Sada je: pet tra 26, 2024 4:35 am.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 8 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: pon stu 15, 2010 8:13 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon srp 27, 2009 6:41 pm
Postovi: 518
Vozi: Volvo FH16
Lokacija: Orahovica
htio bih otvoriti tekući račun, pošto nemam nikakvog iskustva sa karticama i još mlad (19 god),
htio bih pitat vas koji se razumijete i imate kartice i to jer se nebi htio zaletit i zeznit se.
dakle htio bih karticu preko koje bi mogao dić manji kredit (3000€ max), iduće godine, a i htio bi mogućnost otvaranja paypal računa,
znači da se mogu koristiti ebayem i sličnim stranicama (zasad preko frenda kupujem a nevolim ga gnjavit).
još jedan razlog je taj što plaću na ruke dobivam, a ovako bi ćim bi dobio ošao u banku stavit i mirna bosna.
jedan frend mi je rekao american, da je to najbolji izbor za ono što želim.

a sada bih vas molio ako vam nije problem da mi preporučite jer bi mi to bilo jako korisno. hvala!

_________________
"There are dreams and desires, sanity or curiosity, rational or gut decision, clear targets or spontaneous detours, and there's the good feeling of driving a car wich is just as individual as you are. That's why you drive one. Volvo for life" :)


Vrh
   
PostPostano: pon stu 15, 2010 8:28 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sri ruj 08, 2010 8:54 am
Postovi: 6555
Vozi: V70
Lokacija: Zagreb
di god otvoris na isto dodes
svi oni ti imaju kamate i ostale lopovske cake kako da ti uzmu novac
tako da ti je sasvim svejedno bila to zagrebacka, privredna, erste ili neka druga

_________________
S40 TD 98'-2009-2011
850 R 96'-2011-2019
C70 2.0T 00'-2018-2020
V70 2.5T AWD 04'-2020-...
740 2.3 turbo 90'-2022-...


Vrh
   
PostPostano: uto stu 16, 2010 12:01 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon srp 27, 2009 6:41 pm
Postovi: 518
Vozi: Volvo FH16
Lokacija: Orahovica
znam, sve mi je jasno, gle, ipak ti njima daš svoje pare na čuvanje, a oni od toga moraju imat neku zaradu, ne?
s tim sam se pomirio, meni je samo bitno da mogu dić manji kredit + paypal acc.

_________________
"There are dreams and desires, sanity or curiosity, rational or gut decision, clear targets or spontaneous detours, and there's the good feeling of driving a car wich is just as individual as you are. That's why you drive one. Volvo for life" :)


Vrh
   
PostPostano: uto stu 16, 2010 7:02 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
Ak želiš paypal najbolje otvoriti devizni u reffeisenu i vezati ga na paypall jer ovako preko svake druge kartice MC, visa, amex imat češ mjesečni limit, no stvar je koliko planiraš kupovati, mada u 2011 paypal planira doć u RH pa če vjerojatnije biti lakše, tj. sve če banke morati ponuditi uslugu vezanja na paypal,

kredit preko kartica ti je legalno lihvarenje, kta cca 12 i više posto i bjež od toga, a tekući raćun otvori u bilo kojoj banci u roku 5 min na šalteru, ponesi osobnu i oib. Ako ti je hiča za lovu radje nadji nekoga tko ima dućan, auto salon ili sl. i da prima kartice i da ima sa bankom ugovoreno kredititranje na kartice, i potegneš karticu na 12-24-36 mj i dobiš lovu od vlasnika van, naravno za unaprijed dogovorenu provziju, taj način če te malo manje ispasti u konačnici nego da dižeš u banci kredu na karticu, no to je mala razlika, mada znam da zagrebačka banka daje do 3000 eur nenamj. kredita bez jamaca u roku 7 dana ako si fin. čist, bez zaduženja u drugoj banci i to, nije važno ako si u minusu u zag. banci (stalno mi nude to na šalteru i onu jebenu lepezu).

LP





LP

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
PostPostano: uto stu 16, 2010 7:49 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: ned stu 18, 2007 6:55 pm
Postovi: 420
Lokacija: zadar
moja banka (a možda i neke druge) nudi prepaid karticu za kupnju na internetu, staviš na nju koliko ti triba i toliko potrošiš.
a ako ti je dobar frend i vjeruje ti, neka ti da password za paypal račun pa ga ne moraš gnjaviti, to i ja radim

_________________
855 TDI 96 manual


Vrh
   
PostPostano: uto stu 16, 2010 11:01 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: čet svi 31, 2007 8:32 pm
Postovi: 482
Lokacija: Zagreb
RBA ti je prošli mjesec započela koristiti MasterCard kartice i za tekuće račune što ti omogućava jednostavniju kupovinu preko interneta, uključujući Paypal jer izostaje potreba za kreditnom karticom. ;)

_________________
V70 T5 ph2
Cover me, I'm changing lanes...


Vrh
   
PostPostano: uto stu 16, 2010 1:54 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon srp 27, 2009 6:41 pm
Postovi: 518
Vozi: Volvo FH16
Lokacija: Orahovica
aha, a dobro, meni je trenutačno važniji ovaj kredit, ne naručujem često preko ebaya da mi je baš jako potrebno, al dobro bi mi došlo.

Citat:
Ak želiš paypal najbolje otvoriti devizni u reffeisenu i vezati ga na paypall jer ovako preko svake druge kartice MC, visa, amex imat češ mjesečni limit, no stvar je koliko planiraš kupovati, mada u 2011 paypal planira doć u RH pa če vjerojatnije biti lakše, tj. sve če banke morati ponuditi uslugu vezanja na paypal,

kredit preko kartica ti je legalno lihvarenje, kta cca 12 i više posto i bjež od toga, a tekući raćun otvori u bilo kojoj banci u roku 5 min na šalteru, ponesi osobnu i oib. Ako ti je hiča za lovu radje nadji nekoga tko ima dućan, auto salon ili sl. i da prima kartice i da ima sa bankom ugovoreno kredititranje na kartice, i potegneš karticu na 12-24-36 mj i dobiš lovu od vlasnika van, naravno za unaprijed dogovorenu provziju, taj način če te malo manje ispasti u konačnici nego da dižeš u banci kredu na karticu, no to je mala razlika, mada znam da zagrebačka banka daje do 3000 eur nenamj. kredita bez jamaca u roku 7 dana ako si fin. čist, bez zaduženja u drugoj banci i to, nije važno ako si u minusu u zag. banci (stalno mi nude to na šalteru i onu jebenu lepezu).

LP
ma nije hića za lovu, ja bi to digao iduće godine, oko ljeta, točnije digao bi za auto, prodao bi svoj, digao kredit i kupio noviji.
e sad, bio sam u banci neš rješavat, ne u vezi toga, pa sam usput pitao za ovo, i kaže kako preko pbz-a mogu uzet karticu, i samo da oni vide da nigdje nemam nikakih dugova i da sve uredno plaćam, mogu dić taj kredit ili slično(kao što si i sam rekao), jer gdje god drugdje odem moram dobivat plaću preko računa, ne vrijedi ni da je fizička uplata jer sistem to prepoznaje i to ne uvažava, a u firmi svi dobivamo na ruke.
a jel moguće sa auto salonom dogovorit da jedan dio u kešu platim, a drugi na rate?

_________________
"There are dreams and desires, sanity or curiosity, rational or gut decision, clear targets or spontaneous detours, and there's the good feeling of driving a car wich is just as individual as you are. That's why you drive one. Volvo for life" :)


Vrh
   
PostPostano: čet stu 18, 2010 11:32 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon srp 27, 2009 6:41 pm
Postovi: 518
Vozi: Volvo FH16
Lokacija: Orahovica
eto zaključio sam, uz još par savjeta, otić ću u pbz i napravit american karticu, samo još moram s njima vidjet kako i šta, hvala svima!

_________________
"There are dreams and desires, sanity or curiosity, rational or gut decision, clear targets or spontaneous detours, and there's the good feeling of driving a car wich is just as individual as you are. That's why you drive one. Volvo for life" :)


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 8 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan