Sada je: sub tra 20, 2024 8:21 am.

Vremenska zona: UTC+02:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr.C30 1.8, 08g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 22 posta ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon srp 18, 2022 7:28 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon srp 18, 2022 12:41 am
Postovi: 39
Vozi: Volvo C30 1.6 Kinetic
Evo kako naslov kaže to je opcija, izbor je vrlo malen i praktično 1.6D je u najvećem broju. Više manje sam pročitao sve ovdje o c30 i vidim da 1.6D ima svojih problema ali i da se može držati stvar pod kontrolom. Osobno mi je najvažnije da je auto bez hrđe a mislim da se mehaničke stvari moguće popeglati. Imao sam neka loša iskustva s truljavim što mercedesima, benđolama, fordovima pa sam ovaj put odlučio ne kupiti trulju :D

Uglavnom, C30 mi je izbor jer je drugačiji a kako mi ne treba obiteljski auto niti auto za ići svaki dan na posao tako nemam problema sa skučenim tovarnim prostorom :D Vidim da se ovdje preferira volvo dijagnostika tako da to definitivno namjeravam napraviti, naravno, poslije kupnje jer eto...

E sad, zanima me kakva su vaša iskustva po pitanju razlika u cijeni/kvaliteti između ovlaštenog i ozbiljnijeg neovlaštenog? Definitivno želim dovesti auto u najbolje moguće stanje bez obzira kakvog kupio pa me zato zanima.

Eto nadam se da ću kupnju finalizirati kroz desetak dana pa se prijavim


Vrh
   
PostPostano: uto srp 19, 2022 12:07 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 346
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Citat:
Vidim da se ovdje preferira volvo dijagnostika tako da to definitivno namjeravam napraviti, naravno, poslije kupnje jer eto...
Moj savjet ti je da obavezno napravis dijagnostiku prije kupnje, a nakon probne voznje da nebi poslije bilo plakanja.

P.S. po nicku bi se reklo da si iz ZG pa kontaktiraj Števu tu sa foruma - on ti sigurno moze napraviti dijagnostiku povoljnije od ovlastenih.


Vrh
   
PostPostano: uto srp 19, 2022 6:42 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon srp 18, 2022 12:41 am
Postovi: 39
Vozi: Volvo C30 1.6 Kinetic
Eto baš sam danas pogledao jednog do jučer najozbiljnijeg kandidata. U vožnji ok, ovjes mi se čini ok, po grabama niš ne lupa, kaže čovjek da mu je prošli tjedan krepala turbina pa mu je njegov majstor stavio repariranu pa bi on sada još i digao cijenu :D :D Uglavnom, iz vana izgleda ok, premda je udario lijevim prednjim krajem u neš pa mu je polomljena plastika unutar blatobrana i spojena nekim kopčama, ne znam kaj je ispod a ne zna ni on jer kao takvog je kupio. Ne zna ni je li mjenjan remen, zadnji diskovi su gotovi i šlag na tortu svijetli upozorenje da airbag ne radi, srs bla bla. Kaže čovjek da je prevozio nekaj i da je to udarilo u onaj dio ispred suvozača i da od tad to gori, da je poništavana greška al da se vraća.... E sada kao prekaljenog vozača polovnog bmw-a to me isti tren odbilo jer sam na takve stvari podrobio puno previše novaca.

Kako u subotu idem sa službenim na servis rekao sam mu da ga doveze kod mojih da pregledaju auto pa ako oni vele da je ok i ako se dogovorimo oko cijene, možda i kupim ali ovako na svoju ruku sigurno ne. Oni imaju dosta iskustva sa tim lošim pežoovim dizelima a i moći će mi reći više o općem stanju auta i o tome koliko će me još koštati servis tog dizela. Ako mehosi kažu da ima potencijala, da nije trul i da ta plastika nije problem, te da airbag nije neki preskupi senzor nego neš jeftinije onda može i dijagnostika ali mislim da se nebumo dogovorili oko novaca jer nemrem dat više neg je auto u oglasu.

Srećom nisam u žurbi a imam i još jednog potecijalnog za sutra mada je malo vjerojatno da ne bu danas prodan al bumo vidli. G ledao sam i uvesti možda iz dojča ali su davanja jako velika jer su visoki co2 barem za benzince tak da od toga niš ak ne nađem nekog da je jako blizu pa da ušparam na prijevozu.


Vrh
   
PostPostano: uto srp 19, 2022 6:45 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon srp 18, 2022 12:41 am
Postovi: 39
Vozi: Volvo C30 1.6 Kinetic
Citat:
Citat:
Vidim da se ovdje preferira volvo dijagnostika tako da to definitivno namjeravam napraviti, naravno, poslije kupnje jer eto...
Moj savjet ti je da obavezno napravis dijagnostiku prije kupnje, a nakon probne voznje da nebi poslije bilo plakanja.
Ma problem mi je jer se radi o autima koji ne koštaju baš puno novaca, pa im onda treba i cijenu malo spustit a onda je jako teško tog prodavača još i na dijagnostiku nagovorit. To da kupujem za 10-15 tisuća € onda ok, ovak...


Vrh
   
PostPostano: sri srp 20, 2022 9:05 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon srp 18, 2022 12:41 am
Postovi: 39
Vozi: Volvo C30 1.6 Kinetic
Evo danas sam pogledao još jednog, Puno bolje stanje i unutra i vani od ovog prošlog. Pitam dimi li, kaže čovjek dimi, crni dim ne puno, auto pali iz prve, nikakvih anomalija po zvuku i sad kako ima onaj plastični poklopac na motoru ispod s prednje strane je nekakav lim, brijem termalna zaštita nekakva i ispod nje i pored je jako zauljeno, tako da sam i od toga odustao. Je li to turbina? Naravno čovjek ne zna kad je rađen veliki servis, mali odradi svake godine ulje, filter...

Čini mi se da ću ipak odustati od C30 i potražiti neki V50 ima veći izbor motora i bolja su godišta i oprema a novci su isti. Je li 1.6 D sa 8 ventila puno bolji od ovog sa 16?


Vrh
   
PostPostano: čet srp 21, 2022 2:18 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3805
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Citat:
Citat:
Citat:
Vidim da se ovdje preferira volvo dijagnostika tako da to definitivno namjeravam napraviti, naravno, poslije kupnje jer eto...
Moj savjet ti je da obavezno napravis dijagnostiku prije kupnje, a nakon probne voznje da nebi poslije bilo plakanja.
Ma problem mi je jer se radi o autima koji ne koštaju baš puno novaca, pa im onda treba i cijenu malo spustit a onda je jako teško tog prodavača još i na dijagnostiku nagovorit. To da kupujem za 10-15 tisuća € onda ok, ovak...
Ja sam nekoliko puta bio s ljudima koji su kupovali auto u salonima s dijagnostikom i nikad nitko nije ništa rekao


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: čet srp 21, 2022 3:47 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon srp 18, 2022 12:41 am
Postovi: 39
Vozi: Volvo C30 1.6 Kinetic
Citat:
Citat:
Citat:


Moj savjet ti je da obavezno napravis dijagnostiku prije kupnje, a nakon probne voznje da nebi poslije bilo plakanja.
Ma problem mi je jer se radi o autima koji ne koštaju baš puno novaca, pa im onda treba i cijenu malo spustit a onda je jako teško tog prodavača još i na dijagnostiku nagovorit. To da kupujem za 10-15 tisuća € onda ok, ovak...
Ja sam nekoliko puta bio s ljudima koji su kupovali auto u salonima s dijagnostikom i nikad nitko nije ništa rekao


Sent from my iPhone using Tapatalk
Problem mi je kaj je auto u SB a tamo ne znam nikoga, ok, ne znam ni u ZG :D Također bi trebao i nekoga ko mi može pogledati taj motor jer je turbina prekrivena slojem ulja, odnosno, pretpostavljam da je to turbina. Je li to standardni problem, anomalija ili ulje curi iz nekog crijeva, ne znam. Znate li koga u SB ko bi bio voljan to učiniti u subotu ako se dogovorim s čovjekom? Motor je 1.6D 16V. Ili da jednostavno odustanem od tog auta ako ništa bar zbog motora? Volio bi naći neki 2.0D ili bilo koji benzinac ali 1.6D je u 90% raspoloživih.


Vrh
   
PostPostano: pon srp 25, 2022 6:02 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: pet svi 15, 2015 11:15 pm
Postovi: 346
Vozi: V60 CC D4, V60 D2
Lokacija: Varaždin, okolica
Koliko ja citam, nailazis na vidljive probleme pa sada trazis nekoga da te uvjeri da ipak kupis auto :)

Obicno kazu da je prvi dojam najtocniji pa ti preporucam da cekas dok ne naidje neki kojemu neces naci zamjerku na prvu.


Vrh
   
PostPostano: pon srp 25, 2022 6:12 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon srp 18, 2022 12:41 am
Postovi: 39
Vozi: Volvo C30 1.6 Kinetic
Citat:
Koliko ja citam, nailazis na vidljive probleme pa sada trazis nekoga da te uvjeri da ipak kupis auto :)

Obicno kazu da je prvi dojam najtocniji pa ti preporucam da cekas dok ne naidje neki kojemu neces naci zamjerku na prvu.
Odustao sam. Skoro sam uvezao iz dojča, srećom i od toga sam odustao....


Vrh
   
PostPostano: čet srp 28, 2022 6:17 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon srp 18, 2022 12:41 am
Postovi: 39
Vozi: Volvo C30 1.6 Kinetic
Evo da dam update na situaciju. Šopingirao sam C30 2008 1.6 benzin. Zakazao u srijedu pregled i servis kod baotića, ima neka akcija pa zašto ne. Jedino što me muči za sada je daljinsko zaključavanje i otključavanje jer su mjenjali bateriju(u ključu) i od tada ne radi. E sad, furao sam onom liku u CCE kaj radi ključeve sam da vidim šalje li kaj ključ kad stisnem i šalje, tak da je baterija ok i gumbi rade. Nadam se da bu ovi u servisu to mogli uparit ili kaj već treba. Inače auto normalno pali s ključem jedino kaj moram otključavat s onim malim metalnim pa mi je to muka malo. I da, kemijsko jer je prljav, žena dijete...kaos u autu ali za kemijsko mi je termin tek 11.8.

Ako neko zna neko banalnije rješenje za ključ otvoren sam za sve opcije.


Vrh
   
PostPostano: čet srp 28, 2022 6:19 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub ožu 02, 2019 8:33 am
Postovi: 715
Vozi: S60 D2 DriveE
Prvo pogledaj u uputstvu od auta da li se spominje procedura uparivanja nakon zamjene baterije ključa.


Vrh
   
PostPostano: čet srp 28, 2022 7:03 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon srp 18, 2022 12:41 am
Postovi: 39
Vozi: Volvo C30 1.6 Kinetic
Gledao sam i ima samo za promjenu baaterije i ne spominje uparivanje nigdje ako nisam nešto preskočio. Skinut ću sad pdf jer sam knjigu odfurao u auto.

Evo sve sam pregledao i ni slova o nekom uparivanju...

Možda neko sa dijagnostikom zna postoji li ta opcija prek dijagnostike?


Vrh
   
PostPostano: pet srp 29, 2022 2:04 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3805
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Nema nikakvog naknadnog uparivanja nešto se sj u autu


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: pet srp 29, 2022 2:16 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon srp 18, 2022 12:41 am
Postovi: 39
Vozi: Volvo C30 1.6 Kinetic
Citat:
Nema nikakvog naknadnog uparivanja nešto se sj u autu


Sent from my iPhone using Tapatalk
I koje su mi opcije onda?


Vrh
   
PostPostano: pet srp 29, 2022 8:50 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3805
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
U servis


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 22 posta ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan