Sada je: sri tra 24, 2024 2:45 am.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 110 postova ]  Stranica 1 2 3 4 5 ... 8 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: uto svi 13, 2008 4:08 pm 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet lis 19, 2007 1:41 pm
Postovi: 127
Ovo mi se već dugo mota po glavi..kao jedna tema..a motivaciju za nju sam pronašao u svojoj svakodnevici....naime prije nekog vremena sam svoj V40 prosljedio u dobre ruke...i namjeravao ga zamjenit sa V50...pa odustao...pa prešao na V70....pa odustao....

sjednem u V50..rame mi češe srednji stup..pogledam iza sebe..mjesta nigdje...zatim uđem u V70...auto komforan...prostran..naprijed fotelje...iza duboka klupa...ali isto mjesta između naslona vozažčeva sjedala i ruba plohe na kojo se sijedi..nema baš na bacanje....a auto...kao lađa...i ok..to bih čak i progutao...ali V50...me zaista pogodio....puno više nego kaj sam mislio (vjerojatno zato kaj sam ga zaista želio)...

Volvo napravi predivan autek...siguran....poseban..orginalan....ali da nemože proširit međuosovinski razmak mi ne ide u glavu..pa Megan i Astra to imaju odavno....auti neusporedivi sa V50..po svemu osim po prostoru...onda se sjetim C30 (koji je ozbiljan kandidat za drugi auto u obitelji)...orginalan...neodoljiv...ali nepraktičan do zla boga...i kojoj klasi taj auto pripada?? mislim da se jedino mini može usporedit s tim autom...po nefunkcionalnosti....

neznam...kao da su u Volvu u zadnje vrijeme cijepljeni protiv funkcionalnosti...naprave skoro sam napisao savršene aute...daju im sve..image..izgled...orginalnost..sigurnost....posebnost...čak je i kvaliteta zraka na najvišem nivou...svi imaju jednako sigurne nalsone za glavu (uz Saab jedini)..svi materijali (ili većina njih) moguća za recikliranje.....i onda padnu na nečem tako banalnom poput međuosovinskog razmaka....pa zar nisu baš švedi ..općenito skandinavci pojam za funkcionalnost....

drag je meni Volvo....jakoooo..ali ipak...mislim da u današnje doba kada velika većina auta ima sve veći broj zvjezdica....kada konja ne manjka nikome.....kada je kvaliteta izrade sve viša..ne b smjeli trokirat na...nečemu što je od životne važnosti....a to je funkcionalnost ....


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 13, 2008 5:39 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
welcome to the club. Osobno sam odustao i od primisli kupovine novog modela, ili novijeg čak, upravo iz tih razloga. Radije ću ubit 10000 eura i napravit si novi stari volvo.


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 13, 2008 7:43 pm 
Offline
.
.

Pridružen/a: čet lis 11, 2007 11:03 am
Postovi: 208
Lokacija: Slovenija
Prave avte za Kineze, i stvarno se dobro prodavaju u Aziji. :lol: A ti si kupi S80 (1.gen.). :wink:

_________________
ALJAŽ
VOLVO
V50


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 13, 2008 8:43 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: uto sij 30, 2007 5:06 pm
Postovi: 5017
Lokacija: Karlovac
V50 je lifestyle karavan, njegova namjena je da bolje stojecem paru sa eventualnom malom djecom omoguci odlazak na vikend, ali primarna je da dobro izgleda. Od te klase nema smisla trazit prostranost. Isto kao i usporedba Passata i C-klase. U drugom i najhrabriji dobiju klaustrofobiju nakon sjedenja u jeftinijem konkurentu. Astra karavan je napravljena da dostavi cim vise od tocke A do tocke B, i tu funkciju vjerojatno jako dobro obavlja. Da pri tom dobro izgleda nije uopce bitno. Kao sto je aljaz napisao, ako hoces prostor - S80.

_________________
Volvo S40 1.8, wine red, 1996.; 2000. - 2006.
Volvo 850 T5R, yellow, 1995.; 2006. - 2008.
Volvo 850R estate, red, MANUAL!!, 1996.; 2008. - 2012.
Volvo S80 T6, 2002.; 2009. - 2012.
Volvo V70 2.4 20v 2001.; 2012. - 2013.
Volvo S80 2.5d, 1999.; 2012. - ...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 13, 2008 8:51 pm 
Offline
..
..

Pridružen/a: sub pro 01, 2007 3:15 pm
Postovi: 387
Zapamti.Što više očekuješ,više se razočaraš! :oops:

_________________
VOLVO Astra GTC


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 13, 2008 10:53 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 4:29 pm
Postovi: 1789
Lokacija: Sv. Ivan Zelina
istina za to o malo prostora... primjer je i moj v 70... napred su fotelje, komfor, auto je ogroman, ali kad je vozacev sic normalno postavljen, putnig iza njega nema bas mjesta za ispružiti noge. prije v70 je u obitelji bila alfa 156, smeće nad smećem, manji auto od v70, ali je na zadnjoj klupi bilo vise mjesta. v70 ima super komfor na prvom sjedalu, i veliki bunker za gluposti natovariti, ali zadnja klupa je definitivno prestisnuta. također, rub krova mi je preblizu glavi, tj. onaj drzac za ruku mi se poravnava s celom. budu se popravili... ipak je volvo-for life :) lifestyle mi je najvazniji, a oga je u volvu i previse... skandinavski dizajn me ousevljava u svim pogledima... i arhitektura, i umjetnost, a i auteki... :D

_________________
V70, d5 autom., 163ks, '02.g. (2007.-2015.)
S80, d5 autom., 185ks, '08.g. (2015.-

pitanja u vezi arhitektonskog projektiranja, legalizacija i sl...
http://gradecki-projekt.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 13, 2008 11:07 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
istina za to o malo prostora... primjer je i moj v 70... napred su fotelje, komfor, auto je ogroman, ali kad je vozacev sic normalno postavljen, putnig iza njega nema bas mjesta za ispružiti noge. prije v70 je u obitelji bila alfa 156, smeće nad smećem, manji auto od v70, ali je na zadnjoj klupi bilo vise mjesta. v70 ima super komfor na prvom sjedalu, i veliki bunker za gluposti natovariti, ali zadnja klupa je definitivno prestisnuta. također, rub krova mi je preblizu glavi, tj. onaj drzac za ruku mi se poravnava s celom. budu se popravili... ipak je volvo-for life :) lifestyle mi je najvazniji, a oga je u volvu i previse... skandinavski dizajn me ousevljava u svim pogledima... i arhitektura, i umjetnost, a i auteki... :D
skandinavska umjetnost je bit mrtav pijan od petka popodne do ponedeljka ujutro ;) Auti više nisu njihovi...od skandinavskih proizvoda jedino još kaj vredi su njihovi kamioni i radni strojevi, autobusi i brodski motori ;)
A arhitektura je bezveze od kad je hogar umro...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 13, 2008 11:12 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 4:29 pm
Postovi: 1789
Lokacija: Sv. Ivan Zelina
nije... jos ima dobrih ideja gore... minimalizam i jednostavnost uz primjesu moderne tehnologije... http://www.inhabitat.com/images/exterior_1.jpg

_________________
V70, d5 autom., 163ks, '02.g. (2007.-2015.)
S80, d5 autom., 185ks, '08.g. (2015.-

pitanja u vezi arhitektonskog projektiranja, legalizacija i sl...
http://gradecki-projekt.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 13, 2008 11:14 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
nije... jos ima dobrih ideja gore... minimalizam i jednostavnost uz primjesu moderne tehnologije... http://www.inhabitat.com/images/exterior_1.jpg
tog imaš puno bliže, da je nino još na forumu bi ti imao što reći po tom pitanju


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 13, 2008 11:17 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: pet ožu 28, 2008 4:29 pm
Postovi: 1789
Lokacija: Sv. Ivan Zelina
ma samo velim... recimo... centralna ploca u novim volvima... jednostavna, sve je na njoj... uz to i prelijepa... dok svi ostali imaju središnji greben ko zid... ploču... volvo je prozračan... mladolik... meni prelijep...
upravo tak i ova njihova arhitektura... tradicionalni materija (djelomicno), moderni izgled, mjesavina neosecesije i minimalizma... ustvari, da ne duljim, sve je to osobni ukus... a o ukusu se ne raspravlja...
p.s. sorry na OT

_________________
V70, d5 autom., 163ks, '02.g. (2007.-2015.)
S80, d5 autom., 185ks, '08.g. (2015.-

pitanja u vezi arhitektonskog projektiranja, legalizacija i sl...
http://gradecki-projekt.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: uto svi 13, 2008 11:23 pm 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:
ma samo velim... recimo... centralna ploca u novim volvima... jednostavna, sve je na njoj... uz to i prelijepa... dok svi ostali imaju središnji greben ko zid... ploču... volvo je prozračan... mladolik... meni prelijep...
upravo tak i ova njihova arhitektura... tradicionalni materija (djelomicno), moderni izgled, mjesavina neosecesije i minimalizma... ustvari, da ne duljim, sve je to osobni ukus... a o ukusu se ne raspravlja...
p.s. sorry na OT
da se vratimo na temu, vidiš meni osobno je puno bliži dizajn kakav je u tvom volvu nego kakav je u ovim novim, meni osobno nije legao, niti bude s vremenom kolko mi se čini.
Ja molim boga da ford proda volvo i da ga opet kupi ab volvo, jer inače neću više voziti volvo u doglednoj budućnosti...


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri svi 14, 2008 12:06 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet lis 19, 2007 1:41 pm
Postovi: 127
ma sve o dizajnu stoji.......ali Astre su sve privlačnije..kao i Megani.....jednostavno nemogu dokučit zašto ne posvete malo više pažnju takvim stvarima..(možda se boje da ne naprave presavršen auto?)..ako su se u stanju posvetit kavliteti zraka...materijalima koji minimalno emitiraju štetan zračenja...sigurnosti....nemogu prihvatit da je funkcionalnost tako nisko na listi prioriteta Volvo inžinjera....(jer mislim da to čak i nema veze sa samim dizajnom)...

sada mi je pala na pamet jedna stara...."Od drveća ne vidiš šumu"...jer ja se pitam kakav je to stil života..u lifestyle karavanu....u kojem te ljudi iz vana gledaju sa zavisti..dok se ti unutra gužvaš...hm i nije baš nešto..barem ne meni...

ali ono kaj primjećujem ..nisam jedini koji je uočio taj detalj.....


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri svi 14, 2008 12:34 am 
Offline
Veteran
Veteran
Avatar

Pridružen/a: sub tra 14, 2007 10:04 pm
Postovi: 2535
Vozi: Mazdu 4x4
Citat:


sada mi je pala na pamet jedna stara...."Od drveća ne vidiš šumu"...jer ja se pitam kakav je to stil života..u lifestyle karavanu....u kojem te ljudi iz vana gledaju sa zavisti..dok se ti unutra gužvaš..
slusaj, novi auto se kupuje kod nas zbog susjeda. A ocito je I vani tak....amerikanizacija kume, pretvaramo se polako....


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri svi 14, 2008 9:52 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet lis 19, 2007 1:41 pm
Postovi: 127
ma kužim..ali nekak ne želim prihvatit da i Volvo radi takve auteke...čak mislim da su i C klasa. i 3 komforniji....ali i da nisu..to su nijemci koji težište stavljaju na luksuz...ovo je ipak Šved....pa na kraju krajeva kaj ne rade aute prema sebi.nekak mislim da su Švedi malo poveći ljudi?

počinjem napokon shvaćat zakaj toliko žena vozi V50....zato kaj im muževi ne stanu...uh..nadam se da će nova generacija biti nešto veća.....

neznam da li Focus ima povećani međuosovinski?


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: sri svi 14, 2008 10:03 am 
Offline
Avatar

Pridružen/a: pet lis 19, 2007 1:41 pm
Postovi: 127
provjerio za Focus..nema..očito je to obiteljski :-(


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 110 postova ]  Stranica 1 2 3 4 5 ... 8 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan