Sada je: uto tra 23, 2024 10:58 am.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 19 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: sri ožu 14, 2007 9:12 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: sri vel 07, 2007 3:19 pm
Postovi: 271
Lokacija: zagreb
Dečki, kaj se dogodilo sa fotkama sa meeta 10.3. i cijelom rubrikom? Tko je to ukinuo i zašto?

Inače, kaj sad fitiljite sa nekakvim silnim podjelama na ove i one članove? Ako je forum na internetu i ako je besplatan, onda u čemu je problem? Mislim da broj postova ne bi trebao biti kriterij za "otključavanje" nekih sadržaja. Podsjećam da je sukladno Zakonu o udrugama i Zakonu o športu udruživanje dobrovoljno i slobodno, tako da se uvijek toga sjetite.

Isto tako, članstvo (čitaj 50,00 kuna i dolazak na meeting) ne bi smjelo biti paravan na forumu za neke možebitne nezakonite radnje-ak je to tuning, ne znam.
Ne znam do kuda se zbilja smije ići s tim tuningom, ali sudeći po nabrijanim MadMax monstrumima sa samoubojicama za volanom koje svakodnevno viđam po kvartu, policija više ne obraća pažnju na njih kao prije (kao niti na velike crne aute bez registarskih pločica). Ali zato mene uredno globe za "krivo prestrojavanje", samo zato što sam skrenuo kod pumpe u Dubravi preko žute trake, 2 metra prije nego što sam trebao.

Eto toliko od mene, pozdrav


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri ožu 14, 2007 9:48 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
Tema nije zbrisana, samo je preseljena u rubriku susreti :wink: Nadam se da ce i ostale slike uskoro, vec sam nestrpljiv!

Sto se tice tuninga, razumijem tvoj stav. No, clanstvo u klubu i meetinzi ni u kojem slucaju nisu, niti ce biti paravan za bilo kakve nezakonite radnje. Tuning je u jednu ruku skakljiva tema, ali u slucaju kad postane opasan. Opasan u smislu nekontroliranih i neumjerenih prerada sto u kombinaciji sa nadobudnim vozacima slaze opasan koktel. No, kad govorimo o deckima sa foruma, govorimo o ljudima koji to rade vrlo strucno, sve prerade uskladjuju sa ostatkom auta i ne vjerujem da spadaju u kategoriju madmax monstruma.

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
PostPostano: sri ožu 14, 2007 11:35 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Citat:
Inače, kaj sad fitiljite sa nekakvim silnim podjelama na ove i one članove? Ako je forum na internetu i ako je besplatan, onda u čemu je problem? Mislim da broj postova ne bi trebao biti kriterij za "otključavanje" nekih sadržaja. Podsjećam da je sukladno Zakonu o udrugama i Zakonu o športu udruživanje dobrovoljno i slobodno, tako da se uvijek toga sjetite.
Forum je na internetu i NIJE besplatan. Košta hosting, košta vrijeme naših dečkiju koji se brinu oko njega itd., a financira se dijelom iz članarina kluba. Neka me netko ispravi ako nisam u pravu. Ograničavanjem pristupa ne ugrožava se nikakav zakon i to je najnormalnija stvar koja se radi na svim drugim forumima, pa ne vidim razloga zašto ne bi i na ovom, jer forumu može pristupiti bilo tko i ako dovoljno sudjeluje u njemu, vrlo brzo dobija pristup svim podforumima.
Citat:
Isto tako, članstvo (čitaj 50,00 kuna i dolazak na meeting) ne bi smjelo biti paravan na forumu za neke možebitne nezakonite radnje-ak je to tuning, ne znam.
Ne znam do kuda se zbilja smije ići s tim tuningom, ali sudeći po nabrijanim MadMax monstrumima sa samoubojicama za volanom koje svakodnevno viđam po kvartu, policija više ne obraća pažnju na njih kao prije (kao niti na velike crne aute bez registarskih pločica).
Ne vidim na koji način misliš da bi to mogao i trebao biti "paravan za neke možebitne nezakonite radnje" jer se pristup ograničenim podforumima vrlo lako stekne, tj. nisu zaštićeni mehanizmima enkripcije, passwordima i sl. Uostalom, dođi na koji meet, pa se uvjeri i sam.
Koliko "MadMax monstruma i ubojica" koje navodno viđaš možeš nabrojati da su zaista pruzročili prometnu nesreću? Ovo te pitam zato što poznajem jako puno ljudi kojima je tuning vozila strast kao i meni, i vjeruj mi, trud, novac i vrijeme koje ulažemo u svoja vozila itekako cijenimo i ne razbijamo atomobile tako olako. Ono što ti čitaš po novinama su najčešće "tatini sinovi" koji za 18-i rođendan dobijaju na poklon nove BMW-ove i sl. "bijesne pile" sa po 200-ak i više KS.
Osobno sam aktivan vozač više od 15 godina, iza mene je valjda više od pola milje kilometara, jer svakodnevno radim min 50km i NIKADA nisam skrivio niti jednu prometnu nesreću. Nikada nisam dobio NITI jedan kazneni bod, a to što tebe policija kažnjava za "sitne" prekršaje zapitaj se, jer se i sam, kako vidim, lako loviš za riječ "ZAKON".

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri ožu 14, 2007 5:00 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 7:35 pm
Postovi: 2877
Vozi: Audi A4 8W
Lokacija: zagreb/graz
Potpisujem 8)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri ožu 14, 2007 9:00 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 12:43 am
Postovi: 913
Vozi: XC70
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
slažem se sa Tcode-om :!:


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri ožu 14, 2007 9:14 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 1279
Lokacija: Zagreb
tcode sve si ispravno napisao podržavam te a i drugar joja bi mogao doć na koji meeting da ga razuvjrimo o mitu MADMAX :twisted: , ipak bi vido da smo svi mi zaljubljenici u svoje aute i savim obični normalni ljudi samo kojima su njihovi automobili strast bolje rečeno hobi pa se možda na neki način s večim poštovanjem-pažnjom odnose prema njima i možda u odnosu na druge previše to ističu pa ponekad takvima malo idemo na živce ili su ljubomorni, a daj bože da mi auto ide ko u ludog maxa :shock: mislim da mi kanta ove godine na SR nebi izmakla, a do tada joja još jednom te pozivamo da dođeš na koji meet pa da vidiš kakve mi to monstrume od automobila vozimo :mrgreen: :D


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri ožu 14, 2007 10:39 pm 
Offline
.
.
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 11:08 am
Postovi: 170
Vozi: volvo 480T
Lokacija: Matulji-Rijeka
ja se u potpunosti slazem o zabranama pristupa nekim dijelovima foruma. tesko je odredit vagu koja bi mjerila 'ti mozes' a 'ti ne'. neki uvjeti bi se ipak trebali ispunjavat.
tcode je spomenuo 'tatine sinove' i samo zbog njih i nekolicine nadobudnih ovdje na rijeckom podrucju imali smo pravu hajku na sve sto je na cetiri kotaca.

pricao sam u subotu kao je to izgledalo. cjela zaobilaznica i izlazi u blokadi, nepregledna kolona vozila, onih koji su bili na meet-u i koji su slucajno prolazili. ekipa je tretirana kao najveci kriminalci i vise od pola okupljenih je pokupilo kazne a bilo je i skidanja tablica.
najzalosnije je to da je meet bio uredno prijavljen a plavci su ocito to iskoristili da malo poprave prosjek naplatom kazni i izivljavaju se u tih cca tri sata.
ni iduca dva tjedna nije bilo mira jer je i svaka bakica sa alu felgama proglasena racerom. skidali su se podaci, rege i filmici sa nekoliko foruma i puno nevinih ih se naslo na takozvanoj "crnoj listi".
zbog takvih stvari nam se nemoze bas svako presetavat i citat po forumu. (vjerojatno vec i ovo prate)

evo jedne slikice sa mjesta dogadaja
slika

_________________
Jednom turbo, ZAUVIJEK TURBO!!!


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ožu 15, 2007 9:55 am 
Offline
..
..
Avatar

Pridružen/a: sri vel 07, 2007 4:24 pm
Postovi: 361
Lokacija: Mihovljan
Potpuno se slažem sa t-code-om!
Najme, zabrana pristupa određenim dijelovima foruma je potpuno ispravna odluka jer ima dosta članova koji nisu dosad bili ni na jednom meetu, a mislim da i neće biti. Upravo takvi ne mogu komentirati stvari koje nisu vidjeli uživo, komentirati aute, ekipu itd. Prema tome, na svakom forumu postoje članovi i "članovi", a oni nikako ne smiju imati iste privilegije i prava! :wink:

_________________
The most exciting phrase to hear in science, the one that heralds new discoveries, is not "Eureka!" (I found it!) but "That's funny..."


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ožu 15, 2007 10:15 am 
Offline
..
..

Pridružen/a: sri vel 07, 2007 3:19 pm
Postovi: 271
Lokacija: zagreb
Ma dečki, očito se nismo razumjeli. Nemam apsolutno ništa protiv TUNINGA! Dapače, nužan je kod nekih auta. Prije ovog Volva imao sam KIA SEPHIA II 1.5 sa 89 KS, bila je pouzdana ali i troma i saugala je gorivo ko luda. Daleko od toga da ja ne bih htio pod haubom mojeg V40 1.6 umjesto 109 KS imati bar 129 KS, jer je težak i volio bi imati više "sape" u drugoj i trećoj pri preticanju ali i pri bržoj brdskoj vožnji koju obožavam. A i volio bi ga malo više nagariti. Osim tih dvadesetak konjića pod haubom, imao bi ja i alu šlapice, bolje i šire gume, zatamnjena stakla, bolji car-stereo od ovog serijskog, xenon-lampe itd. Ali trenutno nemam vremena (čitaj $$$). By the way, ima nešto posebno u "žutoj kanti" koja se mogla vidjeti na ovim stranicama, jako mi se sviđa taj auto.
Da se razumijemo, ja vjerujem da su dečki s našeg foruma tu vrlo ozbiljni i odgovorni, uostalom radi se o VOLVO vozačima, a ne o bezveznjacima.
Ja sam u svom prošlom postu mislio na vozače koji se u spičenim malim monstrumčićima (Clio, Yugo, Punto...) zaletavaju pokraj vrtića i škola (dakle ugrožavaju ŽIVOTE NAŠE DJECE!!!!), ili "SAMO" turiraju svoje pile u pol 4 ujutro pa nam svima sj..... cijeli slijedeći radni dan. Dakle za sve treba postojati MJESTO I VRIJEME. Ali ne bih imao ništa protiv ležećih policajaca ispred SVAKOG VRTIĆA I ŠKOLE, kamera i patrola koje detektiraju fanatike, ali prije svega podsjetiti policiju i sudstvo da je ZAKON JEDNAK ZA SVE kao i na Ustavno načelo JEDNAKOSTI. Za te vrijednosti modernog civilnog društva sam se uostalom borio na malo drukčiji način prije petnaestak godina, nije tada bilo nikakvih foruma.

Dakle, bez uvrede. Znam da mnogi ulažu mnogo ljubavi, vremena i novca u svoj hobi, i nikako nisam ljubomoran na njih i ne idu mi na živce, kako to naglašava Zlaya. Ja samo želim da mene i moju djecu nitko ne ugrožava, ako već ja nikog ne ugrožavam. Jel to pošteno?

Dakle: TUNING? Yes.
Ali: MJESTO I VRIJEME. ODGOVORNOST ZA SIGURNOST SEBE I DRUGIH.


Vrh
   
PostPostano: čet ožu 15, 2007 10:50 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Citat:
Dečki, kaj se dogodilo sa fotkama sa meeta 10.3. i cijelom rubrikom? Tko je to ukinuo i zašto?
Nista, fotke su na CD-u, cekam priliku da ih urucim prezidenteu ili nekom od moderatora, veceras ih par ide na forum. Za rubriku su ti vec odgovorili.
Citat:
Inače, kaj sad fitiljite sa nekakvim silnim podjelama na ove i one članove? Ako je forum na internetu i ako je besplatan, onda u čemu je problem? Mislim da broj postova ne bi trebao biti kriterij za "otključavanje" nekih sadržaja. Podsjećam da je sukladno Zakonu o udrugama i Zakonu o športu udruživanje dobrovoljno i slobodno, tako da se uvijek toga sjetite.
Forum jest besplatan, ali to je forum Volvo kluba Hrvatska. Doticni klub ima na svom forumu pravo imati zonu koju mogu vidjeti samo njegovi clanovi. Koji su tamo sa imenom i prezimenom, svojim autom, registracijskom oznakom, adresom, brojem telefona. Nitko nikome ne brani da se uclani, s time dobiva prava ali i obaveze.
Slazem se da broj postova nije nikakav kriterij otkljucavanja (osim mozda za kolicinu slobodnog vremena), i nadam se da nece niti biti.
Citat:
Isto tako, članstvo (čitaj 50,00 kuna i dolazak na meeting) ne bi smjelo biti paravan na forumu za neke možebitne nezakonite radnje-ak je to tuning, ne znam.
Nema nikakvog paravana, to su osobni projekti svakog vlasnika auta ponaosob. Tako da i svaki pojedini tuner odgovara sam za svoje moguse opasne/ilegalne radnje. Osobno se isto nadam da ce se clanarina koristiti za hosting, djelatnosti kluba (marketinske, dobrotvorne, sportske...) kao i za organizaciju druzenja. Nadam se da je jasno da 50 clanova (a toliko ih jos nema) po 50 kuna daje (samo) 2500 kuna, sto i nisu neki novci.
Citat:
Ne znam do kuda se zbilja smije ići s tim tuningom, ali sudeći po nabrijanim MadMax monstrumima sa samoubojicama za volanom koje svakodnevno viđam po kvartu, policija više ne obraća pažnju na njih kao prije (kao niti na velike crne aute bez registarskih pločica). Ali zato mene uredno globe za "krivo prestrojavanje", samo zato što sam skrenuo kod pumpe u Dubravi preko žute trake, 2 metra prije nego što sam trebao.
To je malo druga tema, nek idu do kud hoce, sami odgovaraju za to. Ovo nije VW ili Opel klub, nisam vidio nikog mladog/nadobudnog, osim mozda Grimreapera. :lol: :lol:
Citat:
Eto toliko od mene, pozdrav
I tebi isto. 8)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ožu 15, 2007 10:56 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
[quote="ghost"]ja se u potpunosti slazem o zabranama pristupa nekim dijelovima foruma. tesko je odredit vagu koja bi mjerila 'ti mozes' a 'ti ne'. neki uvjeti bi se ipak trebali ispunjavat.

Vaga je clanstvo, koje pak zahtjeva neke preduvjete (osobne podatke recimo). I to je IMO to.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ožu 15, 2007 11:02 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 8:20 pm
Postovi: 1688
Vozi: S60 2.5T summum 2005
Lokacija: Zapresic, okolica
Citat:
Potpuno se slažem sa t-code-om!
Najme, zabrana pristupa određenim dijelovima foruma je potpuno ispravna odluka jer ima dosta članova koji nisu dosad bili ni na jednom meetu, a mislim da i neće biti. Upravo takvi ne mogu komentirati stvari koje nisu vidjeli uživo, komentirati aute, ekipu itd. Prema tome, na svakom forumu postoje članovi i "članovi", a oni nikako ne smiju imati iste privilegije i prava! :wink:
Mislim da ne treba jos dodatno dijeliti sudionike foruma neclanove kluba. Za svih njih forum treba biti jednako otvoren, a clanovi imaju dodatni interni dio. Dolaskom na redoviti meeting ili kontaktiranjem kluba svatko moze ispuniti pristupnicu, uplatiti clanarinu i postati clan. Tko ne zeli/ne moze i slicno ostaje mu forum i dobro je dosao svaki put.
Za one sa necasnim namjerama (a ne sumnjam da ce ih se naci) treba postojati mogucnost za iskljucivanje i iz kluba i sa foruma.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ožu 15, 2007 11:27 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:06 pm
Postovi: 5723
Vozi: Nissan 350z
Lokacija: Zagreb
Citat:
Citat:
Potpuno se slažem sa t-code-om!
Najme, zabrana pristupa određenim dijelovima foruma je potpuno ispravna odluka jer ima dosta članova koji nisu dosad bili ni na jednom meetu, a mislim da i neće biti. Upravo takvi ne mogu komentirati stvari koje nisu vidjeli uživo, komentirati aute, ekipu itd. Prema tome, na svakom forumu postoje članovi i "članovi", a oni nikako ne smiju imati iste privilegije i prava! :wink:
Mislim da ne treba jos dodatno dijeliti sudionike foruma neclanove kluba. Za svih njih forum treba biti jednako otvoren, a clanovi imaju dodatni interni dio. Dolaskom na redoviti meeting ili kontaktiranjem kluba svatko moze ispuniti pristupnicu, uplatiti clanarinu i postati clan. Tko ne zeli/ne moze i slicno ostaje mu forum i dobro je dosao svaki put.
Za one sa necasnim namjerama (a ne sumnjam da ce ih se naci) treba postojati mogucnost za iskljucivanje i iz kluba i sa foruma.
Ovak, ja sam samo predložio da se postavi neki flag ili banner pored imena člana kluba, čisto da se zna tko je član kluba, a tko regularni posjetitelj foruma i nikakva posebna ograničenja vezana za to.

_________________
"Svi imaju pravo na mišljenje i svi ga imaju pravo izreći, ali ako iznosite mišljenje o temi o kojoj pojma nemate, onda dozvolite i drugima, koji o tome nešto znaju da vam kažu da ste budala."


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: čet ožu 15, 2007 12:56 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
Clanovi kluba ce imat svoj status. Dakle tamo gdje pise zasad samo admin i moderator uskoro ce bit korisnik foruma, clan kluba, moderator, admin, gost i rumunj.

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
PostPostano: čet ožu 15, 2007 12:59 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
Citat:
nisam vidio nikog mladog/nadobudnog, osim mozda Grimreapera. :lol: :lol:
Da je to netko drugi rekao, ajde nekako... :lol:

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 19 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan