Sada je: čet ožu 28, 2024 12:13 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr.C30 1.8, 08g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 21 post ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Tekućina
PostPostano: čet srp 16, 2009 12:05 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Da, gleda se kad je hladan, samo je pitanje što se gleda. I dalje smatram da bi nivo trebao biti na minimumu, jer na koncu posuda se ne zove ekspanziona bez razloga.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
 Naslov: Re: Tekućina
PostPostano: čet srp 16, 2009 12:23 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Da, gleda se kad je hladan, samo je pitanje što se gleda. I dalje smatram da bi nivo trebao biti na minimumu, jer na koncu posuda se ne zove ekspanziona bez razloga.
Mislim da se ovako težak spor oko nepremostivih razlika u pogledima na tako važnu stvar može riješiti jedino drugom tekućinom. Budući da je sutra petak, kaj veliš za pivo oko 12? :)

P.S. kaj se pak tiče teme, mislim da je poželjno održavati raspon od Min-Max, i da je cijeli taj raspon ok. Osobno bih se čudio da ne postoji nekakva tehnička rezerva u obadva smjera, dakle mislim da se auto neće pregrijati niti ako bude nekaj ispod Min niti da će se pumpa mučiti i da će dolaziti do ekspanzije i kod nivoa nešto preko Max. To su pravila dobrog tehničkog dizajna i sumnjam da su ih Volvo inžinjeri narušili.. :)


Vrh
   
 Naslov: Re: Tekućina
PostPostano: čet srp 16, 2009 1:37 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Citat:
Mislim da se ovako težak spor oko nepremostivih razlika u pogledima na tako važnu stvar može riješiti jedino drugom tekućinom. Budući da je sutra petak, kaj veliš za pivo oko 12? :)
Pravo zboriš, no bojim se da sutra ne budem stigao niti gablat, a kamo li pivo ispit :(. Naime, sutra mi je zadnji radni dan prije G.O. i bit će mi gužva (svake godine je tako). Poslije posla pakiranje i u subotu ujutro palim prema moru :).

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
 Naslov: Re: Tekućina
PostPostano: čet srp 16, 2009 1:42 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto pro 16, 2008 3:04 pm
Postovi: 587
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Mislim da se ovako težak spor oko nepremostivih razlika u pogledima na tako važnu stvar može riješiti jedino drugom tekućinom. Budući da je sutra petak, kaj veliš za pivo oko 12? :)
Pravo zboriš, no bojim se da sutra ne budem stigao niti gablat, a kamo li pivo ispit :(. Naime, sutra mi je zadnji radni dan prije G.O. i bit će mi gužva (svake godine je tako). Poslije posla pakiranje i u subotu ujutro palim prema moru :).
Nema veze, ti se lijepo odmori a poziv vrijedi i poslije G.O.! :)


Vrh
   
 Naslov: Re: Tekućina
PostPostano: čet srp 16, 2009 3:16 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Hvala, trudit ću se jako oko toga :). Čujemo se poslije G.O.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
 Naslov: Re: Tekućina
PostPostano: čet srp 16, 2009 5:54 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned ožu 18, 2007 8:58 pm
Postovi: 1793
Vozi: V40 1.9 DI
Lokacija: Strmec,Sv.Nedelja
Citat:
Diraj, ali si prvo provjeri nivo kad zagrijes motor.

I ne slusaj ovog mog ludog susjeda, ne tociti unutra obicnu vodu, jer ces u dogledno
vrijeme imati problema sa taloženjem kamenca u kileru. Treba sipati mješavinu antifriza,
ili u najgorem slucaju destiliranu vodu!
:angry-screaming: :text-banplz: :banana-wrench: :lol: :lol: :lol:

Ajd mi sused sad ti reci koji je sastav antifriza u autu? DESTILIRANA VODA? :lol:

http://www.rivagrupa.hr/hrvatski/rivano ... rozije.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku sa iskustvom!


Iznajmljujem razglas,rasvijetu,pozornicu,krov i ostalu prateću opremu za razne evente
http://www.alibi-sound.com


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 21 post ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan