Sada je: uto tra 16, 2024 1:51 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 33 posta ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri kol 22, 2007 12:26 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Prije par dana na forumu sam postavio pitanje o cijeni zamjene kompleta diskova i pločica na 850.
Pretpostavljam da i ostale forumaše povremeno zanimaju slične stvari.

Mislim da bi bilo korisno imati sekciju u kojoj bi na jednom mjestu bile navedene okvirne SLUŽBENE cijene NOVIH ORIGINALNIH dijelova i rada u OVLAŠTENOM servisu. Neki korektni servis (npr. Biškupić, vidim da ga svi hvalite) mogao bi biti referenca.

Iskusnijim vlasnicima vozila ovo je vjerojatno nepotrebno, ali novopečnim vlasnicima vozila Volvo, onima koji su prešli na drugi model i onima koji se spremaju na neki rijedak ili egzotični zahvat svakako bi bilo korisno imati orijentaciju hoće li ih nešto koštati 2 ili 10 tisuća kn.
Tako bi na jednom mjestu imali pregledno okvirne cijene, nakon čega bi se svatko - prema vlastitim afinitetima - mogao posvetiti istraživanju razlika u cijenama između pojedinih servisa i traženju zamjenskih dijelova, a rasprave o tome voditi na ostatku foruma.

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri kol 22, 2007 12:39 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 1:39 pm
Postovi: 732
Vozi: Volvo 850 2.0 GLT
Lokacija: Karlovac
Nisu potrebne cijene usluga i dijelova, kada nazoves AC Biskup pitas i dobijes odgovor na svoje pitanje!

_________________
Ron@ld

850 GLT 2.0 T(urbo)5


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri kol 22, 2007 1:40 pm 
Citat:
Nisu potrebne cijene usluga i dijelova, kada nazoves AC Biskup pitas i dobijes odgovor na svoje pitanje!
je i onda Biškupić popi... nakon 50 poziva i kaj onda :lol:

ideja je zanimljiva ali nije u potpunosti izvediva z


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri kol 22, 2007 1:41 pm 
Citat:
Nisu potrebne cijene usluga i dijelova, kada nazoves AC Biskup pitas i dobijes odgovor na svoje pitanje!
je i onda Biškupić popi... nakon 50 poziva i kaj onda :lol:

ideja je zanimljiva ali nije u potpunosti izvediva zbog konstantnih variranja cijena na tržištu, eventualno se može za aktualne modele (npr. od 850 do S serije) staviti okvirna cijena redovnih servisa :idea:


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri kol 22, 2007 1:57 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
Slazem se sa Nucom, u pravilu je ideja dobra (i vec je bio plan da se tako nesto slozi), ali dijelova ima puno, cijene variraju... Tko bi to odrzavao?

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri kol 22, 2007 1:58 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Nisam ni mislio na oldtimere, već na aktualne modele i na sve ono što manje-više spada u redovno održavanje... tekućine, filteri, svjećice, remeni, ispuh, kočnice, ovjes, amortizeri...

Manja variranja cijena nisu problem, ionako bi bila riječ o okvirnim cijenama. A može i u EUR :lol:
Primjer: nedavno sam kupio akumulator 55 Ah, cijena mu je već dulje vremena oko 50 EUR. To je ono na što mislim kad kažem orijentacijska cijena.

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri kol 22, 2007 2:05 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Citat:
... ali dijelova ima puno, cijene variraju... Tko bi to odrzavao?
A da bude read-only, bez mogućnosti dodavanja komentara? Valjda je to moguće izvesti?
Stavimo službene cijene Biškupa za redovno održavanje (vidjeti prethodni post) i refreshiramo ih polugodišnje? Sasvim dovoljno za orijentaciju :wink:

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri kol 22, 2007 2:53 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 1:39 pm
Postovi: 732
Vozi: Volvo 850 2.0 GLT
Lokacija: Karlovac
Mislim da se cijene ovlastenih servisa, a tu mislim na cijenu sata rada za pojedine poslove, te cijene dijelova mogu cesto mijenjati. U interesu je ponudjaca usluge i robe (AC Biskup, Volvo cars Hrvatska), da cijene istih budu UpToDate. Treba vidjeti ima li Volvo(Volvo cars Hrvatska ili AC Biskup) prigovora da se te informacije objavljuju na internetu i tko ce se brinuti u informacijama da su tocne i UpToDate?

Posto imam nekakva iskustva sa ovlastenim servisima(Honda marine, Tohatsu, B&S, Solo, Stihl, MTD itd.), mislim da staviti cijenu nije jednostavno kako si mi kao korisnici mislimo. Mora se paziti na tocnost podataka koje prezentiras i image tvrtke koju zastupas.

_________________
Ron@ld

850 GLT 2.0 T(urbo)5


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri kol 22, 2007 3:01 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
Sto se mene tice, Mrky, ako imas volje, go for it :wink: Zalockat cemo temu, pa kad dobijes podatke samo editiras post. No, onda bi trebalo doc do cijena i od ostalih servisa, kaj ne?

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri kol 22, 2007 3:13 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Uh :shock:

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri kol 22, 2007 5:21 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon svi 14, 2007 2:02 pm
Postovi: 1001
Vozi: S80
Lokacija: Šibenik
Ideja je odlična ali treba jebena organizacija svega toga da to posle šljaka glatko... A i te 'okvirne' cijene me zabrinjavaju: a kaj ako dosta poskupi neki dio ili sve ide gore 5% posle izrade popisa koji se refresh-a svakih mjesec-dva. Na kraju nisi nikad siguran dal je to zbilja okvirna cijena i moraš opet zvat i pitat... Velim cijela ideja mi je odlična ali realizacija...

_________________
S80 2.4i '00 140KS LPG
S80 2.4D '09 195KS


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri kol 22, 2007 7:07 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned vel 25, 2007 9:16 am
Postovi: 1702
Vozi: V-iše ništa40
Lokacija: Zagreb
To je stvarno veliki posao i brijem da se ne može garantirati 100% točnost podataka. Možda da za početak se otvori neki dio fouma sa iskustvima korisnika, gdje če se stavljati cijene dijelova i usluga koje smo platili. Možda po modelima ili po konstruktivnim dijelovima ( motor, ovjes, karoserija i sl). malo je problem i to što neki dijelovi imaju dvije ili više opcija, npr. uvijek su me za kočnice za 440 pitali jel sistem lucas ili onaj drugi, ili sad za V40 su me pitali koji je zupčasti remen jer imaju dvije vrste. Uglavnom, da kad nekoga nešto zanima, otvori temu i pottraži ima li netko iskustva sa onima što ti sad trenutno treba. Ovako kad svako od nas nešto stavi, to je puno manje posla nego da jedna osoba sama mora unositi cjenike i te podatke ažurirati.
Možda bi i serviseri trebali malo organizirati davanje ponuda putem maila, nije sigurno ni npr. Nikoli uvijek jednostavno prekidati posao, brisati ruke i prćkati po kompu kad ga netko nazove da mu trreba cijena toga i toga.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri kol 22, 2007 7:20 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: ned kol 12, 2007 11:32 am
Postovi: 90
Lokacija: Ljubljana
Prijedlog: Google Spreadsheets ( http://docs.google.com/ )

Za one koji ga nisu nikad koristili ... Najbolji opis je "online excel".

Vertikalno bi se mogli upisivati dijelovi i servisne usluge, a horizontalno razni serviseri ...

Samo ideja :idea:

_________________
Scio me nihil scire.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri kol 22, 2007 10:40 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto svi 22, 2007 11:43 am
Postovi: 1642
Vozi: 850
Lokacija: Split
Iggy je između redaka dao dobru ideju koja bi se mogla zvati "Upregnimo servisere" :idea:

Dakle, zašto ne bi ostvarili suradnju sa serviserom koji želi imati preporuku VKH i nove mušterije, a na način da on dobije i održava vlastitu sekciju s cijenama? Ovo bi bila neka vrsta push-marketinga, informacija dolazi kupcu umjesto da je on traži. Zašto bi serviser to radio? Zato jer umjesto da piše na vlastitoj web stranici koju mušterija treba naći, ovako on piše ondje gdje se mušterije već nalaze. Pa zar firme ne plaćaju da bi stavile link na tuđu web stranicu gdje se nalaze potencijalni kupci?
Ukratko, nešto slično guranju reklamnih listića u naše poštanske pretince. No dok listići koštaju (tiskanje + distribucija), ovdje skoro nema troška. Jedino netko iz prodaje ili marketinga mora održavati sekciju, što je u konačnici opet jeftinije nego višestruko prekidanje posla da bi se dala informacija telefonom ili napisao mail...

_________________
You buy a BMW when you want to be somebody.
You buy a Mercedes when you are somebody.
You buy a Volvo when you don't care.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri kol 22, 2007 11:05 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
Iggy je između redaka dao dobru ideju koja bi se mogla zvati "Upregnimo servisere" :idea:

Dakle, zašto ne bi ostvarili suradnju sa serviserom koji želi imati preporuku VKH i nove mušterije, a na način da on dobije i održava vlastitu sekciju s cijenama? Ovo bi bila neka vrsta push-marketinga, informacija dolazi kupcu umjesto da je on traži. Zašto bi serviser to radio? Zato jer umjesto da piše na vlastitoj web stranici koju mušterija treba naći, ovako on piše ondje gdje se mušterije već nalaze. Pa zar firme ne plaćaju da bi stavile link na tuđu web stranicu gdje se nalaze potencijalni kupci?
Ukratko, nešto slično guranju reklamnih listića u naše poštanske pretince. No dok listići koštaju (tiskanje + distribucija), ovdje skoro nema troška. Jedino netko iz prodaje ili marketinga mora održavati sekciju, što je u konačnici opet jeftinije nego višestruko prekidanje posla da bi se dala informacija telefonom ili napisao mail...
lukavo, al bojim se da to ne pije vodu...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 33 posta ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan