Sada je: čet ožu 28, 2024 6:10 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 36 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: sub lip 23, 2012 12:32 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
@Branimir - moj je odabir pao na treka, imaš negdje u topicu prije viewtopic.php?f=16&t=510&hilit=trek+3900&start=75" onclick="window.open(this.href);return false;, svakako moj savjet da kupuješ tamo gdje možeš bic probati a ne da ga kupiš zato jel je lijep i sl,. ja sam prije kupnje probao 5-6 komada i onda sam se odlučio na Treka 3900 disc, e sad evo ti onfo za taj model 3900, meni je ok za ono što sam prije naveo za što trebam bic, ali moj nečak je kupio isti takav treak 3900 i u 3 mj je napravio ''gotovo'' 1000 km, on ima 17 god, 84 kg i 180 cm, no on vozi malo cesta a više po terenu, tipa Ivanšćica i sl, u tih 3 mj - mjenjali su mu vilicu jer se razlohala, nije bila priznata full garancija pa je morao participirati, lageri u pogonu dolje di su klačenke su se podrobili 2*, mjenano bez reklamacije, prednja naba ili kako se to zove na prvom kotaču je mjenjana u garanciji jer je zujala isto se valjda neš zdrobilo i tak, zašto ovo govorim, meni je taj bic super za ono kaj ja trebam, ali za nešto više nije, svakako ti preporučam Auroru u Zaboku jer možeš bic probati tamo sve kaj imaju pa odabereš što ti paše, iako da nisam kupio Treka tada, definitivno bih kupio http://www.kreidler.net/wp_kreidler_bike/?lang=en" onclick="window.open(this.href);return false; a vidio sam ih uživo u http://prodaja-bicikla.com/" onclick="window.open(this.href);return false; i isto ih možeš sve probati prije kupnje kod njih ja sam probao jedan model malo za oko 10 000 kn, a u cijeni sa trekom dobiješ na kredleru bolju opremu od mjenjača i shiftera, za oko 3-4 tis kuna dobije se fini bike, sad je samo ono što ti želiš, možeš i za 3 000 kn a i za 23 000 kn . Svakako probati bic prije kupnje, opet ponavljam Trek nije naporan bic i meni je položaj na njemu super jer je volan i lula podignuti malo pa nije kičma baš ko da ležiš, takvu geometriju bi trebao imati i GF i neki modeli Focusa i ''vilera'', ako prolaziš kraj zaboka navrati u Auroru mali dućan u prozemlju kuće kod benzinske pumpe kad iz zaboka kreneš prema bedekovćini, ili ako si što u ČK ili prelogu pogledaj i probaj kreidlera...

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: sri lip 27, 2012 12:58 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon lis 11, 2010 8:09 pm
Postovi: 1999
Lokacija: ploče
branimire jesi li uzeo ista?
ja bi trebao uzeti nesto sitno (zasad) dijelova, pa ako znate za neke trgovine da salju postom i pristaju na placanje pouzecem, napisite ovdje.


Vrh
   
PostPostano: sri lip 27, 2012 1:08 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 4:29 pm
Postovi: 1789
Lokacija: Sv. Ivan Zelina
Citat:
branimire jesi li uzeo ista?
ja bi trebao uzeti nesto sitno (zasad) dijelova, pa ako znate za neke trgovine da salju postom i pristaju na placanje pouzecem, napisite ovdje.
zutimacak

guglaj, imaju svasta, od turisticke agencije do renta...
a na njuskalu je prodaja djelova i bicikala..

_________________
V70, d5 autom., 163ks, '02.g. (2007.-2015.)
S80, d5 autom., 185ks, '08.g. (2015.-

pitanja u vezi arhitektonskog projektiranja, legalizacija i sl...
http://gradecki-projekt.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: sri lip 27, 2012 2:22 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Citat:
Predlažem da si sad lepo pogledaš kaj ti se sviđa i lepo javiš koji su ti favoriti pa onda možemo prodiskutirati pojedine bicikle.
Eto, gledam pomalo, i zaključujem da bih za ono kaj mi se sviđa (i kaj je sugerirano) trebao poduplati prvotno predviđeni budžet na oko 1000 eura+pdv. :oops: :cry: No, kak će mi to biti prvi (i zadnji) pošteni bicikl u životu, vjerojatno ću si ga i priuštiti.
Gledajući sam zaključio da tražim i trebam neki trekking bajk. Cross je slično ali više cestovno, mtb je teretnije i više terensko. Spadam (i) u biciklističku XXL kategoriju, odnosno ak se mjerim prema ovome: http://www.ozonsport.hr/index.php/town- ... kking.html" onclick="window.open(this.href);return false; ispada da sam 91 cm, odnosno treking rama treba biti x0,66= naravno najveća, 60 ili 61 cm. :) Osim toga, trekking imaju sasvim dovoljnu nosivost od 140 kg, ovi od 120 su granični slučajevi... 8-)
Pa mi se sviđaju: http://www.ozonsport.hr/index.php/town- ... -5100.html" onclick="window.open(this.href);return false; ili malo bolji http://www.ozonsport.hr/index.php/town- ... -5700.html" onclick="window.open(this.href);return false;.
Ili da ipak gledam cross verzije istih, no sviđa mi se da postoje blatobrani koje uvijek za teren mogu skinuti. No, ne vidim nigdje podatak o broju brzina pogona niti colaži kotača.
Ak virnem na drugu preporučenu stranicu onda se vrtim između http://keindl-sport.hr/product.php?id_product=711" onclick="window.open(this.href);return false; (nema blatobrana ni signalizacije) pa do maksimalno ovog: http://keindl-sport.hr/product.php?id_product=713" onclick="window.open(this.href);return false;.
Na kraju, ak mi pukne film kupit ću nekog noname kineza za 2-3 k kuna i riješen problem. :whistle:

_________________
5 cilindara, aman taman.


Vrh
   
PostPostano: čet lip 28, 2012 12:03 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Za pocetak kod obadva Cuba piše :"Trenutno nedostupno, molimo provjerite druge opcije.
Klik za info o dostupnosti" tak da....
Što se tiče dva Ghosta spremi si u žep 2200 kn i kupi model TR 5100. Zašto? Prednji i zadnji mjenjaći su gotovo identični (XT i Deore), okvir je identičan s identičnim cijevima, na jeftinijem modelu imaš lulicu volana kojoj se štela nagib pa ti to donekle omogućava da nađeš bolju poziciju na biciklu. Skuplji model ima ručice kočnica i diskove od Shimana a slabiji od Avida. Ni jedne ni druge nisu vrh kočnica ali su sasvim adekvatne za ovaj rang. Što se tiefelgi ni one nisu vrh ali su sasvim O.K. i ova Alex Dt 17 mi se čini nešto robusnijom i s više "mesa". Oprema na bike je sasvi O.K.

Što se tiče dva Cuba razlika se svodi na vilice koje se razliuu samo po matrjalu, jedna je od al a druga u žembelejzja, volanima i lulicama volana. E sad kočnice su na papiru iste ali na slikama nisu. Inače su shimano diskovi.

Što se tiče Gosta vs Cube i onoga što si ti očekuješ bike, Tr 5100 ti je puna šaka brade, opremljeniji je, ima dobre komponente, s njime možeš sići s asfalta bez da se bojiš da se bu raspal na prvoj grabi. Istina za neki cross contry nije ali koliko sam ja shvatio tebi to nije ni u planu. generalno gledajući Cube rame su u tvojoj veličini nešto duže, Ghost ima višu cijev vilice pa bi ipoložaj volana trebao biti malo viši (ovisi i o vilici i o obliku volana, kao i lulici volana koja se na Gotsu da podešavati). Ghost ima veći međuosovinski razmak pa bi trebao biti stabilniji na pravcu, u teoriji.

Ak te kaj još zanima pitaj a za sada toliko od mene.

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
PostPostano: čet lip 28, 2012 7:47 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Citat:
Ak te kaj još zanima pitaj a za sada toliko od mene.
Čim ovo sve apsolviram. Fala, baš si enciklopedija za bicikle... :clap: ;)

_________________
5 cilindara, aman taman.


Vrh
   
PostPostano: ned stu 02, 2014 2:16 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Citat:
Čim ovo sve apsolviram. Fala, baš si enciklopedija za bicikle... :clap: ;)
Da dignem temu iz mrtvila, vrteći se ovak posezonski po Njuškalu i tražeći klincu neki bajk (i kupivši vrlo uredni 24 colni MTB za povoljne novce) naletih na oglas jednog poznanika:
http://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/cube ... s-13079706" onclick="window.open(this.href);return false;
Čovjek se našao u egzistencijalnom škripcu pa je osim raspodaje fotoopreme prisiljen prodati i bicikl. Koji je meni osobno tehnički too much ali mi se čini kao dobra kupovina. Jedini mogući problem je što je rama 21 col, jer on je nešto niži od mene. Probna vožnja mi je naravno ponuđena, razgovor o cijeni također, kaj misliš o tome?
Moj korak je 93 cm, za MTB bi to bilo na donjoj granici veličine.

_________________
5 cilindara, aman taman.


Vrh
   
PostPostano: ned stu 02, 2014 5:24 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Ha ne znam, za 1200 kn više dobiješ takav novi 2014 MY, s tim da dobiješ i na rate + eventualno neki popust. http://keindl-sport.hr/prodaja-bicikli- ... -2014.html

Kaj se tiče geometrije ako ti je 21" premali uvijek možeš kupiti dužu lulicu sica i volana. Time ćeš povisiti i produžiti poziciju na biciklu. Što je uvijek bolje ako se radi o graničnom slučaju nego kupiti preveliku ramu. Probaj vidjeti za koliko ti je točno mm preniska ili prekratka pozicija (provjeri koliko još postojeća lulica sica može ići van) na biciklu pa onda možeš vidjeti koliko ti duža lulica uopće treba. Istina ovo je dosta sloping rama (gornja cijev je jako ukošena prema sicu) pa je i ova llica sica dosta dugačka. S druge strane cijev sica od 23" u odnosu na 21" je točno 5cm duža. Dakle metar u ruke.

http://www.cube.eu/bikes/mtb-hardtail/l ... line-2015/

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
PostPostano: pon stu 03, 2014 5:11 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Citat:
Ha ne znam, za 1200 kn više dobiješ takav novi 2014 MY, s tim da dobiješ i na rate + eventualno neki popust. http://keindl-sport.hr/prodaja-bicikli- ... -2014.html
Taj akcijski je ostao jedino u 17", tak da figa. Svakak ću ići isprobati ovog pa bude puno toga jasnije.

_________________
5 cilindara, aman taman.


Vrh
   
PostPostano: ned stu 16, 2014 10:17 am 
Offline

Pridružen/a: sri lis 08, 2014 8:21 am
Postovi: 53
Vozi: S40 1.6 2002
S obziron da si visok 195cm i ako recimo pri tome imas dige noge cube nisu bicikle za tebe. A ako bas zelis Cube onda 23" i nista manje.


Vrh
   
PostPostano: čet sij 01, 2015 6:10 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Citat:
S obziron da si visok 195cm i ako recimo pri tome imas dige noge cube nisu bicikle za tebe. A ako bas zelis Cube onda 23" i nista manje.
Nije da sam zagrizao za marku, tek je (čini mi se) dobra prilika dobit nešto u pola cijene novog, a skoro novo. No, oglasa više nema, bit će da je prodao.

Nego, šta mislite o ovome: http://www.bim-bike.hr/hr/ktm-bicikli/2 ... -sport-29/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Bitno lošiji od spomenutog Cubea? Prednosti su mu što mogu birat veličinu i što mogu kupiti na rate.

_________________
5 cilindara, aman taman.


Vrh
   
PostPostano: čet sij 01, 2015 9:42 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Nadam se da si svjestan da ovaj KTM sa austrijskim nema apsolutno ništa zajedničkog osim ta tri slova ;-)

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
PostPostano: čet sij 01, 2015 9:50 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Čini mi se da za manje love se dobiju bolji dijelovi nego kod Cuba, jedino ti nisam siguran za tu Suntour vilicu. Rochshock su kao neki pjam, ali naravno ne svi modeli.

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
PostPostano: pet sij 02, 2015 12:52 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Citat:
Nadam se da si svjestan da ovaj KTM sa austrijskim nema apsolutno ništa zajedničkog osim ta tri slova ;-)
Opće ne gledam marku, da piše Volvo gore ne bi me dodatno privuklo. :mrgreen: Ali ovi ne izgledaju loše. A sad, koja je cijev sjedala ili tak neki hi-tech dio bolji od nekog drugog ne znam. Zato pitam. :whistle: I priznam da mi ide na đigericu da svaki šaraf ima neko bijesno ime.

_________________
5 cilindara, aman taman.


Vrh
   
PostPostano: pon sij 05, 2015 9:10 am 
Offline

Pridružen/a: sri lis 08, 2014 8:21 am
Postovi: 53
Vozi: S40 1.6 2002
Sta se tice KTM-a tu ti je dgovorcin sve odgovorija.
Al inace kad se bicikle kupuju nekupujes opremu nego geometriju jer ti nevozis mjenjace nego ramu. (slikovito receno ako na Pony stavis XT mjenjac jel to onda dobra bika?)
U slobodnoj prodaju razlika izmedju Acere i XT-a je oko 300kn.
Sta se tice vilice izmedju Rock Shoxa i Suntour-a meni je osobno drazi Suntour u nizen rangu. Ljudi vise preferiraju RS jer su vise culi za njega i cesci je u visem segmentu bicikli pa in je to kao sinonim kao nesto vrhunsko.

Ja bi ti preporucija da pogledas Specializeda Rockhopper-a npr. njihova geometrija je odlicna i bicikla je lako dostupna u HR ili recimo Scott Scale 9xx samo sta meni kod Scotta nije drago sta drze dosta nisko volan. Preporucija bi ti i Giant al on trenutno nema nista zanimljivo sa kolon 29" za prihvatljivu cijenu.

Uglavnom odi do ducana sa biciklama i sjedni na svaku i vidi koja ti odgovara. Cisto iz primjera Stocc su vrhunske bike al meni nepasu, al zato mi specjalized i Giant leze ko rukavica.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 36 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan