Sada je: čet ožu 28, 2024 4:48 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00


Pravila foruma


OTVARANJE NOVIH TEMA- molimo vas da prilikom otvaranja novih tema u naslovu koristite slijedeće: tip motora,godište, kratak opis problema ( Npr.C30 1.8, 08g, čudan zvuk motora )



Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: čet tra 16, 2020 11:56 am 
Offline

Pridružen/a: pet pro 20, 2019 12:47 pm
Postovi: 35
Nisam vozio auto sad neko vrijeme zbog Covid-19 pa sam mu jučer s prozora krenuo s ključem upalit i ugasit svjetla čisto da vidim da je živ.. I nije bio živ. Otišao sam do auta i evo u videu je sve. Neke ideje?

https://youtu.be/O1MqCgXyNa8


Vrh
   
PostPostano: čet tra 16, 2020 12:20 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Izgleda da si ga sj , ti auti su osjetljivi na pad napona , trebao si ga paliti bar jednom tjedno,treba probati s drugim aku ili na kablove, ako već nije cem ili ecm riknuo


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
PostPostano: čet tra 16, 2020 1:05 pm 
Offline

Pridružen/a: pet pro 20, 2019 12:47 pm
Postovi: 35
Citat:
Izgleda da si ga sj , ti auti su osjetljivi na pad napona , trebao si ga paliti bar jednom tjedno,treba probati s drugim aku ili na kablove, ako već nije cem ili ecm riknuo


Sent from my iPhone using Tapatalk
Palio sam ga svaki tjedan, svakih par dana, bez ikakvog razloga, samo mi je drag auto pa kad prođem pored njega sjednem bezveze haha
No ne vozim kao inače, 100njak km tjedno, pa sam zato napisao da ga nisam vozio.
Zadnji put sam ga upalio prije nekih 8 dana..
Probati ću s drugim na kablove kad dobijem priliku.


Vrh
   
PostPostano: pet tra 17, 2020 9:07 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub ožu 02, 2019 8:33 am
Postovi: 709
Vozi: S60 D2 DriveE
Aku ti je definitivno skroz crkao, a to nije ništa čudno ako je bio stariji, iako si ga palio svakih 7-8 dana. Može aku bez upozorenja otići već sledeći dan ako je stariji.

Pretpostavljam da se ovo čuje neki relej, ili je nešto crklo pa ga stalno okida i prekida ili pokušava da ostane u on položaju ali jednostavno nema dovoljno struje da ga drži u on položaju, pa stalno iskače i ponovo pokušava.

Ono što ti ja savjetujem (ako već nisi to uradio) je da potpuno otpojiš aku. Bolje da je potpuno otpojen nego da se elektronika napaja nedovoljnim naponom.


Vrh
   
PostPostano: ned tra 19, 2020 2:07 pm 
Offline

Pridružen/a: pet pro 20, 2019 12:47 pm
Postovi: 35
Citat:
Aku ti je definitivno skroz crkao, a to nije ništa čudno ako je bio stariji, iako si ga palio svakih 7-8 dana. Može aku bez upozorenja otići već sledeći dan ako je stariji.

Pretpostavljam da se ovo čuje neki relej, ili je nešto crklo pa ga stalno okida i prekida ili pokušava da ostane u on položaju ali jednostavno nema dovoljno struje da ga drži u on položaju, pa stalno iskače i ponovo pokušava.

Ono što ti ja savjetujem (ako već nisi to uradio) je da potpuno otpojiš aku. Bolje da je potpuno otpojen nego da se elektronika napaja nedovoljnim naponom.
Hvala ti na savjetu. Odspojio sam akumulator jučer nakon što sam pročitao napisano. Sad pokušavam nabaviti žice za spojiti akumulator sa akumulatorom drugog auta pa ću ga pokušati tako pokrenuti.


Vrh
   
PostPostano: čet vel 16, 2023 6:35 pm 
Offline

Pridružen/a: pet pro 20, 2019 12:47 pm
Postovi: 35
Bilo je do akomulatora. Spojio sam žicama akomulator drugog auta i proradio je.


Vrh
   
PostPostano: čet vel 16, 2023 8:09 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet ruj 08, 2011 9:32 pm
Postovi: 3789
Vozi: Volvo S 40 2.4 i AT LPG i Mazda 6 2.3 GT LPG
Lokacija: Jastrebarsko-ZG
Imaš sreće,jel to se nikad na Volvu ne radi jel hoće crknuti cem ili ecm,a onda je belaj,znači otpojiš aku od auta istavis ga puniti,ali najbolje NOVI aku i miran si

_________________
Elektrika,mehanika Ex Volvo servis Nilsson

http://www.autoklima-hrastinski.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;"


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 7 postova ] 

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan