vremena profućka. 4 španer koji su mu stavili funkcionira već duže vrijeme (svaki put je bio u servisu i gledao kako stavljaju novi španer tako da mogućnosti za manipulaciju nije bilo i riječ je o ovlaštenom servisu i originalnim dijelovima).

_________________
Volvo V50 2.4i Summum
2005


Vrh
   
PostPostano: sub lis 30, 2010 8:58 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pet vel 23, 2007 1:06 pm
Postovi: 2296
Vozi: xxxxx
Lokacija: VŽ/ZG
Na 4-cil motorima se po novome mijenja remen sa običnog na "Stretch" rastezljivi u kompletu se dobiva i novi španer tak da bo to trebalo riješti tovoje probleme za svagda.


Al da budem u to 100% siguran šali mi šasiju na PP


Vrh
   
PostPostano: ned lis 31, 2010 3:00 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pon stu 12, 2007 4:07 pm
Postovi: 424
Lokacija: Zagreb, Volovčica
Ma već sam ja riješio problem. Ne škripi više, remen je promijenjen i nadam se da će tako ostati. Ali hvala na odgovoru :)

_________________
C30 Summum LPG powered


Vrh
   
PostPostano: pon pro 20, 2010 12:54 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: čet pro 16, 2010 7:59 pm
Postovi: 137
Vozi: Ford Focus Mk1
Lokacija: Zagreb / Samobor
Evo još malo, po meni, potrebnih podataka.

Pri svakoj izmjeni kanalnog remena, uvijek je dobro promijeniti i prateće španere i onda je posao 100% napravljen kako treba. I naravno, da se sve to radi kada se radi promijena zupčastog (i svega vezanog za njega)
Isto tako postoje različiti proizvođači remena koji su bolji i lošiji, no to svi ionako znate već :wink:
Ali isto tako postoji i dimenzija remena, koja se može prilagođavati do 5mm u + ili -, pa možda kod nekih modela vozila i takva stvar radi probleme.
No postoje i drugi dijelovi na vozilu koji bi mogli biti oštećeni ili igrom slučaja pomaknuti/savinuti i da usljed toga dolazi do zvuka, cviljenja, jer tako je bilo na autu (Mazdi 323) od mog susjeda i radili smo sve i svašta i stalno cvili (onaku u jutarnjim satima i kad je hladnije), da bi na kraju jedan lokalni meštar slučajno vidio da je neki komadić lima ili nosača (ni ja sad točno ne znam) bio savinut (a inaće je susjed sve radio u ovlaštenom servisu) i majstor ga poravnao i sad više nema cviljenja.

Eto, možda i ovo nekome pomogne

_________________
http://lageros-auto-moto.webs.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan