Sada je: čet ožu 28, 2024 10:21 pm.

Vremenska zona: UTC+01:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 24 posta ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: pet tra 15, 2016 4:53 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Hvala decki

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: pon tra 18, 2016 8:13 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Tv sam ozivio majstor rekao jos jednom to napravi i nemoras se trudit donosit ga. Isprobao sam ga i n 13.6v radi. Kolektor fino puni i po oblacnom danu oko 12.7V dovoljno za gledanje tv. Ostalo mi je jos smisljanje kako i gde da stavim kolektor posto vole ljudi posudit sve sto se moze skinuti. Raspitao sam se i za baterije ima po ok cijeni ( hvala biker). Polako cu nadogradjivat sustav. Ako neko treba ledice samsung 4 komada u plocici koje svetle kao.lude nek mi se javi.

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: pon tra 18, 2016 10:20 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 973
Nema na čemu :handgestures-thumbup: Kakav priklučak imaš za TV? Jesi razmišlao da staviš utikač i utičnicu kao za upaljač u autu? Ima ih na Ebayu za sitne novce. Ja sam u kutiju ugradio dvije takve utičnice i svaka ima svoj prekidač i onda sve to spojeno na baterije ipreko auto punjača tu uključujem laptop, mobitele, ...
Kakve to ledice imaš? Meni netreba, sebi sam rasvjetu napravio sa po 4 ledice od 1 W koje sam termo pastom zalijepio na aluminijski lim radi boljeg hlađenja. Evo i jedna fotka da vidiš kako to kod mene svijetli, a vidi se i kutija s utičnicama na zidu:

slika

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
PostPostano: uto tra 19, 2016 8:10 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Juce dosao prikljucak za upaljac za tv i sad je mir iako sam obiljezio sve pluseve i utikace i nacrto matorcima du sta se kopca tako da nebi bilo joj. Ove moje ledice se ne griju stavi cu slike kad budem isao u vikendicu. I da to sto si rekao.moram odraditi jednu kutiju sa par prikljucaka za upaljac iako sam imao dao sam kolegi njemu trebalo i onda mir. Ostalo mi je jos do šupe sprovest kablove da i tamo imam svetlo. I onda polako skupit lovu za 2 akumulatora solarna i razvuci kablove posto mislim na poljski wc (hahahha) staviti kolektor jer jedini on ima sunca non stop. Trenutacno se zezam sa antenom malo uzeo sam riblju kost i hvatam samo hrvatske kanale i bosanske analogne srbijanski ni jedan nemogu uhvatiti iako imam i posebno dvbt2. Nemam vremena da odem na jednom2 dana i to sve fino odradim tako da za godisnji me ceka malo vise zezancije. E sad jos jedno pitanje kontroler punjenja di da stavim kad okacim panel van odmah u wc ili da ga stavim u podrum udaljenost je jedno 30 tak metara u podrumu je hladno tako da nebi bilo problema sa grijanjem istog.

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: uto tra 19, 2016 8:39 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 973
Regulator bi trebao biti bliže što baterijama tako da je što kraći kabl i manji gubitak napona. Još jedna stvar za što dulji vijek regulatora (pogotovo ovih kineskih), svi su mi savjetovali da ne koristim "load" izlaz na regulatoru za potrošaće nego da ih spajam direktno na bateriju. Naravno onda treba paziti da se iste ne isprazne previše, ali rasvjeta mi troši zanemarivo malo, a moj hladnjak ima zaštitu od premalog napona i automatski ga gasi pa nemam straha od prevelikog pražnjenja. Ti ako uzmeš inverter na 220 V, oni isto tako imaju zaštitu, mora pisat u karakteristikama na kojem minimalnom naponu se isključuju.

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
PostPostano: uto tra 19, 2016 9:13 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Ok to me je zanimalo i ja sam povezao potrosace preko akumulatora nisam isao na onu load izlaz. Pretvarac cu uzimat ali koristice se 99% dok je dan stara ponekad mikser i mozda nesto tog tipa malih potrosaca ventilator. Znaci moze kabl i regulator do akumulatora i to je to. E sad zanima me ako jos znas kako se spajaju dva solarna panela jel klasika ono plus i plus i to je to

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: uto tra 19, 2016 10:02 am 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 973
Ako ti je sistem na 12V onda panele spajaš paralelno (+ i+ zajedno i tako minuse na drugu žicu). Verujem da si uz regulator dobio neke upute, ako nisi vjerujem da ti već netko dosad rekao da se kod spajanje sistema na regulator OBAVEZNO prvo spajaju akomulatori (da on prepozna jel radi na 12 ili 24 V) pa tek onda spojiš panele. U suprotnom možeš spalit regulator.

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
PostPostano: uto tra 19, 2016 11:21 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub sij 22, 2011 2:06 pm
Postovi: 1761
Vozi: Volvo S60 D5
Lokacija: Vukovar/Varaždin/Varaždinske Toplice
Dobio sam upute za spajanje i razdvajanje. Ma da tako sam i mislio plus i plus. Gledao sam na ebay ima ti kineza po puno nizoj cijeni nego kod nas

_________________
S60 D5 120kw 2003 god


Vrh
   
PostPostano: uto tra 19, 2016 12:27 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: čet lis 20, 2011 10:00 pm
Postovi: 973
Ja imam ovakav 30 A: http://www.ebay.com/itm/New-Timer-LCD-6 ... Lfyjywa4RQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Dobio ga za duplo manju cijenu nego na njuškalu a skoro 3x jeftiniji nego u našim trgovinama. Zasada odlično radi, imam 2x120 W panele i po ljetu daju najčešće 15 - 17 A tako da se pod tom strujom regulator skoro nit ne zagrijava.

_________________
Volvo 850 TDI Karavan
Volvo 850 2,0 T5 Karavan
Volvo V70 2,0T


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 24 posta ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan