Sada je: pet ožu 29, 2024 8:57 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr.C30 1.8, 08g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 13 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Uskoro strujić
PostPostano: sri ruj 30, 2009 12:50 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
STRUJA

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 30, 2009 1:53 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pon stu 12, 2007 4:07 pm
Postovi: 424
Lokacija: Zagreb, Volovčica
Zanimljivo ali 8 sati punjenja za 150km je jako loš rezultat i ima jako malu autonomiju

_________________
C30 Summum LPG powered


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 30, 2009 2:15 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Pomalo, bit će tu svakako još unaprijeđivanja kako prema performansama, tako i u smjeru autonomije i brzine punjenja baterija.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 30, 2009 2:57 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Pomalo, bit će tu svakako još unaprijeđivanja kako prema performansama, tako i u smjeru autonomije i brzine punjenja baterija.
Kaj Tesla (roadster) već sad nema bolju autonomiju? A i performanse su mu bome za poželiti!

Ako se dobro sjećam mislim da on koristi hrpu malih litij-ion ćelija iz mobitela..


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 30, 2009 3:09 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Citat:
Kaj Tesla (roadster) već sad nema bolju autonomiju? A i performanse su mu bome za poželiti!
Ima. To ne znači da sada Volvo mora odustati od projekta. Kao što rekoh, pomalo, bit će elektro priče sve više, ne drma samo Volvo po tom pitanju.. postoji dobra šansa da se i kod nas uskoro počne proizvoditi jedna elektro jurilica, vjerujem da si već uspio pročitati topic na myhraweb-u ;).

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 30, 2009 3:21 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Ma to je još uvjek mazanje očiju narodu. Da hoće napravit auto na struju bi ga napravili već odavno i kak treba, međutim realno gledajući ako bi narednih godina većina auta prešla na struju dobili bi još enorman broj potrošača koji se trebaju napojiti iz postojeće električne mreže a to baš i ne bi bilo izvedivo bez dodatnih ulaganja i u taj segment. Dok god je nafte bit će i talibana, skrivenih nuklearnih glava i motora sa unutrašnjim sagorijevanjem. To je prejak lobi a ovo s hibridima je još uvjek politička floskula.
Da je normalan svijet ovi motori s unutrašnjim sagorijevanjem i ne bi zaživjeli jer je parni stroj bolja makina od njih a nitko ga ne benda ni za suhu šljivu.


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 30, 2009 3:25 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Donekle se slažem, nije to još i neće u potpunosti zaživjeti dokle god ima crnog zlata. Ali definitivno se sve više radi po tom pitanju:
http://www.treehugger.com/galleries/200 ... rs-evs.php" onclick="window.open(this.href);return false;

A pazi ovo:
http://www.index.hr/xmag/clanak/ewolf-e ... 52764.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 30, 2009 3:47 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Ma to je još uvjek mazanje očiju narodu. Da hoće napravit auto na struju bi ga napravili već odavno i kak treba, međutim realno gledajući ako bi narednih godina većina auta prešla na struju dobili bi još enorman broj potrošača koji se trebaju napojiti iz postojeće električne mreže a to baš i ne bi bilo izvedivo bez dodatnih ulaganja i u taj segment. Dok god je nafte bit će i talibana, skrivenih nuklearnih glava i motora sa unutrašnjim sagorijevanjem. To je prejak lobi a ovo s hibridima je još uvjek politička floskula.
Da je normalan svijet ovi motori s unutrašnjim sagorijevanjem i ne bi zaživjeli jer je parni stroj bolja makina od njih a nitko ga ne benda ni za suhu šljivu.
I ja se donekle slažem da je naftni lobby svakao značajno usporio napredak elektrompbila. Međutim, nafti se ipak polako vidi kraj. Ne bih rekao da će to baš biti za 70 godina, kako znamo pročitati u novinama, zato kaj i tehnologija pronalaženja i vađenja napreduje (primarno mislim na duboko podmorje tj. deep-drilling platforme), međutim ni to nije beskrajno. Dobro si rekao da je problem distribucijske električne mreže priličan, međutim to nije jedini način: možda ćemo imati zamjenu prazno-za-puno pa će se pune ćelije dovoziti u dućane na cestu baš kao što se sad dovozi gorivo..


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 30, 2009 5:13 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
ja se ipak nadam da će kad tad uspjeti u kontroli fuzije, nakon toga baš nas briga iz čega ćemo crpiti energiju.


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 30, 2009 5:25 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
ja se ipak nadam da će kad tad uspjeti u kontroli fuzije, nakon toga baš nas briga iz čega ćemo crpiti energiju.
Nekad sigurno hoće, ali tak mali fuzijski generator koji bi stao pod haubu mi se zasad čini teški Sci-Fi. :)

P.S. osim toga, zamisli koji bi se sve lobby-iji suprotstavljali pogonu kojeg možeš ložiti npr. s kamenjem kojeg si pokupio s ruba ceste! :wink:


Vrh
   
PostPostano: sri ruj 30, 2009 11:43 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub lip 23, 2007 6:05 pm
Postovi: 1143
Vozi: Made in Japan
Lokacija: Opatija
E kad ste vec na ovoj temi evo zanimljivi video koji mislim da ima vise potencijala nego struja skoro pa perpetum mobile.... Kad krene nemozes stat... :D

http://www.youtube.com/watch?v=T8WZD11alb0" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
850 T5 estate green olive 1997-2011

Ako sam sisao vesla, ne znaci da sam pusio gliser...


Vrh
   
PostPostano: čet lis 01, 2009 8:45 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
E kad ste vec na ovoj temi evo zanimljivi video koji mislim da ima vise potencijala nego struja skoro pa perpetum mobile.... Kad krene nemozes stat... :D

http://www.youtube.com/watch?v=T8WZD11alb0" onclick="window.open(this.href);return false;
Koliko ja vidim to je elektromotor s velikim zamašnjakom na kvalitetnim ležajima koji prvo radi u motorskom režimu (dok se zamašnjak ne zavrti) a nakon toga frajer iskopča struju i stvar prelazi u generatorski režim. Nigdje na videu se ne vidi koliko je energije srknuo iz mreže a koliko predao žarulji. Bojim se da niš iz toga..


Vrh
   
PostPostano: čet lis 01, 2009 9:36 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
E da, treba spomenuti i ovo: An electrically powered engine is an engine with no lag at all! :D


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 13 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan