Sada je: sri tra 24, 2024 12:21 pm.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 29 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto svi 29, 2007 12:38 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: sub vel 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 839
Lokacija: Zagreb
Meni se ovo čini poželjno :-)

Kad ga već ne drže domaći :-(


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.poslovni.hr/44075.aspx

Ford prodaje Volvo?

U prošloj godini Fordov odjel poslovanja sa luksuznim automobilima bilježio je gubitke od 327 milijuna dolara.
Ford Motor, koji već neko vrijeme posluje u gubitcima, planira prodati švedski Volvo, s time da će njemački BMV najvjerojatnije biti kupac, objavili su danas švedski mediji.
Ford je 1999. preuzeo Volvo te je trenutno dio njegove gupacije Premier Automotive Group, koja uključuje Jaguar i Land Rover.
U prošloj godini Fordov odjel poslovanja sa luksuznim automobilima bilježio je gubitke od 327 milijuna dolara.
Konzultanska tvrtka Merrill Lynch procjenjuje da bi Ford prodajom preostalih brendova luksuznih automobila mogao dobiti oko 9 milijardi dolara.
U Volvu nisu htjeli komentirati navedene spekulacije.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

_________________
[1981...244gld6] - 1992. > 2004.
[1997 ... 855tdi] - 2004. > danas.
[2013 ... V70d3] - 2022. > danas.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 29, 2007 12:44 pm 
Offline

Pridružen/a: pon svi 21, 2007 9:26 am
Postovi: 16
Hm ja sam čuo, da BMW nije toliko zainteresiran, ali je zato Hyundaj toliko više zagrijan za to!

Nadam se da se ni jedno ni drugo neče dogodit i da če volvo otič na svoje- ako če bit šanse.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 29, 2007 1:15 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
Uh, ne valjda Hyundai... Taman bi trebalo da se pojavi Hyunday Coupe sa T5 motorom, a da S80 dobije 2.5crdi.

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 29, 2007 1:56 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
ja sam nešto na bloombergu prije tjedan-dva čuo da je najizgledniji kupac AB volvo i da je kao inicijativa krenula od njih?


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri svi 30, 2007 12:33 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 6:46 am
Postovi: 644
Lokacija: SPLIT
Posljednje šta sam pročitao sa neta je da BMW kao nije zainteresiran ali pouzdani izvori govore da snimaju financijsku situaciju VOLVA. Jedan od visoko rangiranih BMW glavonja je izjavija da BMW ima sve šta VOLVO može ponudit. Papak jedan. Ali neče nikad imat nas :D i drago mi je da neče, ako neče. Naime pojavio se Nordic blablabla privatni investicijski fond koji razmatra mogučnost ulaganja ! Komentari govore da je namjera da se VOLVO vrati nazad u Skandinavske ruke. Još je dosta toga pod velom tajne.
Samo da se ne desi da TATA motor company of India ne uleti pa čemo umjesto zračnih jastuka imat zračne turbane. :shock: Mislim da bi bilo najbolje kad bi MI preuzeli situaciju oko VOLVA pa da ga sje...b..mo do kraja. Onda čemo svi mi VOLVAŠI imat raritetna vozila i svi če nam zavidit. Ako nismo onda čemo bit sigurno među odabranima zapamčeni u povjesti kako smo sj...b..li dobru stvar. Jeli ovo OK :wink:

_________________
DS


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri svi 30, 2007 12:40 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon svi 14, 2007 2:02 pm
Postovi: 1001
Vozi: S80
Lokacija: Šibenik
Citat:
Posljednje šta sam pročitao sa neta je da BMW kao nije zainteresiran ali pouzdani izvori govore da snimaju financijsku situaciju VOLVA. Jedan od visoko rangiranih BMW glavonja je izjavija da BMW ima sve šta VOLVO može ponudit. Papak jedan. Ali neče nikad imat nas :D i drago mi je da neče, ako neče. Naime pojavio se Nordic blablabla privatni investicijski fond koji razmatra mogučnost ulaganja ! Komentari govore da je namjera da se VOLVO vrati nazad u Skandinavske ruke. Još je dosta toga pod velom tajne.
Samo da se ne desi da TATA motor company of India ne uleti pa čemo umjesto zračnih jastuka imat zračne turbane. :shock: Mislim da bi bilo najbolje kad bi MI preuzeli situaciju oko VOLVA pa da ga sje...b..mo do kraja. Onda čemo svi mi VOLVAŠI imat raritetna vozila i svi če nam zavidit. Ako nismo onda čemo bit sigurno među odabranima zapamčeni u povjesti kako smo sj...b..li dobru stvar. Jeli ovo OK :wink:
Hehehehe... :wink:

_________________
S80 2.4i '00 140KS LPG
S80 2.4D '09 195KS


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri svi 30, 2007 8:17 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sri sij 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 1279
Lokacija: Zagreb
to je tak kad u brak ideš s lošom nevjestom, sve mi je to bljak,ford,bmw..........., daj bože da se sijete nečeg pametnog i vrat svojim korijenima jer bi od volva moglo ostat samo V, da nebi bilo ko i sa sabom ono ušminkani opel s cijenom i večom od bmw-a kojeg po cesti moraš s povečalom tražit :(


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri svi 30, 2007 10:30 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Mogli bi jeftino kupit Volvo cars samo da se nađe načina kako primjenit u švedskoj model privatizacije koji je kod nas išao. Pa recimo gucić, mamić, rajić, todorić, kvestus fond, domovina holding ili eventualno obitelj bivšeg predsjednika privatiziraju volvo za 100000 eura menadžerskim kreditom za koji jamči sam objekt kupnje, ali uz založno pravo na koju nekretninu jer ipak je to firma na klimavim nogama, nerentabilna, bez budućnosti, socijalistička, otpuste taj enormni višak radnika, prodaju strojeve jer se ne isplati proizvodit, prodaju višak nekretnina, sav prihod od toga se prebaci u dobrotvorne svrhe nekoj zakladi za pomoć gladnim malim švedima, i onda fino od iznajmljivanja ostatka prostora za skladište i kancelarije spase volvo od propasti i daju zamah posrnuloj švedskoj industriji sa sigurnim radnim mjestima za portire i eventualno dva majstora u održavanju. Nakon godinu dana sigurno bi dobili otpis dugova, državni poticaj i zlatnog soba za uspješne gospodarstvenike.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri svi 30, 2007 5:32 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 6:46 am
Postovi: 644
Lokacija: SPLIT
Ipak se stvari kreču prema predviđenim očekivanjima. Naime u posljednjem izvješču CNN-a, a prenosi Bakljaw news agency Salihu Bajrami General manager ZCZ namjeravaju otkupit kontrolni paket dionica VOLVO cars. Kako se navodi dalje. Pregovori su u završnici i očekuje se svečano potpisivanje. :shock: Inače sama činjenica da tako snažna korporacija preuzima Volvo je dovoljna da osigura uspješan nastavak i budučnost svih u krugu oko tvornice pa i šire. Uz 100%-nu podršku vlade i parlamenta čitav proizvodni program če usmjerit na razvoj i očuvanje tekovina iz davnih vremena. :shock:

_________________
DS


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri svi 30, 2007 6:18 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pon svi 14, 2007 2:02 pm
Postovi: 1001
Vozi: S80
Lokacija: Šibenik
I onda to potpisivanje trebamo zalit na nekom meetu... :)

_________________
S80 2.4i '00 140KS LPG
S80 2.4D '09 195KS


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri svi 30, 2007 8:48 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:16 pm
Postovi: 4712
To su se same bedastoče i nič druge ...

_________________
Kad već mora biti onda nek bude Volvo


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri svi 30, 2007 9:44 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: ned vel 25, 2007 9:16 am
Postovi: 1702
Vozi: V-iše ništa40
Lokacija: Zagreb
Citat:
Mogli bi jeftino kupit Volvo cars samo da se nađe načina kako primjenit u švedskoj model privatizacije koji je kod nas išao. Pa recimo gucić, mamić, rajić, todorić, kvestus fond, domovina holding ili eventualno obitelj bivšeg predsjednika privatiziraju volvo za 100000 eura menadžerskim kreditom za koji jamči sam objekt kupnje, ali uz založno pravo na koju nekretninu jer ipak je to firma na klimavim nogama, nerentabilna, bez budućnosti, socijalistička, otpuste taj enormni višak radnika, prodaju strojeve jer se ne isplati proizvodit, prodaju višak nekretnina, sav prihod od toga se prebaci u dobrotvorne svrhe nekoj zakladi za pomoć gladnim malim švedima, i onda fino od iznajmljivanja ostatka prostora za skladište i kancelarije spase volvo od propasti i daju zamah posrnuloj švedskoj industriji sa sigurnim radnim mjestima za portire i eventualno dva majstora u održavanju. Nakon godinu dana sigurno bi dobili otpis dugova, državni poticaj i zlatnog soba za uspješne gospodarstvenike.

Sve to super, ali gdje ćemo naći gladnu švedsku djeci :!: :?: 8)


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri svi 30, 2007 10:02 pm 
Offline
član VKH
član VKH
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 7:47 pm
Postovi: 4486
Vozi: 740 GL ,1989......S90 3.0 24v
Lokacija: Donja Bistra
Koliko uopće košta jedna dionica Volva pa da i mi postanemo "vlasnici" tj. da možemo reć Naš Volvo :D . Tnt saint to je posel za tebe :!:

_________________
15% popusta na servis vašeg omiljenog automobila : 100 kuna
15% popusta pri kupnji rezervnih djelova za vaš omiljeni automobil : 100 kuna
Upoznati nove ljude i prijatelje :Neprocjenjivo




Volvo for Life


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri ožu 05, 2008 8:35 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: čet vel 01, 2007 6:46 am
Postovi: 644
Lokacija: SPLIT
Iako se ne govori tko bi mogao bit kupac izgleda da su razmišljanja ozbiljna...
http://www.thebusiness.co.uk/news-and-a ... olvo.thtml

_________________
DS


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: pet ožu 07, 2008 7:13 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet lis 19, 2007 1:41 pm
Postovi: 127
neznam..kako očito Volvo ne može funkcionirat samostalno, te ako već netko od velikih mora biti vlasnik Volva....najradije bih da to ostane Ford....ovo sa BMW-om...mi se ne dopada....valjda zato kaj ih ne podnosim...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 29 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan