Sada je: čet ožu 28, 2024 12:35 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 27 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri sij 19, 2011 4:10 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Malo mi sinula ideja :) , a čini mi se da dosad nije bilo generalno pisano u nekom od topica, zapravo, kako je tko od Vas zadovoljan svojim volvom ??? :!:

Koliko je ispunio očekivanja vlasnicima koji su se nakon neke druge marke odlučili na volvo, kakvi su dojmovi, koliko često ga servisirate, koliko često se kvari, koliko troši, koje su mu prednosti a koje mane ... da li čete nakon sadašnjeg modela opet kupiti volvo, zašto da zašto ne ... :wink:

Ima li kakva ideja da se napravi anketa ili da svatko napiše generalno recimo koji model, koji motor, koja oprema, koja god, potrošnja, servis. interval, utisci (dobro/loše) :roll:

Što mislite o tome :?:

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: sri sij 19, 2011 4:52 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon lis 11, 2010 8:09 pm
Postovi: 1999
Lokacija: ploče
dobra ideja, ali evo ja necu biti prvi sa osvrtom jer tek 3 mjeseca vozim volva i smatram da nisam dovoljno dugo proveo za volanom istog da bih dao objektivnu ocjenu. bar jos 3 mjeseca pa cu napisati nesto. 8)


Vrh
   
PostPostano: sri sij 19, 2011 11:31 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon pro 13, 2010 12:04 am
Postovi: 1309
Vozi: V40 2.0T i V 70 D5
Lokacija: bjelovar
Dobra ideja.Ja vozim Volvo unazad 5 god. i imam 2 kom.Mislim da i to nešto govori o mojem stavu.Oni se kvare kao i svi drugi auti,originalni dijelovi ništa skuplji od drugih...jednostavno treba voljeti :D


Vrh
   
PostPostano: čet sij 20, 2011 8:16 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Dobra ideja.
S60 2.5T 2005, 130000 km. Vrlo zadovoljan autom, udobnošću, performansama, zvukom. Da li bih kupio opet Volvo? Bih svakako, ali sumnjam u to jer su cijene otišle u nebo.
A ljute me škripanje sjedala, ležajevi kotača koji ne izdrže 50000 km, klok-klok zvukovi između homokinetičkog zgloba i glave kotača (ozubljenje dobije luft i to je tak...).

_________________
5 cilindara, aman taman.


Vrh
   
PostPostano: čet sij 20, 2011 10:07 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon ožu 05, 2007 8:04 am
Postovi: 514
Vozi: S40 phI-LPG
Lokacija: štefanec - međimurje
S40,96,115KS,1.8,ben+LPG....225000km

vozim ga skoro 5 let,i isto,škripi na sve strane,promenil sam kugle...dobro....
promenil sam amortizere jer sam se nadal da bu bolje ,onak barem malo....iskeširo 2500kn za nikaj....sad mjenjam sve selene na zadnjim kotačima....vidli bumo....hebiga....nikad neznaš....

dobar je,meni je moj najbolji,ima dosta kilometri i mislim da mu je siher 100tkm skinuto tak da ide ko raketa....dok znam nekoje koji su imali mazde,škode,i ostale marke a crkli motori na niti 200tkm....
te sitnice budu se popravile i amen...

opet volvo? naravno,al nekaj većeg ,V70 ili XC90, to ipak ideš klasu više...al te cijene...ideš đurđa...
dok znam da dachia duster košta 100tkn i moreš s njim preživit frontalni sudar (bez posljedica-imam iskustva) onda se zapitam :roll: :roll: :roll: šala...

mogel bi pisatiiiiii....al ne,volvo i ostali...he


moj moto,fučkaš auta kaj ga nemoraš popravljati :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
kupil bum si s60R i nikoga nikaj nebum pital ;-)


Vrh
   
PostPostano: čet sij 20, 2011 11:18 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Bravo dečki, THX na podršci ... mislim da je ovo super i da če se topic kontinuirano razvijati u pravom smjeru a i sa korisnom zadaćom da novim korisnicima foruma (ili gostima) budu dostupni na jednom mjestu utisci vlasnika Volva. Mislim da je to jako vrijedna informacija poencijalnim novim vlasnicima volva.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: čet sij 20, 2011 12:04 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pon svi 05, 2008 4:50 pm
Postovi: 103
Lokacija: Rijeka
evo vlasnik sam volva V40 DI 115KS 4,5 godine (2002g.). Do sada sam vrlo zadovoljan. Kupio sam ga kad je imao 4 god. i originalnih 90.000 km. Sada ima 183.000 i doslovno se ništa nije kvarilo (osim žarulja i gumene cijevi turba).
Na autu je sve original (osim naravno servisnog materijala). Meni ništa ne lupa i ne škripi. Da li sam imao sreće ili ne derem auto neznam (možda 26g vozačkog staža pomaže).
Servisiram ga svakih 15.000 km. Kako sam nekad radio u Fordu, servisiram ga kod privatnog automehaničara (moj bivši šef servisa) kojem vjerujem više nego ikom. Servisni dijelovi koje koristim su miješano:
- ili original (gdje mislim da ipak treba)
- ili kvalitetni zamjenski (ne koristim jeftine dijelove jer se oni uvijek pokažu najskuplji).
- ulje koristim Mobil1 i vrlo sam zadovoljan kako sve klapa (je malo skuplje, ali)
Kako sam se naprodavao novih auta, ja uvijek tražim dobar polovni. Nemam love na autu izgubit 20.000 eura za 4-5 god. Isto tako ne volim često mijenjat auto, ovaj će potrajat još par godina.
Kako sam s ovim volvom zadovoljan (iako bih rađe da je V70) volvo će i ubuduće biti u užem izboru. Uspoređujući ga s mojim prethodnim autima, on mi se pokazao najboljim a čak i najmanje kvarljivim (uz nissan primeru).


Vrh
   
PostPostano: čet sij 20, 2011 12:23 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: sri svi 13, 2009 12:16 am
Postovi: 90
Lokacija: Zagreb
S60, 2007.godina, D5 motor.
Imao je neke mušice, webasto i nedavno ispuhivanje filtera čestica jer se vozim stalno po gradu.
Ništa što ne bi otišlo na nekom drugom automobilu, tako da je to ok.
Jedino što je imao tvorničku grešku na 18 tis. km otišao cilindar kuplunga, ali je zamijenjeno o trošku servisa.
Dojam - jako zadovljna volvom kao markom općenito, ovo mi je prvi volvo, uvijek smo imali njemačke aute u obitelji ranije.
Iznenadio me udobnošću, jednostavnim linijama iznutra, vrlo je pregledan što mi je također bitno, s motorom sam ekstra zadovoljna, vuče kad treba super, nema problema.
Potrošnja mi je malo veća zbog svakodnevne vožnje po Zg, ali kad se ode tu i tamo na otvorenu cestu, pada potrošnja automatski, tako da je i to regularno.
Zaključak - oduševila sam se markom, jednog dana mislim da ću opet kupiti neki drugi volvo, mislim da neću mijenjati marku.


Vrh
   
PostPostano: čet sij 20, 2011 2:34 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
XC 70 awd 2005 god, d5 185 ps, trenutno 175 000 km (iz avatara)
Auto koji smo kupili nakon golfa 5 tdi a i prije smo vozili samo vw grupaciju mada je moj osobno prvi auto bio 740 2,4 d gle '84 god, dobili smo dijete, malog Mateja, treba sjedalica, kolica ... i naravno sigurnost je bila od visoke važnosti ... i odlučili kupiti drugi auto...nakon duge potrage odluka pala tada na xc-a, auto je nadmašio sva naša očekivanja, jednostavno auto ko stvoren za obitelj, povišen, 4*4 pogon izvanredan pogotovo u zimskim mjesecima, možeš s njime manje više kud god hočeš, mimo svakakve opreme, ono što jako koristi su park senzori odostraga, tempomat, te velika preglednost iz položaja vozača i suvozača prema naprijed, te izuzetan komfor na prednjim sjedalima i ogroomniii bunker koji još nije bio dovoljno velik pa smo počastili xc-a krovnom kutijom od 500 lit:). Potrošnja stvarnih 8,5-9,5 lit, auto je ručni 6 brzina, snage ima kad treba mada se u pricipu vozi između 60-80 km/h, osim izleti po autocesti kad se uredno vozio 140 na tempomatu, bitno je kad treba preticat da daš gas i on ide, a ne da se vučeee. ...Servisni interval je na 20 000 km kojeg se držim, održavam ga u ovlaštenom servisu, cijene variraju od 2500 - 6000 kn po servisu, ovisno što treba, zajebavao webasto - rješeno, druge sve je odlično i ne kvari se ništa više ni manje neko kakav drugi auto možda iste ili sl. klase, promjenio diskove 1*, nosač motora 1*, spona * 1, krajnik * 2, ostalo sve odlično stanje i nakon 175 tkm, ne trese, ne lupa, ide ko po špagi, ponekad me živcira ljuljanje ko na brodu, ali to je takav auto, te jedina zamjerka je prostor na zadnjoj klupi za odrasle osobe jer je prostor za noge dosta skučen, ostalo je za sve same pohvale. Jedina problem su gume koje nisu standardnih dimenzija pa je kom oko 1500-2000 kn u redovnoj ponudi.
Da ga mjenjam zamjenio bih ga samo za noviji model xc-a 70-ke i to sa istim d5 185 ps motorom, možda i sa 205 ps ali takav novije godište dok su rješili dječje bolesti je izrazito skup i manje više nema ih u ponudi rabljenih bar ne sada, tako da čemo uživati i dalje u xc-u ako bude mogućnosti.
Bilo je tu još par volvača za koje imam samo dobre utiske, osim benzinaca koji po meni previše troše, ali otom potom, generalno mislim da je bio odličan i racionalan izbor na Volvo i nas još nije razočarao, i da ...imam još i 760 2,4 td iz '89 koji služi tu i tamo za prodjirat se vikendom i koji je trenutno u fazi da se nabavljaju novi djelovi za njega, ići če na limariju, lakiranje, tapiciranje i vračanje u tvorničko stanje, o njemu se ima puno pisati ali ukratko, pali i vozi, siguran, robustan, usudio bih se reči da teško da ima konkurenciju po godinama i da se tako drži i da je bez brige spreman i pouzdan i za dalja putovanja . provjereno.

Volvo for life.

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: čet sij 20, 2011 4:33 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet ožu 20, 2008 8:44 am
Postovi: 300
Lokacija: Bjelovar
S40 ,2.4 ,2005. god.
Kupljen novi kod Baotića. U početku problema sa zaključavanjem i otključavanjem, škripanjem sjedala i papučice kuplunga.
No sve riješeno u garanciji. Poslije toga promjenjen konektor u lijevim vratima i obje prednje vilice.
Što se tiče motora, SVE 5. Ima skoro 200000 km i neumorno broji dalje :)
Oduševljen sam i danas nakon 5 god. uglađenošu i radom motora, te ugodnim prebacivanjem brzina. Jedino možda mali minus je
potrošnja od 10.5 litara na u gradu ,na otvorenom 9 lit. /100 km.
U skorije vrijeme se ne planira prodavati ,pa se nadam da će nastaviti ovako dobro služiti i dalje.

_________________
Volvo S40
2.4 Summum
model 2005.


Zadnja izmjena: zvr, dana/u čet sij 20, 2011 10:40 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh
   
PostPostano: čet sij 20, 2011 4:44 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon lip 28, 2010 8:31 pm
Postovi: 573
Vozi: 2020 Volvo V60 R Design
Lokacija: okolica Samobora
Volvo S60 2.4 T
Inače što se tiće Volva od kad sam bio mali uvijek je bio neki koji mi se sviđao.
Oko mene uvijek bili Volvači ali kod mene do sad nikada.
Prošle godine sam napokon i ja sebi uzo jednoga.
Inače što se tiće očekivanja i onoga što sam dibio, preugodno iznenađenj. Motor je imao 150000 km sad je za manje od godine kod mene napravio 30000 km i nikakvih problema nije bilo osim malog servisa alternatora. Neka tako i ostane u buduće i budem zadovoljan. Veći minus ide jako malom krugu okretanja što u Zagrebu donosi more poslijedica i zanimljivih situacija, zatim što se tiće unutrašnjosti problematične obloge vrata.
Ukratko uz sve sitnarije koje sam nabrojao dojam i ocijena je iznad očekivanja.
Posebno zadovoljstvo moram iskazati za DSTC!


Vrh
   
PostPostano: čet sij 20, 2011 6:15 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6554
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
Ha kud svi turci tud i mali Mujo :lol: :lol:

S-40 TD 90 KS :roll: 1998 god. 185000(za one koji neznaju da se kilometri mogu vratiti)
kupio sam ga pred godinu dana zato sto mi se ta serija volva oduvijek svidala
moja jedina pogreska je bila sto sam kupio dizela jer kad sam kupovao mislio sam da ce mi 90 ks-a biti dovoljno ali sam se zeznuo-malo
no to nema sad veze auto je strava ima mjesta sasvim dovoljno za mene zenu i maloga - za sad(kasnije idemo na vece brojke)
udobnost ok i servisi nisu tako skupi kako ljudi pricaju (oni koji nemaju volva)nego su sasvim realne cijene sto me jako iznenadilo
jedina mala zamjerka je to sto nema dovoljno ili nikako zamjenskih djelova :D

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.0 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
PostPostano: čet sij 20, 2011 6:18 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6554
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
btw. BELA pohvale na temu :clap: :clap: :clap:

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.0 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
PostPostano: čet sij 20, 2011 7:02 pm 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: pet stu 27, 2009 6:39 pm
Postovi: 371
Vozi: Volvo V 70 2.5 T
Lokacija: Zagreb
Imao sam 3 Volva -V 50 2.0d 6 brzina,S60 R-6 brzina i XC 90 V8 aut/tiptr.Prvi štedljiv ali bučan,i osim d5 motora,ne bih to vozio opet.Nisko sjedište,malo mjesta za odrasle straga,tvrd kao golf.Motor odličan,jak dovoljno za svaki način vožnje.S 60 R je nešto posebno-lijep,brz i siguran.Dijelovi užasno skupi,kao i servisi,ali takav auto traži samo original.Potrošnja cca 14 l u gradu,puno manje na otvorenoj cesti-300 konja treba i napojiti.Jako,jako dobar auto.Sicevi kao iz snova,na comfortu i vrlo udoban.Nažalost,krug okretanja katastrofa.Ko autobus,i to mi je jedini ozbiljan prigovor.XC 90 je bio ispunjenje jednog od mojih snova,a to je vožnja auta s V8 motorom.Sve odlično,auto bez ijedne zamjerke,osim bezobrazno skupih dijelova i servisa skupljeg nego kod Porschea.U doglednoj budućnosti,nadam se ponovno XC klasi,ali ovaj puta po supruginoj želji,xc 60.

_________________
Volvo V 50 2.0 d
Volvo S 60 R
Volvo XC 90 V8
Volvo XC 60 2.4 d
Volvo V 70 2.5 t


Vrh
   
PostPostano: čet sij 20, 2011 7:20 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet vel 20, 2009 7:09 pm
Postovi: 696
Vozi: 850 T-5
Lokacija: Zagreb
Ja sam stari Volvaš. Prvi sam nabavio proje 15+ godina i to 244 GLE D6 s gomilom opreme. Modeli serije 240 su valjda dobro poznati svima, a diesel varijanta? Na taj WV motor ima raznih komentara kao i iskustava. Moje je odlično i na taj auto nikada nisam imao primjedbi. Mala potrošnja u gradu max do 8,5 lit. To je nadasve funkcionalan i siguran obiteljski auto. Imao sam i 240 s motorom B19 i plinom. Također bez zamjerke. Slijedeće iskustvo je 850 karavan TDI. Vozio sam ga kratko jer je bio izvožen i u relativno lošem stanju pa sam ga vrlo brzo prodao - inače naravno odličan s neuobičajeno malom potrošnjom - max 8,5 lit / grad. Sada je to 850 sedan T-5. Vrlo dobar auto jer da nije ne bi bio u tako dobrom stanju nakon 16 godina. Da ima zadnji pogon bio bi odličan :wink: .

_________________
850 T-5


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 27 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan