Sada je: čet ožu 28, 2024 11:26 am.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr.C30 1.8, 08g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 12 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon lis 20, 2008 2:17 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pon stu 12, 2007 4:07 pm
Postovi: 424
Lokacija: Zagreb, Volovčica
Dakle imam jedan čudan problem :(
Prilikom motanja punog u lijevo zadnjih pola kruga volana mi nešto užasno škripi kod lijevog kotača. To je počelo jedno tjedan dana nakon što sam pokupio auto i od tada sve jače i jače. Mislio sam ajd novi je auto pa dok sve sjedne ne svoje mjesto prestat će.. Ali sve jače i jače počinje. Već mi je neugodno kad se nađem na parkingu gdje ima dosta ljudi motati u lijevo jel škripi užasno :cry:
Mislio sam čekati do prvog servisa pa da pogledaju u čemu je problem ali više ne mogu trpiti to škripanje. Zna li netko u čemu bi mogao biti problem?

_________________
C30 Summum LPG powered


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon lis 20, 2008 8:25 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Neznam što ti to škripi ali mogu nagađati. Da li ti škripi u tih zadnjih pola kruga stalno ili samo dok motaš volan? U stvari, ak ti je auto pod garancijom, a rekao bih da je, onda ti je najbolje pravac ovlašteni servis pa nek oni razmišljaju kaj je to kaj škripi. U svakom slučaju NIJE koncipiran tak da mu nekaj škripi u zadnjih pola kruga okretanja volana :wink:

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
PostPostano: pon lis 20, 2008 1:21 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon lip 02, 2008 9:09 pm
Postovi: 66
Lokacija: Zagreb
I kod mene je sličan problem, ali povremeno zatuli kod polaganog kretanja kod punog desnog ili lijevog položaja kotača! Kad je mokro ili jako vlažno kao što je ovih dana češće se čuje.
Citat:
Dakle imam jedan čudan problem :(
Prilikom motanja punog u lijevo zadnjih pola kruga volana mi nešto užasno škripi kod lijevog kotača. To je počelo jedno tjedan dana nakon što sam pokupio auto i od tada sve jače i jače. Mislio sam ajd novi je auto pa dok sve sjedne ne svoje mjesto prestat će.. Ali sve jače i jače počinje. Već mi je neugodno kad se nađem na parkingu gdje ima dosta ljudi motati u lijevo jel škripi užasno :cry:
Mislio sam čekati do prvog servisa pa da pogledaju u čemu je problem ali više ne mogu trpiti to škripanje. Zna li netko u čemu bi mogao biti problem?


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon lis 20, 2008 1:58 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: ned tra 01, 2007 7:52 pm
Postovi: 4520
Vozi: volvo a kaj bi drugo
Lokacija: Jaska
Jedan i drugi mislim da je servo pumpa volana u pitanju ali to nebi smio biti problem nego ta tak je :wink:

_________________
850 T-5 lpg
850 TDI-ČAĐO (Više ga nimam)

WG-tjuner
Raskapam tuđe 850-ke ko da su moje!
Koji puta uspijem nešto i popraviti!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pon lis 20, 2008 2:17 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pon stu 12, 2007 4:07 pm
Postovi: 424
Lokacija: Zagreb, Volovčica
Znam ja da bi trebao do servisa ali sam sad u gužvi pa ne mogu baš izgubiti cijeli dan da odem do Biškupa da pogledaju u čemu je problem, a koliko sam shvatio ovi servisi u Zagrebu baš nisu pouzdani pa ih radije izbjegavam :)

_________________
C30 Summum LPG powered


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lis 21, 2008 11:06 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pon stu 12, 2007 4:07 pm
Postovi: 424
Lokacija: Zagreb, Volovčica
Eto kiki opet riješio problematiku :D
Rekao je da su vjerojatno gumice na oprugama stvarale problem i kad je to skinuto više ništa ne škripi tako multivitaminac trk u servis ili ga digneš na dizalicu i skineš tri gumice sa opruga sa svake strane i to je to :)
One su služile za ublažavanje amortizera ali kiki je rekao da su oni dobili naputak da se to skida sa svih auta, a meni su vjerojatno zaboravili

_________________
C30 Summum LPG powered


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto lis 21, 2008 11:52 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Citat:
Eto kiki opet riješio problematiku :D
Rekao je da su vjerojatno gumice na oprugama stvarale problem i kad je to skinuto više ništa ne škripi tako multivitaminac trk u servis ili ga digneš na dizalicu i skineš tri gumice sa opruga sa svake strane i to je to :)
One su služile za ublažavanje amortizera ali kiki je rekao da su oni dobili naputak da se to skida sa svih auta, a meni su vjerojatno zaboravili
Eto i onda pljuju po novimautima da ne vrede, odmah na servo pumpu..... :lol:

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri lis 22, 2008 8:23 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon lip 02, 2008 9:09 pm
Postovi: 66
Lokacija: Zagreb
Idem odmah u servis u nadi da je to jedini problem.
Citat:
Eto kiki opet riješio problematiku :D
Rekao je da su vjerojatno gumice na oprugama stvarale problem i kad je to skinuto više ništa ne škripi tako multivitaminac trk u servis ili ga digneš na dizalicu i skineš tri gumice sa opruga sa svake strane i to je to :)
One su služile za ublažavanje amortizera ali kiki je rekao da su oni dobili naputak da se to skida sa svih auta, a meni su vjerojatno zaboravili


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sub lis 25, 2008 11:50 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pon stu 12, 2007 4:07 pm
Postovi: 424
Lokacija: Zagreb, Volovčica
Još jedna sitnica. Primjetio sam da mi je sad auto dosta niži i naravno to puno ljepše izgleda ali zapinjem kad ulazim u garažu :? :shock:
Čisto malo mi grebe prednji donji lip :cry: :cry:

_________________
C30 Summum LPG powered


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sub lis 25, 2008 4:48 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Citat:
Još jedna sitnica. Primjetio sam da mi je sad auto dosta niži i naravno to puno ljepše izgleda ali zapinjem kad ulazim u garažu :? :shock:
Čisto malo mi grebe prednji donji lip :cry: :cry:
Čuj, ima jedan ogranak u VKH-u koje je nedavno specijalizirao grube zidarske radove na postoljima za auto dizalice. Uz jedan mali ručkić u tvojoj režiji vrlo lako i stručno ti riješimo taj problem s garažom. To je za nas mačji kašalj. :lol:

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sub lis 25, 2008 6:10 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pon stu 12, 2007 4:07 pm
Postovi: 424
Lokacija: Zagreb, Volovčica
Citat:
Čuj, ima jedan ogranak u VKH-u koje je nedavno specijalizirao grube zidarske radove na postoljima za auto dizalice. Uz jedan mali ručkić u tvojoj režiji vrlo lako i stručno ti riješimo taj problem s garažom. To je za nas mačji kašalj. :lol:
Hehe :)
Nije ni to loša ideja ali bi se onda tako šta trebalo raditi po noći jel je to garaža pod zgradom koja je u katastrofalnom stanju i nije održavana valjda 50 godina otkako je zgrada sagrađena, a i stalno netko ulazi i izlazi iz garaže. Imao sam ja takvih ideja, a i trebalo bi još neke stvari riješiti i na mojem garažnom mjestu jel mi prokišnjava pa mi neko govno kapa po autu i svaki put ga užasno usere :?

_________________
C30 Summum LPG powered


Vrh
   
PostPostano: sri pro 10, 2008 10:30 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pon stu 12, 2007 4:07 pm
Postovi: 424
Lokacija: Zagreb, Volovčica
Citat:
prijatelju ako si spusta auto onda ti znam uzrok a za sada nez....
ako si ga spusta onda ti je do opruga nesta ti je puklo ja mislin neka gumica i tako nes slicno i sad ajde to prominit
Kasniš sa savjetima :)
Pogledaj gore. Problem je riješen. Bile su neke gume na oprugama koje su škripale kod motanja. To je skinuto i sad je sve super :)

_________________
C30 Summum LPG powered


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 12 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan