Sada je: čet ožu 28, 2024 3:47 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 36 postova ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: čet lip 21, 2012 8:01 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Došlo je konačno vrijeme (nakon jedno 20 godina pauze) da si nabavim neko međunožno guralo sa podguznim upiračem, da s klinčadijom mogu odpedalirati negdje, kao pješak sam prespor. :) Pa molim prezidentea i ostale upućene u tematiku da me posavjetuju.
Pitanje je što, gdje i za koliko novčića. Nisam upućen ni i marke niti u modele ni u kategorije, čuo sam za Giant, Rog. Znam samo da imam 120 kila i 195 cm, da me interesira cestovna vožnja s povremenim terenskim izletima (otprilike 70:30%) i da ne želim neko jeftino smeće koje će se rastepsti na nekom žešćem usponu. No, ne želim niti prodavati bubreg zbog bicikla, to jest ciljam na neku srednju klasu. A kako ne znam niti red veličina cijena, raspalite prijedlozima, linkovima, savjetima, slikama, tipsovima&tricksovima i svime onime što jedan (budući) biciklist mora znati. Cijenit ću i bogatu paletu što serijske što dodatne opreme, ne nužno originalne ali svakako odgovarajuće. Pa, hvala...

_________________
5 cilindara, aman taman.


Vrh
   
PostPostano: čet lip 21, 2012 8:31 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet sij 24, 2008 11:22 am
Postovi: 1232
Vozi: tečetri
Lokacija: Zadar
nebi falio na s jednim ni s drugim

TREK Dual Sport 8.3
slika

TREK 4300 disc (imam ga ja)
slika

_________________
slika


Vrh
   
PostPostano: čet lip 21, 2012 9:19 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
U svakom slučaju, dobro ocijeni veličinu rame, tj., nemoj se zeznuti poput mene prilikom prve kupovine i kupiti bicikl s premalom ramom. Obzirom da te ima, na tvom mjestu, ja bih gledao isključivo MTB bicikle, i to po mogućnosti one sa 28 cola kotačima. Što se tiče marke i modela, @DraženP ti je dao odličan prijedlog, TREK bicikli su, koliko je meni poznato, odličan omjer uloženog i dobivenog, a ako se ne varam, oni rade pojedine bicikle koristeći se nekim od odličnih izuma "oca" MTB bicikla, Gary Fishera, poput G2 geometrije (savršeni odnos između rame, vilica i bla, bla, bla). Po mom mišljenju, cijene nekog dobrog MTB bicikla počinju od 3.500,00 kuna, ovisno o potrebama, pa nadalje. Sve što je ispod toga, mislim da nije dovoljno kvalitetno i da se ne isplati kupovati ako ga se planira koristiti za bilo što više od odlaska u lokalnu trgovinu.

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: čet lip 21, 2012 9:42 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 4:29 pm
Postovi: 1789
Lokacija: Sv. Ivan Zelina
iskreno, skoci do keindl sporta u zg, i da ti decki preporuce bicikl...
jer s 120kg to trebaju biti fajn jake osovine i ležajevi a da se ne podrobe!

poznanik je kupil corratec za 5000kn, i odma kod kupovine su mu promjenili lezajeve pogona za jace, jer su rekli da nebudu s njegovom tezinom izdrzali ni 100km

_________________
V70, d5 autom., 163ks, '02.g. (2007.-2015.)
S80, d5 autom., 185ks, '08.g. (2015.-

pitanja u vezi arhitektonskog projektiranja, legalizacija i sl...
http://gradecki-projekt.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
PostPostano: čet lip 21, 2012 9:47 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto lip 12, 2007 12:03 pm
Postovi: 2022
Vozi: XC90 2.5T
Lokacija: Jaska
Pošto ćeš pretežno voziti po cesti gledaj ovako nešto:
http://www.proteajaska.com/index.php?ka ... parent=344" onclick="window.open(this.href);return false;"
Dobar omjer uloženog i dobivenog,ovaj primjerak nije za divljanje po brdima ali nećeš imati problema ako se uputiš na koji izlet.

Ako hoćeš brdsku pilu onda gledaj u ovom smjeru:
http://www.proteajaska.com/index.php?ka ... parent=286" onclick="window.open(this.href);return false;"

Ovi bicikli ne bi trebali imati problema sa tvojim dimenzijama ;)
Ako te zanima specialized mogu provjeriti u protei dali imaju prošlogodišnjih modela jer na iste daju lijep popust :)
Na bilo koji bicikl da se odlučiš nemoj ga kupiti bez probne vožnje i kao što je kiki napisao, pripazi na velčinu rame 8-)


Vrh
   
PostPostano: čet lip 21, 2012 10:05 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon lis 11, 2010 8:09 pm
Postovi: 1999
Lokacija: ploče
kao ponosni vlasnik gary fishera mislim da TREK-ovi su malo precijenjeni. no da se vratimo na bitno.
sa obzirom na tvoju tezinu, zaista bi bilo dobro da odes u trgovinu koja se bavi samo biciklima i opremom, i da ti tamo pokusaju nesto sloziti/savjetovati. to kazem zbog onog dijela gdje si rekao da ces imati i znatan udio terenske voznje.
nemoj diskove (mehanicke, na sajlu) uzimati pod obavezno, pakne sasvim lijepo koce. hidraulicni diskovi su za preporuku, ali bitno poskupljuju bike.
i jedan prijateljski savjet- uzmi najudobniji sic sto nadjes :)


Vrh
   
PostPostano: čet lip 21, 2012 12:07 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2012 3:20 pm
Postovi: 1415
Vozi: Volvo S60 2.4/125
Lokacija: Osijek
Citat:
kao ponosni vlasnik gary fishera mislim da TREK-ovi su malo precijenjeni. no da se vratimo na bitno.
sa obzirom na tvoju tezinu, zaista bi bilo dobro da odes u trgovinu koja se bavi samo biciklima i opremom, i da ti tamo pokusaju nesto sloziti/savjetovati. to kazem zbog onog dijela gdje si rekao da ces imati i znatan udio terenske voznje.
nemoj diskove (mehanicke, na sajlu) uzimati pod obavezno, pakne sasvim lijepo koce. hidraulicni diskovi su za preporuku, ali bitno poskupljuju bike.
i jedan prijateljski savjet- uzmi najudobniji sic sto nadjes :)
I ja imam Gary Fishera (Tiburon), jako sam zadovoljan biciklom, no ja ga koristim isključivo po gradu, mislim da nije baš dobar za bilo kakav off-road izlet. Što se tiče razlike između pravog Gary Fishera i Treka, mislim da je suvišno razglabati o tome, ipk je Gary Fisher "otac" brdskih bicikala, no, TREK je preuzeo Fishera i (koliko je meni poznato, nisam siguran) Fisherovi bicikli sada izlaze samo pod TREK-ovim imenom. Isto tako, iako sam pobornik GF bicikala, mislim da neće pogriješiti kupnjom bilo koje poznate marke (Author, GT, Scott, Fuji, Wheeler, itd, itd), samo neka ga bira prema svojim potrebama i svojim dimenzijama, a ni škrtarenje se ne isplati kod kupnje bicikla (probao sam, na kraju me koštalo puno skuplje, jer sam morao kupiti drugi bicikl).

Što se tiče sica, toplo ti preporučam da poslušaš savjet @mire06 i da odmah nabaviš što je moguće udobniji sic! Obzirom na tvoju težinu (znam o čemu zborim, imam oko 105 kg), vjeruj mi, to ti je jedna od bitnijih stavki kod nabavke bicikla :D

_________________
Kad čovjek umre, ni ne zna da je umro i nije tužan. Tužni su ljudi oko njega. Isto je i kad je čovjek glup.


Vrh
   
PostPostano: čet lip 21, 2012 12:37 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon lis 11, 2010 8:09 pm
Postovi: 1999
Lokacija: ploče
malo da pojasnim svoj post.
svi proizvodjaci sastavljaju bicikle od dijelova dostupnih na trzistu, shimano, SRAM, neki cak i rame kupuju pa onda prodaju gotove proizvode. zato sam mu savjetovao odlazak u specijaliziranu trgovinu, tamo ce dobiti najvise za svoje novce. ne samo u materijalnom smislu.


Vrh
   
PostPostano: čet lip 21, 2012 1:13 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
Ovak, sudeći po onome kaj si napisal kak i kad ga misliš koristiti idealan bi ti bil neki Cross/trekking bicikl (nije ni MTB a nije ni cestovni). U Zg imaš par većih trgovina koje imaju i više ili manje dobre web stranice gdje si možeš pogledati bicile. Tako bih izdvojio:
1) Keindl sport i njihove trekking bicikle . Drže Cube, Cannondale, Jumpartrack i KHS
2) Rog-joma (čije stranice su za ubit se) ali imaju također finu ponudu trekking bicikala za 2012 i 2011 Drže Trek i Fuji
3) Ciklo-centar koji su cross bicikle metnuli dosta nespretno pod asfalt a tradicionalno se drže Kone i u novije vrijeme Meride link http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=494" onclick="window.open(this.href);return false;
4) Ozon sport sa selekcijom cross i trekking bicikala a drže Ghost link http://www.ozonsport.hr/index.php/town-a-country.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Sad si lepo pogledaj modele i cijene i odaberi si kaj ti se sviđa.

Kaj se tiče dijelova koji su u 99% slučajeva Shimano gledaj da oni glavni (ručice mjenjača, prednji i zadnji mjenjač, pogon, lančanici i kočnice) budu serije iznad Alivio, odnosno da bude nešto od Deore, SLX ili Deore XT. Vrh je XTR ali to ti ne treba. generalne upute za kotače ti nemrem dati je proizvođač ima more, o tome možemo drviti kad se odlučiš za neki konkretan model bicikla. Kao i o ostatku dijelova.
Kod kupovine bicikala trebaš paziti na veličinu okvira. Nisi baš mali (195 cm) pa će ti odgovarati okviri iz gornjih razreda pojedinih proizvođača. Nažalost svaki proizvođač okvira ima svoju filozofiju veličina okvira (kako od načina na koji ih se mjeri pa do samih oznaka veličina). Jednu takvu filozofiju možeš pogledati na slici ispod. Radi se o Intersportovoj robnoj marki , Nakamura.

Slika se nalazi na ovom linku http://postimage.org/image/64yq19f29/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; glupi forum ne želi prihvatiti lik sa fotkom :evil:

Predlažem da si sad lepo pogledaš kaj ti se sviđa i lepo javiš koji su ti favoriti pa onda možemo prodiskutirati pojedine bicikle.

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
PostPostano: čet lip 21, 2012 1:43 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned tra 22, 2007 9:34 pm
Postovi: 4136
Vozi: V70R
Lokacija: Zagreb
I da, nemoj se opterećivati markama okvira, u ovom, a i višim cjenovnim razredima svi se proizvode na dalekom istoku nerijetko u istoj tvornici :-) a vrlo često skupo plaćaš samo naljepnicu na okviru. Bitno je samo da imaš što bolju i dužu garanciju ak nekaj pođe po zlu.

_________________
V70R 299 HP 7/2013 -
V70 2.4 170HP 12/2011 - 7/2013
V40D 115HP 11/2004 - 12/2011


Vrh
   
PostPostano: čet lip 21, 2012 8:18 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: čet stu 25, 2010 9:16 am
Postovi: 431
Vozi: S40 phII 1.6 2002.g V50 D3 2011 R-design
Lokacija:
evo tu malo pronjuškaj, možda se nađe neki kvalitetan savjet
http://www.dropbike.com/forum/" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
...ne vozi brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti...


Vrh
   
PostPostano: pet lip 22, 2012 12:37 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
120kg,195cm :think: ........XC90 :dance:


Vrh
   
PostPostano: pet lip 22, 2012 11:33 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Citat:
120kg,195cm :think: ........XC90 :dance:

:clap: :clap: :clap: :lol: :lol: :lol:

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: pet lip 22, 2012 7:47 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: sub lis 29, 2011 8:07 pm
Postovi: 275
Vozi: s60 d5
Lokacija: B.Luka
Ajme meni, pa lakse ispade Volva kupiti nego biciklo!
Ps. I ja sam u potrazi za istim ali su mi dimenzije i gabariti malo drugaciji (130kg, 180cm) i mogu ti reci da ja gdje se pojavim, ovi mi odma s vrata kazu da nemaju nista za mene!


Vrh
   
PostPostano: pet lip 22, 2012 8:14 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: pon lip 16, 2008 12:22 pm
Postovi: 1358
Vozi: V90 1997. opet i još uvijek
Lokacija: rotterdam
trebali bi dojti tu k meni u niskozemsku i trazit..
halo Bing :!: kako brat :?:
cuj imam neke sitnice za tebe :!:
cijena:sitnica...5 minuta straha :mrgreen:

_________________
Nosonja...964...2.5...170KS...1995...šalto sam...
Crni đek...V90...3.0...204KS...1997... šalto sam...
Kumpić ...V90...3.0...180KS...1997...šaltam ja...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 36 postova ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan